פוסטים אחרונים

פונדקאות על ידי אחות למחצה — Mor & Co. Law Office
קרבה גנטית בין הורה מיועד לפונדקאית, גנטיקה, הורה מיועד, פונדקאית, קרבה גנטית
קרבה גנטית בין הורה מיועד לפונדקאית, גנטיקה, הורה מיועד, פונדקאית, קרבה גנטית
18138
post-template-default,single,single-post,postid-18138,single-format-standard,ajax_updown_fade,page_not_loaded,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

פונדקאות על ידי אחות למחצה

היי

 האם אחות למחצה יכולה לשמש פונדקאית עבור אחיה ואשתו?

מדובר באישה שאביה הוא גם אבי, אבל יש לנו אימהות שונות. יש לנו קשרים טובים למרות שלא גדלנו באותו בית ואנחנו שוקלים לבקש ממנה לשמש פונדקאית, לאחר מספר שיחות שביצענו בנושא

האם זה אפשרי?

בברכה

**********************************************************

שלום רב

התשובה לשאלתך שלילית

אחות למחצה לא תוכל לשמש כפונדקאית עבורך ועבור רעייתך. סעיף 3 לחוק הסכמים לנשיאת עוברים (אישור הסכם ומעמד היילוד), התשנ”ו-1996, מגדיר כי האם הנושאת (הפונדקאית) ,לא תהיה קרובת משפחה של אחד מן ההורים המיועדים והכוונה לקרבת דם. קרובת משפחה לפי הגדרת החוק הינה אם, בת, נכדה, אחות, דודה ובת־דוד או בת־דודה, למעט קרבת משפחה בדרך של אימוץ.

לפיכך אחות למחצה לא תוכל לשמש כפונדקאית.

אשמח לסייע לכם בהמשך הדרך.

בברכה,

ליאת קרסקס, עו”ד

מור ושות’, משרד עורכי דין