יד שניה, אחריות מוצר
מור ושות׳ - חברת עורכי דין

מור ושות׳ - חברת עורכי דין

להחלטות החשובות בחיים. (ולאחריהם)!

אחריות במכירת מוצרי יד שניה

שלום רב,

יש לי חנות לציוד חשמלי למטבח.

אני מוכר מוצרי יד שנייה וגם מוצרים חדשים. קורה לי שלקוח קונה (בזול!) מוצר משומש, ואחרי שבוע או חודש שהמוצר עובד בצורה תקינה, הוא מתקלקל, ואז הלקוח בא בטענות. מה החוק? האם אני צריך לתת אחריות על מוצר משומש, לפעמים המוצר בן שנתיים, לפעמים בן חמש או שבע שנים. אני יודע שהמוצר יכול לעבוד עוד עשר שנים בצורה תקינה, אבל יש גם חשש שהוא יתקלקל עוד שבוע…אני אומר את זה לקונה במעמד הרכישה. מה אני צריך לעשות?

האם החוק מחייב לתת אחריות לתקופה מסוימת על מוצר משומש?

בברכה

שלום רב,

תקנות הגנת הצרכן (אחריות ושירות לאחר מכירה), תשס"ו-2006, עוסקות באחרית על "מוצרי חשמל, אלקטרוניקה וגז חדשים, לרבות מנגנונים מכניים וחשמליים ברהיטים, ובלבד שמחיר הטובין לצרכן גבוה מ-150 שקלים חדשים."

סעיף 4 (א) (4) לחוק האחריות למוצרים פגומים, תש"ם-1980 אומר כי בתובענה לפי חוק זה תהיה ליצרן הגנה אם התקיימה העובדה כי:
"הנפגע ידע על הפגם במוצר ועל הסיכון הכרוך בו, וחשף עצמו מרצון לסיכון זה."

ככל שמדובר במוצרים משומשים יש להדגיש עובדה זו בעת הרכישה ואף להחתים את הלקוח כי מודע לעובדה זו ולסיכון שהמוצר עלול להתקלקל תוך זמן קצר.

אשר על כן על מוצרי יד שניה אין חובה בדין ליתן אחריות. 

אנו ממליצים כי תספק הסכם מכירה/שירות המדגיש עובדות אלה, רצוי כי הסכם שכזה ייערך על ידי עורך דין ויכללו בו מנגנונים נוספים אשר עשויים להגן עליך. 

בכבוד רב, 
מור ושות', משרד עורכי דין

 

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

Happy Easter

Let everything you do be done in love.
(Corinthians 16:14)

To all our Christians Friends & Clients, Happy Easter 🙂
from our Families to Your Families.

Mor & Co. Law Firm

קרא עוד »

יום המודעות העולמי לאוטיזם

יום המודעות העולמי לאוטיזם (באנגלית: World Autism Awareness Day) הוא מועד בינלאומי שהוכר על ידי האו"ם, ונועד לקידום ההסברה והמודעות לאוטיזם, לטיפול בו ולהגברת המודעות לאנשים עם אוטיזם.

למשרדנו ארגז כלים המסייע להתמודדות משפטית למשפחות להן ילד/ה עם צרכים מיוחדים.

קרא עוד »
Concept of traditional Jewish celebration Passover seder

פסח כשר ושמח

https://www.morlawoffice.com/wp-content/uploads/2021/03/פסח-כשר-ושמח.mp4 יש בן חורין שרוחו רוח של עבד, ויש עבד שרוחו מלאה חירות; הנאמן לעצמיותו – בן חורין הוא, ומי שכל חייו הם רק במה שטוב ויפה בעיני אחרים – הוא עבד. הרב קוק חג פסח כשר ושמח, מכל צוות מור ושות׳, מהמשפחות שלנו אל המשפחות שלכם.

קרא עוד »

זקוק לסיוע משפטי? חייג אלינו עכשיו 02-595-3323

לשימת ליבך

אין לראות בתכני האתר ייעוץ משפטי, המלצות או חוות דעת: למרות שמשרדנו עושה מאמצים לעדכן את תוכן האתר והבלוג, לא ניתן להסתמך על האמור ללא קבלת ייעוץ משפטי פרטני.התכנים אשר כתובים באתר ובבלוג המשפטי אינם מהווים ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי, המלצה או חוות דעת. אין להסתמך על האמור לצורך נקיטת פעולה או הימנעות מנקיטת פעולה. האמור באתר ובבלוג אינו מתיימר לכסות את מכלול ההוראות בדין או נסיבות המקרה. להפך התוכן שבאתר הינו כללי בלבד ורובו נשען על הנחות יסוד שונות שבהכרח לא יתאימו לכל מקרה ומקרה. על-מנת לקבל יעוץ משפטי מדויק אודות מקרה ספציפי עליכם לפנות לעורך דין המתמחה בתחום. המסתמך על האמור באתר ללא ייעוץ משפטי נושא באחריות המלאה למעשיו.

גלילה למעלה