מור ושות׳ - חברת עורכי דין

מור ושות׳ - חברת עורכי דין

להחלטות החשובות בחיים. (ולאחריהם)!

מכירת מוצר המיוצר בעבודת יד

שלום רב
ברצוני לדעת האם מכירה של מוצר שמיוצר בעבודת יד (צעצוע או פריט אומנות) ללא תו תקן הינה עבירה על החוק כלשהו? האם מי שמוכר מוצר כזה חשוף לתביעות מצד קונים, במקרה של חבלה או פציעה כלשהי משימוש בו? האם תו תקן יפעל לטובתי במקרה כזה?
תודה מראש גלעד

שלום גלעד,

איננו מכירים את המוצר או הצעצוע שהינך מבקש לייצר ולכן באופן כללי – ככל שהינך נדרש לתו תקן, ייצור ומכירת המוצר ללא תו תקן כנדרש דינו הטלת עיצום כספי כמפורט בחוק התקנים, התשי"ג-1953, והצווים והתקנות שהותקנו מכוחו.

חשוב להוסיף כי גם אם יש לך תו תקן, הרי שאם אדם ניזוק גופנית כתוצאה משימוש במוצר פגום שייצרת, הרי קיימת לו עילת תביעה לפי חוק האחריות למוצרים פגומים, התש"ם-1980. קיומו של תו תקן אינו טענת הגנה העומדת לך במקרה כזה, ויש להוכיח שהמוצר המסוים עבר בדיקות בטיחות.

אין בתוכן האמור משום המלצה, ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי; הסתמכות על הדברים הכתובים הינה לשיקול דעתך בלבד, למידע מלא וספציפי תוכל לפנות אלינו בשמחה לייעוץ משפטי.

בברכה, משרד עו"ד מור ושות'

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

Social Security Claims In Israel – All you need to Know

Social Security Claims – All you need to Know  Many times, throughout our lives, we need the services of the National Insurance Institute. For example, immediately after birth, in the framework of child benefits and later in various circumstances such as requiring unemployment benefits, after dismissal from work,  after an injury at work, or God

קרא עוד »

תביעות ביטוח לאומי – כל מה שצריך לדעת

כל מה שצריך לדעת בעניין תביעות ביטוח לאומי מאת מחלקת ביטוח לאומי במשרד עורכ דין מור ושות׳ פעמים רבות במהלך חיינו, אנו נזקקים לשירותיו של המוסד לביטוח לאומי. כך למשל, מיד לאחר לידה, במסגרת קצבאות ילדים ובהמשך בנסיבות שונות כגון, דרישת דמי אבטלה לאחר פיטורים מעבודה או לאחר פגיעה בעבודה או חלילה בשל מחלה קשה

קרא עוד »

זקוק לסיוע משפטי? חייג אלינו עכשיו 02-595-3323

לשימת ליבך

אין לראות בתכני האתר ייעוץ משפטי, המלצות או חוות דעת: למרות שמשרדנו עושה מאמצים לעדכן את תוכן האתר והבלוג, לא ניתן להסתמך על האמור ללא קבלת ייעוץ משפטי פרטני.התכנים אשר כתובים באתר ובבלוג המשפטי אינם מהווים ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי, המלצה או חוות דעת. אין להסתמך על האמור לצורך נקיטת פעולה או הימנעות מנקיטת פעולה. האמור באתר ובבלוג אינו מתיימר לכסות את מכלול ההוראות בדין או נסיבות המקרה. להפך התוכן שבאתר הינו כללי בלבד ורובו נשען על הנחות יסוד שונות שבהכרח לא יתאימו לכל מקרה ומקרה. על-מנת לקבל יעוץ משפטי מדויק אודות מקרה ספציפי עליכם לפנות לעורך דין המתמחה בתחום. המסתמך על האמור באתר ללא ייעוץ משפטי נושא באחריות המלאה למעשיו.

גלילה למעלה