יד שניה, אחריות מוצר
מור ושות׳ - חברת עורכי דין

מור ושות׳ - חברת עורכי דין

להחלטות החשובות בחיים. (ולאחריהם)!

אחריות במכירת מוצרי יד שניה

שלום רב,

יש לי חנות לציוד חשמלי למטבח.

אני מוכר מוצרי יד שנייה וגם מוצרים חדשים. קורה לי שלקוח קונה (בזול!) מוצר משומש, ואחרי שבוע או חודש שהמוצר עובד בצורה תקינה, הוא מתקלקל, ואז הלקוח בא בטענות. מה החוק? האם אני צריך לתת אחריות על מוצר משומש, לפעמים המוצר בן שנתיים, לפעמים בן חמש או שבע שנים. אני יודע שהמוצר יכול לעבוד עוד עשר שנים בצורה תקינה, אבל יש גם חשש שהוא יתקלקל עוד שבוע…אני אומר את זה לקונה במעמד הרכישה. מה אני צריך לעשות?

האם החוק מחייב לתת אחריות לתקופה מסוימת על מוצר משומש?

בברכה

שלום רב,

תקנות הגנת הצרכן (אחריות ושירות לאחר מכירה), תשס"ו-2006, עוסקות באחרית על "מוצרי חשמל, אלקטרוניקה וגז חדשים, לרבות מנגנונים מכניים וחשמליים ברהיטים, ובלבד שמחיר הטובין לצרכן גבוה מ-150 שקלים חדשים."

סעיף 4 (א) (4) לחוק האחריות למוצרים פגומים, תש"ם-1980 אומר כי בתובענה לפי חוק זה תהיה ליצרן הגנה אם התקיימה העובדה כי:
"הנפגע ידע על הפגם במוצר ועל הסיכון הכרוך בו, וחשף עצמו מרצון לסיכון זה."

ככל שמדובר במוצרים משומשים יש להדגיש עובדה זו בעת הרכישה ואף להחתים את הלקוח כי מודע לעובדה זו ולסיכון שהמוצר עלול להתקלקל תוך זמן קצר.

אשר על כן על מוצרי יד שניה אין חובה בדין ליתן אחריות. 

אנו ממליצים כי תספק הסכם מכירה/שירות המדגיש עובדות אלה, רצוי כי הסכם שכזה ייערך על ידי עורך דין ויכללו בו מנגנונים נוספים אשר עשויים להגן עליך. 

בכבוד רב, 
מור ושות', משרד עורכי דין

 

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

Social Security Claims In Israel – All you need to Know

Social Security Claims – All you need to Know  Many times, throughout our lives, we need the services of the National Insurance Institute. For example, immediately after birth, in the framework of child benefits and later in various circumstances such as requiring unemployment benefits, after dismissal from work,  after an injury at work, or God

קרא עוד »

תביעות ביטוח לאומי – כל מה שצריך לדעת

כל מה שצריך לדעת בעניין תביעות ביטוח לאומי מאת מחלקת ביטוח לאומי במשרד עורכ דין מור ושות׳ פעמים רבות במהלך חיינו, אנו נזקקים לשירותיו של המוסד לביטוח לאומי. כך למשל, מיד לאחר לידה, במסגרת קצבאות ילדים ובהמשך בנסיבות שונות כגון, דרישת דמי אבטלה לאחר פיטורים מעבודה או לאחר פגיעה בעבודה או חלילה בשל מחלה קשה

קרא עוד »

זקוק לסיוע משפטי? חייג אלינו עכשיו 02-595-3323

לשימת ליבך

אין לראות בתכני האתר ייעוץ משפטי, המלצות או חוות דעת: למרות שמשרדנו עושה מאמצים לעדכן את תוכן האתר והבלוג, לא ניתן להסתמך על האמור ללא קבלת ייעוץ משפטי פרטני.התכנים אשר כתובים באתר ובבלוג המשפטי אינם מהווים ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי, המלצה או חוות דעת. אין להסתמך על האמור לצורך נקיטת פעולה או הימנעות מנקיטת פעולה. האמור באתר ובבלוג אינו מתיימר לכסות את מכלול ההוראות בדין או נסיבות המקרה. להפך התוכן שבאתר הינו כללי בלבד ורובו נשען על הנחות יסוד שונות שבהכרח לא יתאימו לכל מקרה ומקרה. על-מנת לקבל יעוץ משפטי מדויק אודות מקרה ספציפי עליכם לפנות לעורך דין המתמחה בתחום. המסתמך על האמור באתר ללא ייעוץ משפטי נושא באחריות המלאה למעשיו.

גלילה למעלה