מימון בנקאי
מור ושות׳ - חברת עורכי דין

מור ושות׳ - חברת עורכי דין

להחלטות החשובות בחיים. (ולאחריהם)!

הלוואה בנקאית למיזם עסקי

הלוואה בנקאית למיזם עסקי

שלום רב,

אני מעוניין לפתוח עסק חדש כעצמאי, יש לי חיסכון של כמעט 100 אלף ואני רוצה לבקש הלוואה של כ-400 אלף שקל. האם זה אפשרי?

בברכה

שלום רב,

התשובה לשאלתך מצויה במישור המסחרי/עסקי. באופן עקרוני בנקים מאפשרים הלוואות מסחריות לעסקים שבהם בעל המניות משקיע (מביא כסף מהבית) בסדר גודל של 20%-25%. אולם הדבר תלוי בנק, היסטוריה בנקאית/מסחרית של מבקש ההלוואה, ערבויות ובטחונות של מבקש ההלוואה, אופי העסק המוקם כמובן ורמת הסיכון הענפית שאליה העסק משתייך.
מומלץ לעשות סקר בכמה בנקים ולקבל מענה מדויק. 

במישור המשפטי ישנה סוגיה בדיני חברות הקרויה "מימון דק", מקום בו מתגלה כי גורם מקים חברה במטרה "לעשות סיבוב" על אחרים תוך שאינו משקיע/מסכן כסף אישי שלו, אפשרי יהיה לבקש להרים את מסך ההתאגדות. אולם ככל שמדובר בהשקעה רצינית שבעל מניות משקיע כ-20-25% מכספו, קשה יהיה לקבל טענה שכזו. 

כאמור לעיל, מומלץ לבצע סקר מקיף.

בברכת הצלחה. 
מור ושות', משרד עורכי דין 

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

Ramadan Kareem

https://www.morlawoffice.com/wp-content/uploads/2021/04/Ramadan-2021.mp4 إلى جميع أصدقائنا وعملائنارمضان كريم وصيام مقبول לכל חברינו ולקוחותינו המוסלמים, חג שמח ורמדאן מבורך מכל צוות המשרד #ramadan #Ramadan #ramadan2021 #ramadankareem #ramadanmubarak

קרא עוד »

יום הזיכרון לשואה ולגבורה 2021

אנו מרכינים את ראשינו וזוכרים את ששת המיליונים. ביום הזיכרון לשואה ולגבורה כולנו עוצרים ונזכרים במוראות התקופה ובתהומות אליהם שקע העולם.  זו הזדמנות להתרכז בנקודות האור של אלו ששמרו על עקרונותיהם ועל אמות מוסר גבוהות אפילו אל פני המוות עצמו.  מקריאת פסקי דין ניתן ללמוד רבות על הלך רוח של חברה  (Society) כך גם באופן דומה

קרא עוד »

Happy Easter

Let everything you do be done in love.
(Corinthians 16:14)

To all our Christians Friends & Clients, Happy Easter 🙂
from our Families to Your Families.

Mor & Co. Law Firm

קרא עוד »

זקוק לסיוע משפטי? חייג אלינו עכשיו 02-595-3323

לשימת ליבך

אין לראות בתכני האתר ייעוץ משפטי, המלצות או חוות דעת: למרות שמשרדנו עושה מאמצים לעדכן את תוכן האתר והבלוג, לא ניתן להסתמך על האמור ללא קבלת ייעוץ משפטי פרטני.התכנים אשר כתובים באתר ובבלוג המשפטי אינם מהווים ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי, המלצה או חוות דעת. אין להסתמך על האמור לצורך נקיטת פעולה או הימנעות מנקיטת פעולה. האמור באתר ובבלוג אינו מתיימר לכסות את מכלול ההוראות בדין או נסיבות המקרה. להפך התוכן שבאתר הינו כללי בלבד ורובו נשען על הנחות יסוד שונות שבהכרח לא יתאימו לכל מקרה ומקרה. על-מנת לקבל יעוץ משפטי מדויק אודות מקרה ספציפי עליכם לפנות לעורך דין המתמחה בתחום. המסתמך על האמור באתר ללא ייעוץ משפטי נושא באחריות המלאה למעשיו.

גלילה למעלה