יד שניה, אחריות מוצר
מור ושות׳ - חברת עורכי דין

מור ושות׳ - חברת עורכי דין

להחלטות החשובות בחיים. (ולאחריהם)!

אחריות במכירת מוצרי יד שניה

שלום רב,

יש לי חנות לציוד חשמלי למטבח.

אני מוכר מוצרי יד שנייה וגם מוצרים חדשים. קורה לי שלקוח קונה (בזול!) מוצר משומש, ואחרי שבוע או חודש שהמוצר עובד בצורה תקינה, הוא מתקלקל, ואז הלקוח בא בטענות. מה החוק? האם אני צריך לתת אחריות על מוצר משומש, לפעמים המוצר בן שנתיים, לפעמים בן חמש או שבע שנים. אני יודע שהמוצר יכול לעבוד עוד עשר שנים בצורה תקינה, אבל יש גם חשש שהוא יתקלקל עוד שבוע…אני אומר את זה לקונה במעמד הרכישה. מה אני צריך לעשות?

האם החוק מחייב לתת אחריות לתקופה מסוימת על מוצר משומש?

בברכה

שלום רב,

תקנות הגנת הצרכן (אחריות ושירות לאחר מכירה), תשס”ו-2006, עוסקות באחרית על “מוצרי חשמל, אלקטרוניקה וגז חדשים, לרבות מנגנונים מכניים וחשמליים ברהיטים, ובלבד שמחיר הטובין לצרכן גבוה מ-150 שקלים חדשים.”

סעיף 4 (א) (4) לחוק האחריות למוצרים פגומים, תש”ם-1980 אומר כי בתובענה לפי חוק זה תהיה ליצרן הגנה אם התקיימה העובדה כי:
“הנפגע ידע על הפגם במוצר ועל הסיכון הכרוך בו, וחשף עצמו מרצון לסיכון זה.”

ככל שמדובר במוצרים משומשים יש להדגיש עובדה זו בעת הרכישה ואף להחתים את הלקוח כי מודע לעובדה זו ולסיכון שהמוצר עלול להתקלקל תוך זמן קצר.

אשר על כן על מוצרי יד שניה אין חובה בדין ליתן אחריות. 

אנו ממליצים כי תספק הסכם מכירה/שירות המדגיש עובדות אלה, רצוי כי הסכם שכזה ייערך על ידי עורך דין ויכללו בו מנגנונים נוספים אשר עשויים להגן עליך. 

בכבוד רב, 
מור ושות’, משרד עורכי דין

 

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

את לא לבד!

https://www.morlawoffice.com/wp-content/uploads/2020/11/את-לא-לבד.mp4#t=1 את באמת לא לבד בכל הסיפור הזה…. רבות חיות מתוך תקווה ״שיום אחד״ הכל ישתנה. הכל יסתדר. את באמת מאמינה שיום אחד בן הזוג ישתנה.  נסיון החיים מראה שזה לא כך.  יש מגוון עצום של גופים, עמותות ומרכזי סיוע. צרי איתנו קשר, נוכל לסייע לך.  מור ושות׳, חברת עורכי דין. 

קרא עוד »

Partnership Agreement Checklist

If you are thinking about partnerships, below is a checklist of steps you should take before opening your business. The following checklist is designed to be used in conjunction with your partner’s business plan, business strategy and business model. If you are already prepared to create a checklist for partnership agreements, you should pay attention

קרא עוד »

A Special Need Trust

A Special Needs Trust is a type of trust designed to protect the assets of a person with a disability. A special needs fund, sometimes referred to as a supplementary needs fund, is any trust intended to hold assets for people with disabilities or special needs. It is essentially a discretionary measure designed to preserve

קרא עוד »

זקוק לסיוע משפטי? חייג אלינו עכשיו 02-595-3323

לשימת ליבך

אין לראות בתכני האתר ייעוץ משפטי, המלצות או חוות דעת: למרות שמשרדנו עושה מאמצים לעדכן את תוכן האתר והבלוג, לא ניתן להסתמך על האמור ללא קבלת ייעוץ משפטי פרטני.התכנים אשר כתובים באתר ובבלוג המשפטי אינם מהווים ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי, המלצה או חוות דעת. אין להסתמך על האמור לצורך נקיטת פעולה או הימנעות מנקיטת פעולה. האמור באתר ובבלוג אינו מתיימר לכסות את מכלול ההוראות בדין או נסיבות המקרה. להפך התוכן שבאתר הינו כללי בלבד ורובו נשען על הנחות יסוד שונות שבהכרח לא יתאימו לכל מקרה ומקרה. על-מנת לקבל יעוץ משפטי מדויק אודות מקרה ספציפי עליכם לפנות לעורך דין המתמחה בתחום. המסתמך על האמור באתר ללא ייעוץ משפטי נושא באחריות המלאה למעשיו.

גלילה למעלה