פונדקאות בישראל
מור ושות׳ - חברת עורכי דין

מור ושות׳ - חברת עורכי דין

להחלטות החשובות בחיים. (ולאחריהם)!

הליך פונדקאות בישראל לפונדקאית שאינה יהודיה

הליך פונדקאות בישראל לפונדקאית שאינה יהודיה

שלום,

הגעתי לארץ מברית המועצות עם בעלי היהודי, אני לא יהודייה.

 היו לי הריון ולידה תקינים.

התגרשתי מבעלי ואני רוצה לברר האם אוכל להיות פונדקאית בישראל?

אשמח לשמוע פרטים

***********************************************************************

שלום רב

סעיף 2 (5 ) לחוק לנשיאת עוברים קובע כי האם הפונדקאית צריכה להיות בת דתה של האם המיועדת, ואם היו כל הצדדים להסכם לא־יהודים רשאית הועדה לסטות מהוראה זו בהתאם לחוות דעת של איש הדת חבר הועדה.

במילים אחרות, מי שאינה יהודייה אכן רשאית לשמש כפונדקאית במדינת ישראל, יחד עם זאת קיימת מגבלה, הפונדקאית תוכל לקיים את הליך הפונדקאות עבור אם מיועדת שהיא בת דתה או עבור מי שמוגדרת גם כן כחסרת דת.

מי שמוגדרת כחסרת דת, רשאית לשמש בישראל כפונדקאית עבור בני זוג הנמנים על הדת הנוצרית או לכאלה אשר מוגדרים בעצמם כחסרי דת, אך לא עבור זוגות יהודים או מוסלמיים.

נשמח לסייע לך. תוכלי ליצור עמי קשר ונדון בעניין.

בברכה,

ליאת קרסקס, עו"ד

מור ושות', משרד עורכי דין

 

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

Ramadan Kareem

https://www.morlawoffice.com/wp-content/uploads/2021/04/Ramadan-2021.mp4 إلى جميع أصدقائنا وعملائنارمضان كريم وصيام مقبول לכל חברינו ולקוחותינו המוסלמים, חג שמח ורמדאן מבורך מכל צוות המשרד #ramadan #Ramadan #ramadan2021 #ramadankareem #ramadanmubarak

קרא עוד »

יום הזיכרון לשואה ולגבורה 2021

אנו מרכינים את ראשינו וזוכרים את ששת המיליונים. ביום הזיכרון לשואה ולגבורה כולנו עוצרים ונזכרים במוראות התקופה ובתהומות אליהם שקע העולם.  זו הזדמנות להתרכז בנקודות האור של אלו ששמרו על עקרונותיהם ועל אמות מוסר גבוהות אפילו אל פני המוות עצמו.  מקריאת פסקי דין ניתן ללמוד רבות על הלך רוח של חברה  (Society) כך גם באופן דומה

קרא עוד »

Happy Easter

Let everything you do be done in love.
(Corinthians 16:14)

To all our Christians Friends & Clients, Happy Easter 🙂
from our Families to Your Families.

Mor & Co. Law Firm

קרא עוד »

זקוק לסיוע משפטי? חייג אלינו עכשיו 02-595-3323

לשימת ליבך

אין לראות בתכני האתר ייעוץ משפטי, המלצות או חוות דעת: למרות שמשרדנו עושה מאמצים לעדכן את תוכן האתר והבלוג, לא ניתן להסתמך על האמור ללא קבלת ייעוץ משפטי פרטני.התכנים אשר כתובים באתר ובבלוג המשפטי אינם מהווים ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי, המלצה או חוות דעת. אין להסתמך על האמור לצורך נקיטת פעולה או הימנעות מנקיטת פעולה. האמור באתר ובבלוג אינו מתיימר לכסות את מכלול ההוראות בדין או נסיבות המקרה. להפך התוכן שבאתר הינו כללי בלבד ורובו נשען על הנחות יסוד שונות שבהכרח לא יתאימו לכל מקרה ומקרה. על-מנת לקבל יעוץ משפטי מדויק אודות מקרה ספציפי עליכם לפנות לעורך דין המתמחה בתחום. המסתמך על האמור באתר ללא ייעוץ משפטי נושא באחריות המלאה למעשיו.

גלילה למעלה