פונדקאות בישראל
מור ושות׳ - חברת עורכי דין

מור ושות׳ - חברת עורכי דין

להחלטות החשובות בחיים. (ולאחריהם)!

הליך פונדקאות בישראל לפונדקאית שאינה יהודיה

הליך פונדקאות בישראל לפונדקאית שאינה יהודיה

שלום,

הגעתי לארץ מברית המועצות עם בעלי היהודי, אני לא יהודייה.

 היו לי הריון ולידה תקינים.

התגרשתי מבעלי ואני רוצה לברר האם אוכל להיות פונדקאית בישראל?

אשמח לשמוע פרטים

***********************************************************************

שלום רב

סעיף 2 (5 ) לחוק לנשיאת עוברים קובע כי האם הפונדקאית צריכה להיות בת דתה של האם המיועדת, ואם היו כל הצדדים להסכם לא־יהודים רשאית הועדה לסטות מהוראה זו בהתאם לחוות דעת של איש הדת חבר הועדה.

במילים אחרות, מי שאינה יהודייה אכן רשאית לשמש כפונדקאית במדינת ישראל, יחד עם זאת קיימת מגבלה, הפונדקאית תוכל לקיים את הליך הפונדקאות עבור אם מיועדת שהיא בת דתה או עבור מי שמוגדרת גם כן כחסרת דת.

מי שמוגדרת כחסרת דת, רשאית לשמש בישראל כפונדקאית עבור בני זוג הנמנים על הדת הנוצרית או לכאלה אשר מוגדרים בעצמם כחסרי דת, אך לא עבור זוגות יהודים או מוסלמיים.

נשמח לסייע לך. תוכלי ליצור עמי קשר ונדון בעניין.

בברכה,

ליאת קרסקס, עו"ד

מור ושות', משרד עורכי דין

 

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

Social Security Claims In Israel – All you need to Know

Social Security Claims – All you need to Know  Many times, throughout our lives, we need the services of the National Insurance Institute. For example, immediately after birth, in the framework of child benefits and later in various circumstances such as requiring unemployment benefits, after dismissal from work,  after an injury at work, or God

קרא עוד »

תביעות ביטוח לאומי – כל מה שצריך לדעת

כל מה שצריך לדעת בעניין תביעות ביטוח לאומי מאת מחלקת ביטוח לאומי במשרד עורכ דין מור ושות׳ פעמים רבות במהלך חיינו, אנו נזקקים לשירותיו של המוסד לביטוח לאומי. כך למשל, מיד לאחר לידה, במסגרת קצבאות ילדים ובהמשך בנסיבות שונות כגון, דרישת דמי אבטלה לאחר פיטורים מעבודה או לאחר פגיעה בעבודה או חלילה בשל מחלה קשה

קרא עוד »

זקוק לסיוע משפטי? חייג אלינו עכשיו 02-595-3323

לשימת ליבך

אין לראות בתכני האתר ייעוץ משפטי, המלצות או חוות דעת: למרות שמשרדנו עושה מאמצים לעדכן את תוכן האתר והבלוג, לא ניתן להסתמך על האמור ללא קבלת ייעוץ משפטי פרטני.התכנים אשר כתובים באתר ובבלוג המשפטי אינם מהווים ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי, המלצה או חוות דעת. אין להסתמך על האמור לצורך נקיטת פעולה או הימנעות מנקיטת פעולה. האמור באתר ובבלוג אינו מתיימר לכסות את מכלול ההוראות בדין או נסיבות המקרה. להפך התוכן שבאתר הינו כללי בלבד ורובו נשען על הנחות יסוד שונות שבהכרח לא יתאימו לכל מקרה ומקרה. על-מנת לקבל יעוץ משפטי מדויק אודות מקרה ספציפי עליכם לפנות לעורך דין המתמחה בתחום. המסתמך על האמור באתר ללא ייעוץ משפטי נושא באחריות המלאה למעשיו.

גלילה למעלה