פונדקאות בישראל
מור ושות׳ - חברת עורכי דין

מור ושות׳ - חברת עורכי דין

להחלטות החשובות בחיים. (ולאחריהם)!

הליך פונדקאות עבור אם מיועדת חד הורית

  הליך פונדקאות עבור אם מיועדת חד הורית

שלום,

אני בחורה רווקה בת 39, מעוניינת להביא לעולם ילד.

הבנתי שלא ניתן לעבור פונדקאות בארץ למי שלא נשוי, ומצד שני שמעתי שיש חוק חדש או תיקון לחוק בנושא הזה בדיוק, שיאפשר הליך שכזה גם נשים כמוני.

רציתי לדעת האם זה נכון, או שאני צריכה לבצע את ההליך בחו"ל?

*****************************************************************

שלום רב,

חוק הסכמים לנשיאת עוברים (חוק הפונדקאות) בארץ מגדיר כהורים מיועדים – "איש ואשה שהם בני זוג, המתקשרים עם אם נושאת לשם הולדת ילד". במילים אחרות, בני זוג אף אם אינם נשואים והם מוכרים כידועים בציבור, מעמדם זהה כשל נשואים, לצערנו החוק אינו מתיר עדיין לאימהות יחידניות לקיים את הליך הפונדקאות בארץ.

אכן, הייתה הצעה לשינוי החוק שהוגשה ע"י חברת הכנסת גרמן, אולם הצעת החוק לא עברה בכנסת היוצאת, ובשל הרכבה של הכנסת הנוכחית, קיים ספק אם הצעת החוק תעודכן ותעבור, אשר על כן, לא ידוע מהו הצפי לשינוי או תיקון החוק.

בשלב זה הליך פונדקאות עבור אימהות יחידניות אפשרי כרגע רק בחו"ל.

עוד אוכל לומר לך כי קיימים מסלולי פונדקאות במדינות מסוימות אשר מחירם דומה ואף זול משל המחיר של מסלול פונדקאות בישראל, כך שעם כל הקושי שבדבר וחוסר היכולת לקיים את ההליך בישראל, עדיין אני ממליצה לך לבחון את קיום ההליך בחו"ל.

חשוב לציין כי גם הליך פונדקאות בחו"ל מותנה בכך שהביציות של יהיו של האם היחידנית/המיועדת, בסוף התהליך מבצעים בדיקה לגילוי רקמות.

אשמח מאוד ללוות אותך ולבחון יחד איתך את האפשרויות הקיימות.

הצלחה רבה מאוד בהמשך הדרך.

בברכה,

ליאת קרסקס, עו"ד

מור ושות', משרד עורכי דין

 

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

תביעות ביטוח לאומי – כל מה שצריך לדעת

כל מה שצריך לדעת בעניין תביעות ביטוח לאומי מאת מחלקת ביטוח לאומי במשרד עורכ דין מור ושות׳ פעמים רבות במהלך חיינו, אנו נזקקים לשירותיו של המוסד לביטוח לאומי. כך למשל, מיד לאחר לידה, במסגרת קצבאות ילדים ובהמשך בנסיבות שונות כגון, דרישת דמי אבטלה לאחר פיטורים מעבודה או לאחר פגיעה בעבודה או חלילה בשל מחלה קשה

קרא עוד »

Eight Signs you should hire a Commercial Lawyer

Eight Signs You Should Hire a Commercial Lawyer The longer you wait to hire a lawyer, the more serious the potential legal complications are. Legal experts are not like accountants or business advisors who provide general advice. A law firm must be specialized in the field to be of value to your company. The better

קרא עוד »

محامي مطالبة إعاقة بالضمان الاجتماعي

إذا كنت تعاني من مرض، فقد تكون مؤهلاً للحصول على مخصص العجز من قبل التامين الوطني   https://www.morlawoffice.com/wp-content/uploads/2021/05/וידאו-של-ביטוח-לאומי-2-נכות-ערבית.mp4         يدفع التأمين الوطني مخصص العجز العام لمن لا يستطيعون العمل، أو الذين تضاءلت قدرتهم على العمل بسبب حالته الصحية. يمكن أن يكون مرضاً أو حادثاً أو عيباً خلقياً، عندما تتجلى الإصابة في الإعاقة

קרא עוד »

זקוק לסיוע משפטי? חייג אלינו עכשיו 02-595-3323

לשימת ליבך

אין לראות בתכני האתר ייעוץ משפטי, המלצות או חוות דעת: למרות שמשרדנו עושה מאמצים לעדכן את תוכן האתר והבלוג, לא ניתן להסתמך על האמור ללא קבלת ייעוץ משפטי פרטני.התכנים אשר כתובים באתר ובבלוג המשפטי אינם מהווים ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי, המלצה או חוות דעת. אין להסתמך על האמור לצורך נקיטת פעולה או הימנעות מנקיטת פעולה. האמור באתר ובבלוג אינו מתיימר לכסות את מכלול ההוראות בדין או נסיבות המקרה. להפך התוכן שבאתר הינו כללי בלבד ורובו נשען על הנחות יסוד שונות שבהכרח לא יתאימו לכל מקרה ומקרה. על-מנת לקבל יעוץ משפטי מדויק אודות מקרה ספציפי עליכם לפנות לעורך דין המתמחה בתחום. המסתמך על האמור באתר ללא ייעוץ משפטי נושא באחריות המלאה למעשיו.

גלילה למעלה