יד שניה, אחריות מוצר
מור ושות׳ - חברת עורכי דין

מור ושות׳ - חברת עורכי דין

להחלטות החשובות בחיים. (ולאחריהם)!

אחריות במכירת מוצרי יד שניה

שלום רב,

יש לי חנות לציוד חשמלי למטבח.

אני מוכר מוצרי יד שנייה וגם מוצרים חדשים. קורה לי שלקוח קונה (בזול!) מוצר משומש, ואחרי שבוע או חודש שהמוצר עובד בצורה תקינה, הוא מתקלקל, ואז הלקוח בא בטענות. מה החוק? האם אני צריך לתת אחריות על מוצר משומש, לפעמים המוצר בן שנתיים, לפעמים בן חמש או שבע שנים. אני יודע שהמוצר יכול לעבוד עוד עשר שנים בצורה תקינה, אבל יש גם חשש שהוא יתקלקל עוד שבוע…אני אומר את זה לקונה במעמד הרכישה. מה אני צריך לעשות?

האם החוק מחייב לתת אחריות לתקופה מסוימת על מוצר משומש?

בברכה

שלום רב,

תקנות הגנת הצרכן (אחריות ושירות לאחר מכירה), תשס”ו-2006, עוסקות באחרית על “מוצרי חשמל, אלקטרוניקה וגז חדשים, לרבות מנגנונים מכניים וחשמליים ברהיטים, ובלבד שמחיר הטובין לצרכן גבוה מ-150 שקלים חדשים.”

סעיף 4 (א) (4) לחוק האחריות למוצרים פגומים, תש”ם-1980 אומר כי בתובענה לפי חוק זה תהיה ליצרן הגנה אם התקיימה העובדה כי:
“הנפגע ידע על הפגם במוצר ועל הסיכון הכרוך בו, וחשף עצמו מרצון לסיכון זה.”

ככל שמדובר במוצרים משומשים יש להדגיש עובדה זו בעת הרכישה ואף להחתים את הלקוח כי מודע לעובדה זו ולסיכון שהמוצר עלול להתקלקל תוך זמן קצר.

אשר על כן על מוצרי יד שניה אין חובה בדין ליתן אחריות. 

אנו ממליצים כי תספק הסכם מכירה/שירות המדגיש עובדות אלה, רצוי כי הסכם שכזה ייערך על ידי עורך דין ויכללו בו מנגנונים נוספים אשר עשויים להגן עליך. 

בכבוד רב, 
מור ושות’, משרד עורכי דין

 

שתף פוסט זה

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

إعانات البطالة لأولئك الذين طردوا أو إجازة بدون أجر

هل طردت من مكان عملك بسبب أزمة الكورونا؟ هل تم إخراجك للعطلة بدون أجر؟ تدفع دولة إسرائيل إعانات البطالة لأولئك الذين طردوا أو إجازة بدون أجر هام! من أجل أن تبدأ استحقاق إعانة البطالة الخاصة بك من 15 مارس 2020 ، يجب تقديم الاستمارات حتى26.3.2020 يمكنك الاتصال بمكتبنا لمور وشركاه للحصول على الخدمة. شروط إعانة

קרא עוד »

דמי אבטלה בשל משבר הקורונה

פוטרת ממקום עבודתך בשל משבר הקורונה? הוציאו אותך לחופשה ללא תשלום? מדינת ישראל משלמת דמי אבטלה למי שפוטר או יצא לחופשה ללא תשלום חשוב ! על מנת שתחילת הזכאות שלכם לדמי אבטלה תתחיל מיום ה 15.3.2020 יש להגיש את הטפסים עד ליום 26.3.2020. ניתן ליצור קשר עם משרדנו, מור ושות’, לצורך קבלת השירות. התנאים לקבלת

קרא עוד »

יום הבחירות וההשלכה על זכויות העובד/מעסיק

השלכות יום הבחירות לכנסת ישראל מבחינת דיני העבודה בפוסט זה אנו מבקשים לדון במספר סוגיות הקשורות למעסיקים וזכויות עובדים ביום הבחירות וזאת לקראת יום הבחירות לכנסת ה-23 הצפויות להתקיים ביום 02.03.2020: בהתאם לסעיף 10 לחוק יסוד הכנסת, יום הבחירות לכנסת הוא יום שבתון, אולם שירותים חיוניים כגון תחבורה, רפואה מיידית ושאר שירותים ציבוריים, נדרשים כמובן

קרא עוד »

זקוק לסיוע משפטי? חייג אלינו עכשיו 02-595-3323

לשימת ליבך

אין לראות בתכני האתר ייעוץ משפטי, המלצות או חוות דעת: למרות שמשרדנו עושה מאמצים לעדכן את תוכן האתר והבלוג, לא ניתן להסתמך על האמור ללא קבלת ייעוץ משפטי פרטני.התכנים אשר כתובים באתר ובבלוג המשפטי אינם מהווים ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי, המלצה או חוות דעת. אין להסתמך על האמור לצורך נקיטת פעולה או הימנעות מנקיטת פעולה. האמור באתר ובבלוג אינו מתיימר לכסות את מכלול ההוראות בדין או נסיבות המקרה. להפך התוכן שבאתר הינו כללי בלבד ורובו נשען על הנחות יסוד שונות שבהכרח לא יתאימו לכל מקרה ומקרה. על-מנת לקבל יעוץ משפטי מדויק אודות מקרה ספציפי עליכם לפנות לעורך דין המתמחה בתחום. המסתמך על האמור באתר ללא ייעוץ משפטי נושא באחריות המלאה למעשיו.

גלילה למעלה