פוסטים אחרונים

אישור לשמש כפונדקאית לאישה שלא ילדה בעבר — Mor & Co. Law Office
אישור לשמש כפונדקאית לאישה שלא ילדה בעבר, האם אישה שטרם ילדה בעבר תוכל לשמש כפונדקאית ?
פונדקאית שטרם ילדה בעבר
18154
post-template-default,single,single-post,postid-18154,single-format-standard,ajax_updown_fade,page_not_loaded,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

אישור לשמש כפונדקאית לאישה שלא ילדה בעבר

היי

אני בת 26 ולא עברתי לידות קראתי שלפי הקריטריונים

מי שלא עברה לידה אחת לפחות לא יכולה לשמש כאם פונדקאית למרות שזה לא קבוע כחוק והוועדה החליטה על כך במהלך עבודתה.

האם יש סיכוי שיאשרו אותי גם שלא עברתי לידה?

תודה מראש

*********************************************************************

שלום רב

סעיף 5 (2) לחוק הסכמים לנשיאת עוברים (אישור הסכם ומעמד היילוד), תשנ”ו-1996 (חוק הפונדקאות) קובע כי ועדת האישורים של משרד הבריאות תאשר הסכם בין הורים מיועדים לפונדקאית כאשר “לא קיים חשש לפגיעה בבריאות האם הנושאת או בשלום הילד שייוולד”.

מאחר והליך של הריון ולידה טומן בחובו התמודדויות וסכנות רפואיות שונות קבעה ועדת האישורים של משרד הבריאות כי הפונדקאית הינה אישה שעברה לפחות הריון לידה אחת שהיו תקינים לחלוטין וללא סיבוכים.

אכן זוהי החלטה מנהלית ולא דרישה בחוק, יחד עם זאת מדובר בהחלטה שנקבעה בסמכות ויש בה סבירות ורציונל רב. לפיכך לא תאושר פונדקאית אשר לא עברה לידות כלל.

ליאת קרסקס, עו”ד

מור ושות’, משרד עורכי דין