יד שניה, אחריות מוצר
מור ושות׳ - חברת עורכי דין

מור ושות׳ - חברת עורכי דין

להחלטות החשובות בחיים. (ולאחריהם)!

אחריות במכירת מוצרי יד שניה

שלום רב,

יש לי חנות לציוד חשמלי למטבח.

אני מוכר מוצרי יד שנייה וגם מוצרים חדשים. קורה לי שלקוח קונה (בזול!) מוצר משומש, ואחרי שבוע או חודש שהמוצר עובד בצורה תקינה, הוא מתקלקל, ואז הלקוח בא בטענות. מה החוק? האם אני צריך לתת אחריות על מוצר משומש, לפעמים המוצר בן שנתיים, לפעמים בן חמש או שבע שנים. אני יודע שהמוצר יכול לעבוד עוד עשר שנים בצורה תקינה, אבל יש גם חשש שהוא יתקלקל עוד שבוע…אני אומר את זה לקונה במעמד הרכישה. מה אני צריך לעשות?

האם החוק מחייב לתת אחריות לתקופה מסוימת על מוצר משומש?

בברכה

שלום רב,

תקנות הגנת הצרכן (אחריות ושירות לאחר מכירה), תשס"ו-2006, עוסקות באחרית על "מוצרי חשמל, אלקטרוניקה וגז חדשים, לרבות מנגנונים מכניים וחשמליים ברהיטים, ובלבד שמחיר הטובין לצרכן גבוה מ-150 שקלים חדשים."

סעיף 4 (א) (4) לחוק האחריות למוצרים פגומים, תש"ם-1980 אומר כי בתובענה לפי חוק זה תהיה ליצרן הגנה אם התקיימה העובדה כי:
"הנפגע ידע על הפגם במוצר ועל הסיכון הכרוך בו, וחשף עצמו מרצון לסיכון זה."

ככל שמדובר במוצרים משומשים יש להדגיש עובדה זו בעת הרכישה ואף להחתים את הלקוח כי מודע לעובדה זו ולסיכון שהמוצר עלול להתקלקל תוך זמן קצר.

אשר על כן על מוצרי יד שניה אין חובה בדין ליתן אחריות. 

אנו ממליצים כי תספק הסכם מכירה/שירות המדגיש עובדות אלה, רצוי כי הסכם שכזה ייערך על ידי עורך דין ויכללו בו מנגנונים נוספים אשר עשויים להגן עליך. 

בכבוד רב, 
מור ושות', משרד עורכי דין

 

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

Eight Signs you should hire a Commercial Lawyer

Eight Signs You Should Hire a Commercial Lawyer The longer you wait to hire a lawyer, the more serious the potential legal complications are. Legal experts are not like accountants or business advisors who provide general advice. A law firm must be specialized in the field to be of value to your company. The better

קרא עוד »

محامي مطالبة إعاقة بالضمان الاجتماعي

إذا كنت تعاني من مرض، فقد تكون مؤهلاً للحصول على مخصص العجز من قبل التامين الوطني   https://www.morlawoffice.com/wp-content/uploads/2021/05/וידאו-של-ביטוח-לאומי-2-נכות-ערבית.mp4         يدفع التأمين الوطني مخصص العجز العام لمن لا يستطيعون العمل، أو الذين تضاءلت قدرتهم على العمل بسبب حالته الصحية. يمكن أن يكون مرضاً أو حادثاً أو عيباً خلقياً، عندما تتجلى الإصابة في الإعاقة

קרא עוד »
סטארט אפ

גיוס משקיעים למיזם – סטארט אפ

ליווי משפטי בבחירת המשקיע הנכון למיזם שלכם יש לכם רעיון טוב לסטארט-אפ? אתם מתחילים לבנות מוצר טכנולוגי ייחודי וחדשני?אולי כבר חתמתם על הסכמי שותפות, הקמתם חברה, ואולי כבר השקתם גרסת אלפא או אפילו מוצר.  בשלב מסוים אתם תידרשו להתמודד עם אחד האתגרים המלחיצים והכי מתסכלים הליך גיוס השקעות ראשוני של סטארט-אפ. זהו שלב די לא ברור

קרא עוד »

זקוק לסיוע משפטי? חייג אלינו עכשיו 02-595-3323

לשימת ליבך

אין לראות בתכני האתר ייעוץ משפטי, המלצות או חוות דעת: למרות שמשרדנו עושה מאמצים לעדכן את תוכן האתר והבלוג, לא ניתן להסתמך על האמור ללא קבלת ייעוץ משפטי פרטני.התכנים אשר כתובים באתר ובבלוג המשפטי אינם מהווים ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי, המלצה או חוות דעת. אין להסתמך על האמור לצורך נקיטת פעולה או הימנעות מנקיטת פעולה. האמור באתר ובבלוג אינו מתיימר לכסות את מכלול ההוראות בדין או נסיבות המקרה. להפך התוכן שבאתר הינו כללי בלבד ורובו נשען על הנחות יסוד שונות שבהכרח לא יתאימו לכל מקרה ומקרה. על-מנת לקבל יעוץ משפטי מדויק אודות מקרה ספציפי עליכם לפנות לעורך דין המתמחה בתחום. המסתמך על האמור באתר ללא ייעוץ משפטי נושא באחריות המלאה למעשיו.

גלילה למעלה