פונדקאות בישראל
מור ושות׳ - חברת עורכי דין

מור ושות׳ - חברת עורכי דין

להחלטות החשובות בחיים. (ולאחריהם)!

הליך פונדקאות עבור אם מיועדת חד הורית

  הליך פונדקאות עבור אם מיועדת חד הורית

שלום,

אני בחורה רווקה בת 39, מעוניינת להביא לעולם ילד.

הבנתי שלא ניתן לעבור פונדקאות בארץ למי שלא נשוי, ומצד שני שמעתי שיש חוק חדש או תיקון לחוק בנושא הזה בדיוק, שיאפשר הליך שכזה גם נשים כמוני.

רציתי לדעת האם זה נכון, או שאני צריכה לבצע את ההליך בחו”ל?

*****************************************************************

שלום רב,

חוק הסכמים לנשיאת עוברים (חוק הפונדקאות) בארץ מגדיר כהורים מיועדים – “איש ואשה שהם בני זוג, המתקשרים עם אם נושאת לשם הולדת ילד”. במילים אחרות, בני זוג אף אם אינם נשואים והם מוכרים כידועים בציבור, מעמדם זהה כשל נשואים, לצערנו החוק אינו מתיר עדיין לאימהות יחידניות לקיים את הליך הפונדקאות בארץ.

אכן, הייתה הצעה לשינוי החוק שהוגשה ע”י חברת הכנסת גרמן, אולם הצעת החוק לא עברה בכנסת היוצאת, ובשל הרכבה של הכנסת הנוכחית, קיים ספק אם הצעת החוק תעודכן ותעבור, אשר על כן, לא ידוע מהו הצפי לשינוי או תיקון החוק.

בשלב זה הליך פונדקאות עבור אימהות יחידניות אפשרי כרגע רק בחו”ל.

עוד אוכל לומר לך כי קיימים מסלולי פונדקאות במדינות מסוימות אשר מחירם דומה ואף זול משל המחיר של מסלול פונדקאות בישראל, כך שעם כל הקושי שבדבר וחוסר היכולת לקיים את ההליך בישראל, עדיין אני ממליצה לך לבחון את קיום ההליך בחו”ל.

חשוב לציין כי גם הליך פונדקאות בחו”ל מותנה בכך שהביציות של יהיו של האם היחידנית/המיועדת, בסוף התהליך מבצעים בדיקה לגילוי רקמות.

אשמח מאוד ללוות אותך ולבחון יחד איתך את האפשרויות הקיימות.

הצלחה רבה מאוד בהמשך הדרך.

בברכה,

ליאת קרסקס, עו”ד

מור ושות’, משרד עורכי דין

 

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

את לא לבד!

https://www.morlawoffice.com/wp-content/uploads/2020/11/את-לא-לבד.mp4#t=1 את באמת לא לבד בכל הסיפור הזה…. רבות חיות מתוך תקווה ״שיום אחד״ הכל ישתנה. הכל יסתדר. את באמת מאמינה שיום אחד בן הזוג ישתנה.  נסיון החיים מראה שזה לא כך.  יש מגוון עצום של גופים, עמותות ומרכזי סיוע. צרי איתנו קשר, נוכל לסייע לך.  מור ושות׳, חברת עורכי דין. 

קרא עוד »

Partnership Agreement Checklist

If you are thinking about partnerships, below is a checklist of steps you should take before opening your business. The following checklist is designed to be used in conjunction with your partner’s business plan, business strategy and business model. If you are already prepared to create a checklist for partnership agreements, you should pay attention

קרא עוד »

A Special Need Trust

A Special Needs Trust is a type of trust designed to protect the assets of a person with a disability. A special needs fund, sometimes referred to as a supplementary needs fund, is any trust intended to hold assets for people with disabilities or special needs. It is essentially a discretionary measure designed to preserve

קרא עוד »

זקוק לסיוע משפטי? חייג אלינו עכשיו 02-595-3323

לשימת ליבך

אין לראות בתכני האתר ייעוץ משפטי, המלצות או חוות דעת: למרות שמשרדנו עושה מאמצים לעדכן את תוכן האתר והבלוג, לא ניתן להסתמך על האמור ללא קבלת ייעוץ משפטי פרטני.התכנים אשר כתובים באתר ובבלוג המשפטי אינם מהווים ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי, המלצה או חוות דעת. אין להסתמך על האמור לצורך נקיטת פעולה או הימנעות מנקיטת פעולה. האמור באתר ובבלוג אינו מתיימר לכסות את מכלול ההוראות בדין או נסיבות המקרה. להפך התוכן שבאתר הינו כללי בלבד ורובו נשען על הנחות יסוד שונות שבהכרח לא יתאימו לכל מקרה ומקרה. על-מנת לקבל יעוץ משפטי מדויק אודות מקרה ספציפי עליכם לפנות לעורך דין המתמחה בתחום. המסתמך על האמור באתר ללא ייעוץ משפטי נושא באחריות המלאה למעשיו.

גלילה למעלה