מור ושות׳ - חברת עורכי דין

מור ושות׳ - חברת עורכי דין

להחלטות החשובות בחיים. (ולאחריהם)!

מכירת מוצר המיוצר בעבודת יד

שלום רב
ברצוני לדעת האם מכירה של מוצר שמיוצר בעבודת יד (צעצוע או פריט אומנות) ללא תו תקן הינה עבירה על החוק כלשהו? האם מי שמוכר מוצר כזה חשוף לתביעות מצד קונים, במקרה של חבלה או פציעה כלשהי משימוש בו? האם תו תקן יפעל לטובתי במקרה כזה?
תודה מראש גלעד

שלום גלעד,

איננו מכירים את המוצר או הצעצוע שהינך מבקש לייצר ולכן באופן כללי – ככל שהינך נדרש לתו תקן, ייצור ומכירת המוצר ללא תו תקן כנדרש דינו הטלת עיצום כספי כמפורט בחוק התקנים, התשי"ג-1953, והצווים והתקנות שהותקנו מכוחו.

חשוב להוסיף כי גם אם יש לך תו תקן, הרי שאם אדם ניזוק גופנית כתוצאה משימוש במוצר פגום שייצרת, הרי קיימת לו עילת תביעה לפי חוק האחריות למוצרים פגומים, התש"ם-1980. קיומו של תו תקן אינו טענת הגנה העומדת לך במקרה כזה, ויש להוכיח שהמוצר המסוים עבר בדיקות בטיחות.

אין בתוכן האמור משום המלצה, ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי; הסתמכות על הדברים הכתובים הינה לשיקול דעתך בלבד, למידע מלא וספציפי תוכל לפנות אלינו בשמחה לייעוץ משפטי.

בברכה, משרד עו"ד מור ושות'

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

Ramadan Kareem

https://www.morlawoffice.com/wp-content/uploads/2021/04/Ramadan-2021.mp4 إلى جميع أصدقائنا وعملائنارمضان كريم وصيام مقبول לכל חברינו ולקוחותינו המוסלמים, חג שמח ורמדאן מבורך מכל צוות המשרד #ramadan #Ramadan #ramadan2021 #ramadankareem #ramadanmubarak

קרא עוד »

יום הזיכרון לשואה ולגבורה 2021

אנו מרכינים את ראשינו וזוכרים את ששת המיליונים. ביום הזיכרון לשואה ולגבורה כולנו עוצרים ונזכרים במוראות התקופה ובתהומות אליהם שקע העולם.  זו הזדמנות להתרכז בנקודות האור של אלו ששמרו על עקרונותיהם ועל אמות מוסר גבוהות אפילו אל פני המוות עצמו.  מקריאת פסקי דין ניתן ללמוד רבות על הלך רוח של חברה  (Society) כך גם באופן דומה

קרא עוד »

Happy Easter

Let everything you do be done in love.
(Corinthians 16:14)

To all our Christians Friends & Clients, Happy Easter 🙂
from our Families to Your Families.

Mor & Co. Law Firm

קרא עוד »

זקוק לסיוע משפטי? חייג אלינו עכשיו 02-595-3323

לשימת ליבך

אין לראות בתכני האתר ייעוץ משפטי, המלצות או חוות דעת: למרות שמשרדנו עושה מאמצים לעדכן את תוכן האתר והבלוג, לא ניתן להסתמך על האמור ללא קבלת ייעוץ משפטי פרטני.התכנים אשר כתובים באתר ובבלוג המשפטי אינם מהווים ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי, המלצה או חוות דעת. אין להסתמך על האמור לצורך נקיטת פעולה או הימנעות מנקיטת פעולה. האמור באתר ובבלוג אינו מתיימר לכסות את מכלול ההוראות בדין או נסיבות המקרה. להפך התוכן שבאתר הינו כללי בלבד ורובו נשען על הנחות יסוד שונות שבהכרח לא יתאימו לכל מקרה ומקרה. על-מנת לקבל יעוץ משפטי מדויק אודות מקרה ספציפי עליכם לפנות לעורך דין המתמחה בתחום. המסתמך על האמור באתר ללא ייעוץ משפטי נושא באחריות המלאה למעשיו.

גלילה למעלה