חוק צמצום השימוש במזומן
מור ושות׳ - חברת עורכי דין

מור ושות׳ - חברת עורכי דין

להחלטות החשובות בחיים. (ולאחריהם)!

החזרת מוצר מסוג מפתח תוכנה – לפי חוקי הגנת הצרכן

החזרת מוצר מסוג מפתח תוכנה – לפי חוקי הגנת הצרכן

שלום רב,

אני פותח עסק אשר במסגרתו מוכר מפתחות דיגיטליים (מפתחות להפעלת מוצרים כגון תוכנות מחשב, משחקי מחשב קונסולה ועוד).
את אמינות המפתחות ניתן לבצע אך ורק על ידי הפעלתם ואין דרך לבדוק אם המפתח תקין או לא, לכן כחלק מנהלי הבקרה אנחנו מבצעים ביקורת תקופתית סמויה לספקים שלנו.

אחד מהנושאים שעולים על מנת למנוע הונאה מצד צרכנים, הוא שהחוק בארץ מחייב ביטול עסקאות בתוך 14 יום לאחר שסופקו ללקוחות, מאחר והעסקה כזאת יכולה להיות מופלאת לרעה (על ידי הלקוח בעת הפעלת המוצר, וטענה כי המוצר שקיבל “לא מקורי” / “מזויף”) האם יש דבר בחוק אשר מעגן ושומר על זכויותיו של המוכר במקרה זה?

הוכחה לכך שהמוצר הופעל על ידי הלקוח כרוחה בצו בית משפט מהחברות שמספקות את קוד המוצר למסירת הIP שדרכו בוצעה ההפעלה, וכידוע הדבר כרוך בהוצאות משפטיות ובזמן יקר.

אשמח אם תוכלו להשיב בנושא.

בברכה

שלום רב, 
להבנתנו אתה מתעד למכור “מפתחות” באמצעות האינטרנט – “מכירה מרחוק”, 
אתה צודק כי לפי חוק הגנת הצרכן, תשמ”א-1981, קיימת לקונה אפשרות/זכות של 14 ימים להודיע על ביטול העסקה, יחד עם זאת, סעיף 14ג. (ד) מסייג את “זכות” החזרת המוצרים למכירה מרחוק. 
(ד) הוראות סעיף קטן (ג) לא יחולו על עסקת מכר מרחוק של –
(1) טובין פסידים;
(3) מידע כהגדרתו בחוק המחשבים, תשנ”ה-1995;

את ההגדרה “טובין פסידים” יש לייחס לאותם מוצרים שעם הגעתם אל הלקוח האחד ומרגע שסופקו לא ניתן להשתמש בהם פעם נוספת או לספקן לצרכן אחר.
מוצרי התוכנה שהנך מוכר עונים להבנתנו על ההגדרה של של “מידע” כהגדרתו בחוק המחשבים. (“מידע” – נתונים, סימנים, מושגים או הוראות, למעט תוכנה, המובעים בשפה קריאת מחשב, והמאוחסנים במחשב או באמצעי אחסון אחר, ובלבד שהנתונים, הסימנים, המושגים או ההוראות אינם מיועדים לשימוש במחשב עזר בלבד; ) או לחלופין של טובין פסידים. 

נמליץ לך להדגיש בתקנון האתר ובעת הליך הרכישה באופן ברור את ההגבלות האמורות. 

נציין כי חוו”ד זו מסויגת וכללית, יש לבחון כל מקרה לגופו, אל לך להסתמך על האמור לעיל ובכל מקרה מומלץ לך לפנות לייעוץ משפטי קונקרטי אצל עורך דין אשר בקי במשפט מסחרי או בדיני הגנת הצרכן. 

בכבוד רב ובברכת הצלחה בעסק החדש. 

מור ושות’, משרד עורכי דין

 

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

את לא לבד!

https://www.morlawoffice.com/wp-content/uploads/2020/11/את-לא-לבד.mp4#t=1 את באמת לא לבד בכל הסיפור הזה…. רבות חיות מתוך תקווה ״שיום אחד״ הכל ישתנה. הכל יסתדר. את באמת מאמינה שיום אחד בן הזוג ישתנה.  נסיון החיים מראה שזה לא כך.  יש מגוון עצום של גופים, עמותות ומרכזי סיוע. צרי איתנו קשר, נוכל לסייע לך.  מור ושות׳, חברת עורכי דין. 

קרא עוד »

Partnership Agreement Checklist

If you are thinking about partnerships, below is a checklist of steps you should take before opening your business. The following checklist is designed to be used in conjunction with your partner’s business plan, business strategy and business model. If you are already prepared to create a checklist for partnership agreements, you should pay attention

קרא עוד »

A Special Need Trust

A Special Needs Trust is a type of trust designed to protect the assets of a person with a disability. A special needs fund, sometimes referred to as a supplementary needs fund, is any trust intended to hold assets for people with disabilities or special needs. It is essentially a discretionary measure designed to preserve

קרא עוד »

זקוק לסיוע משפטי? חייג אלינו עכשיו 02-595-3323

לשימת ליבך

אין לראות בתכני האתר ייעוץ משפטי, המלצות או חוות דעת: למרות שמשרדנו עושה מאמצים לעדכן את תוכן האתר והבלוג, לא ניתן להסתמך על האמור ללא קבלת ייעוץ משפטי פרטני.התכנים אשר כתובים באתר ובבלוג המשפטי אינם מהווים ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי, המלצה או חוות דעת. אין להסתמך על האמור לצורך נקיטת פעולה או הימנעות מנקיטת פעולה. האמור באתר ובבלוג אינו מתיימר לכסות את מכלול ההוראות בדין או נסיבות המקרה. להפך התוכן שבאתר הינו כללי בלבד ורובו נשען על הנחות יסוד שונות שבהכרח לא יתאימו לכל מקרה ומקרה. על-מנת לקבל יעוץ משפטי מדויק אודות מקרה ספציפי עליכם לפנות לעורך דין המתמחה בתחום. המסתמך על האמור באתר ללא ייעוץ משפטי נושא באחריות המלאה למעשיו.

גלילה למעלה