מימון בנקאי
מור ושות׳ - חברת עורכי דין

מור ושות׳ - חברת עורכי דין

להחלטות החשובות בחיים. (ולאחריהם)!

הלוואה בנקאית למיזם עסקי

הלוואה בנקאית למיזם עסקי

שלום רב,

אני מעוניין לפתוח עסק חדש כעצמאי, יש לי חיסכון של כמעט 100 אלף ואני רוצה לבקש הלוואה של כ-400 אלף שקל. האם זה אפשרי?

בברכה

שלום רב,

התשובה לשאלתך מצויה במישור המסחרי/עסקי. באופן עקרוני בנקים מאפשרים הלוואות מסחריות לעסקים שבהם בעל המניות משקיע (מביא כסף מהבית) בסדר גודל של 20%-25%. אולם הדבר תלוי בנק, היסטוריה בנקאית/מסחרית של מבקש ההלוואה, ערבויות ובטחונות של מבקש ההלוואה, אופי העסק המוקם כמובן ורמת הסיכון הענפית שאליה העסק משתייך.
מומלץ לעשות סקר בכמה בנקים ולקבל מענה מדויק. 

במישור המשפטי ישנה סוגיה בדיני חברות הקרויה "מימון דק", מקום בו מתגלה כי גורם מקים חברה במטרה "לעשות סיבוב" על אחרים תוך שאינו משקיע/מסכן כסף אישי שלו, אפשרי יהיה לבקש להרים את מסך ההתאגדות. אולם ככל שמדובר בהשקעה רצינית שבעל מניות משקיע כ-20-25% מכספו, קשה יהיה לקבל טענה שכזו. 

כאמור לעיל, מומלץ לבצע סקר מקיף.

בברכת הצלחה. 
מור ושות', משרד עורכי דין 

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

Social Security Claims In Israel – All you need to Know

Social Security Claims – All you need to Know  Many times, throughout our lives, we need the services of the National Insurance Institute. For example, immediately after birth, in the framework of child benefits and later in various circumstances such as requiring unemployment benefits, after dismissal from work,  after an injury at work, or God

קרא עוד »

תביעות ביטוח לאומי – כל מה שצריך לדעת

כל מה שצריך לדעת בעניין תביעות ביטוח לאומי מאת מחלקת ביטוח לאומי במשרד עורכ דין מור ושות׳ פעמים רבות במהלך חיינו, אנו נזקקים לשירותיו של המוסד לביטוח לאומי. כך למשל, מיד לאחר לידה, במסגרת קצבאות ילדים ובהמשך בנסיבות שונות כגון, דרישת דמי אבטלה לאחר פיטורים מעבודה או לאחר פגיעה בעבודה או חלילה בשל מחלה קשה

קרא עוד »

זקוק לסיוע משפטי? חייג אלינו עכשיו 02-595-3323

לשימת ליבך

אין לראות בתכני האתר ייעוץ משפטי, המלצות או חוות דעת: למרות שמשרדנו עושה מאמצים לעדכן את תוכן האתר והבלוג, לא ניתן להסתמך על האמור ללא קבלת ייעוץ משפטי פרטני.התכנים אשר כתובים באתר ובבלוג המשפטי אינם מהווים ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי, המלצה או חוות דעת. אין להסתמך על האמור לצורך נקיטת פעולה או הימנעות מנקיטת פעולה. האמור באתר ובבלוג אינו מתיימר לכסות את מכלול ההוראות בדין או נסיבות המקרה. להפך התוכן שבאתר הינו כללי בלבד ורובו נשען על הנחות יסוד שונות שבהכרח לא יתאימו לכל מקרה ומקרה. על-מנת לקבל יעוץ משפטי מדויק אודות מקרה ספציפי עליכם לפנות לעורך דין המתמחה בתחום. המסתמך על האמור באתר ללא ייעוץ משפטי נושא באחריות המלאה למעשיו.

גלילה למעלה