מור ושות׳ - חברת עורכי דין

מור ושות׳ - חברת עורכי דין

להחלטות החשובות בחיים. (ולאחריהם)!

מכירת מוצר המיוצר בעבודת יד

שלום רב
ברצוני לדעת האם מכירה של מוצר שמיוצר בעבודת יד (צעצוע או פריט אומנות) ללא תו תקן הינה עבירה על החוק כלשהו? האם מי שמוכר מוצר כזה חשוף לתביעות מצד קונים, במקרה של חבלה או פציעה כלשהי משימוש בו? האם תו תקן יפעל לטובתי במקרה כזה?
תודה מראש גלעד

שלום גלעד,

איננו מכירים את המוצר או הצעצוע שהינך מבקש לייצר ולכן באופן כללי – ככל שהינך נדרש לתו תקן, ייצור ומכירת המוצר ללא תו תקן כנדרש דינו הטלת עיצום כספי כמפורט בחוק התקנים, התשי”ג-1953, והצווים והתקנות שהותקנו מכוחו.

חשוב להוסיף כי גם אם יש לך תו תקן, הרי שאם אדם ניזוק גופנית כתוצאה משימוש במוצר פגום שייצרת, הרי קיימת לו עילת תביעה לפי חוק האחריות למוצרים פגומים, התש”ם-1980. קיומו של תו תקן אינו טענת הגנה העומדת לך במקרה כזה, ויש להוכיח שהמוצר המסוים עבר בדיקות בטיחות.

אין בתוכן האמור משום המלצה, ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי; הסתמכות על הדברים הכתובים הינה לשיקול דעתך בלבד, למידע מלא וספציפי תוכל לפנות אלינו בשמחה לייעוץ משפטי.

בברכה, משרד עו”ד מור ושות’

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

את לא לבד!

https://www.morlawoffice.com/wp-content/uploads/2020/11/את-לא-לבד.mp4#t=1 את באמת לא לבד בכל הסיפור הזה…. רבות חיות מתוך תקווה ״שיום אחד״ הכל ישתנה. הכל יסתדר. את באמת מאמינה שיום אחד בן הזוג ישתנה.  נסיון החיים מראה שזה לא כך.  יש מגוון עצום של גופים, עמותות ומרכזי סיוע. צרי איתנו קשר, נוכל לסייע לך.  מור ושות׳, חברת עורכי דין. 

קרא עוד »

Partnership Agreement Checklist

If you are thinking about partnerships, below is a checklist of steps you should take before opening your business. The following checklist is designed to be used in conjunction with your partner’s business plan, business strategy and business model. If you are already prepared to create a checklist for partnership agreements, you should pay attention

קרא עוד »

A Special Need Trust

A Special Needs Trust is a type of trust designed to protect the assets of a person with a disability. A special needs fund, sometimes referred to as a supplementary needs fund, is any trust intended to hold assets for people with disabilities or special needs. It is essentially a discretionary measure designed to preserve

קרא עוד »

זקוק לסיוע משפטי? חייג אלינו עכשיו 02-595-3323

לשימת ליבך

אין לראות בתכני האתר ייעוץ משפטי, המלצות או חוות דעת: למרות שמשרדנו עושה מאמצים לעדכן את תוכן האתר והבלוג, לא ניתן להסתמך על האמור ללא קבלת ייעוץ משפטי פרטני.התכנים אשר כתובים באתר ובבלוג המשפטי אינם מהווים ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי, המלצה או חוות דעת. אין להסתמך על האמור לצורך נקיטת פעולה או הימנעות מנקיטת פעולה. האמור באתר ובבלוג אינו מתיימר לכסות את מכלול ההוראות בדין או נסיבות המקרה. להפך התוכן שבאתר הינו כללי בלבד ורובו נשען על הנחות יסוד שונות שבהכרח לא יתאימו לכל מקרה ומקרה. על-מנת לקבל יעוץ משפטי מדויק אודות מקרה ספציפי עליכם לפנות לעורך דין המתמחה בתחום. המסתמך על האמור באתר ללא ייעוץ משפטי נושא באחריות המלאה למעשיו.

גלילה למעלה