מימון בנקאי
מור ושות׳ - חברת עורכי דין

מור ושות׳ - חברת עורכי דין

להחלטות החשובות בחיים. (ולאחריהם)!

הלוואה בנקאית למיזם עסקי

הלוואה בנקאית למיזם עסקי

שלום רב,

אני מעוניין לפתוח עסק חדש כעצמאי, יש לי חיסכון של כמעט 100 אלף ואני רוצה לבקש הלוואה של כ-400 אלף שקל. האם זה אפשרי?

בברכה

שלום רב,

התשובה לשאלתך מצויה במישור המסחרי/עסקי. באופן עקרוני בנקים מאפשרים הלוואות מסחריות לעסקים שבהם בעל המניות משקיע (מביא כסף מהבית) בסדר גודל של 20%-25%. אולם הדבר תלוי בנק, היסטוריה בנקאית/מסחרית של מבקש ההלוואה, ערבויות ובטחונות של מבקש ההלוואה, אופי העסק המוקם כמובן ורמת הסיכון הענפית שאליה העסק משתייך.
מומלץ לעשות סקר בכמה בנקים ולקבל מענה מדויק. 

במישור המשפטי ישנה סוגיה בדיני חברות הקרויה “מימון דק”, מקום בו מתגלה כי גורם מקים חברה במטרה “לעשות סיבוב” על אחרים תוך שאינו משקיע/מסכן כסף אישי שלו, אפשרי יהיה לבקש להרים את מסך ההתאגדות. אולם ככל שמדובר בהשקעה רצינית שבעל מניות משקיע כ-20-25% מכספו, קשה יהיה לקבל טענה שכזו. 

כאמור לעיל, מומלץ לבצע סקר מקיף.

בברכת הצלחה. 
מור ושות’, משרד עורכי דין 

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

את לא לבד!

https://www.morlawoffice.com/wp-content/uploads/2020/11/את-לא-לבד.mp4#t=1 את באמת לא לבד בכל הסיפור הזה…. רבות חיות מתוך תקווה ״שיום אחד״ הכל ישתנה. הכל יסתדר. את באמת מאמינה שיום אחד בן הזוג ישתנה.  נסיון החיים מראה שזה לא כך.  יש מגוון עצום של גופים, עמותות ומרכזי סיוע. צרי איתנו קשר, נוכל לסייע לך.  מור ושות׳, חברת עורכי דין. 

קרא עוד »

Partnership Agreement Checklist

If you are thinking about partnerships, below is a checklist of steps you should take before opening your business. The following checklist is designed to be used in conjunction with your partner’s business plan, business strategy and business model. If you are already prepared to create a checklist for partnership agreements, you should pay attention

קרא עוד »

A Special Need Trust

A Special Needs Trust is a type of trust designed to protect the assets of a person with a disability. A special needs fund, sometimes referred to as a supplementary needs fund, is any trust intended to hold assets for people with disabilities or special needs. It is essentially a discretionary measure designed to preserve

קרא עוד »

זקוק לסיוע משפטי? חייג אלינו עכשיו 02-595-3323

לשימת ליבך

אין לראות בתכני האתר ייעוץ משפטי, המלצות או חוות דעת: למרות שמשרדנו עושה מאמצים לעדכן את תוכן האתר והבלוג, לא ניתן להסתמך על האמור ללא קבלת ייעוץ משפטי פרטני.התכנים אשר כתובים באתר ובבלוג המשפטי אינם מהווים ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי, המלצה או חוות דעת. אין להסתמך על האמור לצורך נקיטת פעולה או הימנעות מנקיטת פעולה. האמור באתר ובבלוג אינו מתיימר לכסות את מכלול ההוראות בדין או נסיבות המקרה. להפך התוכן שבאתר הינו כללי בלבד ורובו נשען על הנחות יסוד שונות שבהכרח לא יתאימו לכל מקרה ומקרה. על-מנת לקבל יעוץ משפטי מדויק אודות מקרה ספציפי עליכם לפנות לעורך דין המתמחה בתחום. המסתמך על האמור באתר ללא ייעוץ משפטי נושא באחריות המלאה למעשיו.

גלילה למעלה