פונדקאות בישראל
מור ושות׳ - חברת עורכי דין

מור ושות׳ - חברת עורכי דין

להחלטות החשובות בחיים. (ולאחריהם)!

הליך פונדקאות עבור אם מיועדת חד הורית

  הליך פונדקאות עבור אם מיועדת חד הורית

שלום,

אני בחורה רווקה בת 39, מעוניינת להביא לעולם ילד.

הבנתי שלא ניתן לעבור פונדקאות בארץ למי שלא נשוי, ומצד שני שמעתי שיש חוק חדש או תיקון לחוק בנושא הזה בדיוק, שיאפשר הליך שכזה גם נשים כמוני.

רציתי לדעת האם זה נכון, או שאני צריכה לבצע את ההליך בחו”ל?

*****************************************************************

שלום רב,

חוק הסכמים לנשיאת עוברים (חוק הפונדקאות) בארץ מגדיר כהורים מיועדים – “איש ואשה שהם בני זוג, המתקשרים עם אם נושאת לשם הולדת ילד”. במילים אחרות, בני זוג אף אם אינם נשואים והם מוכרים כידועים בציבור, מעמדם זהה כשל נשואים, לצערנו החוק אינו מתיר עדיין לאימהות יחידניות לקיים את הליך הפונדקאות בארץ.

אכן, הייתה הצעה לשינוי החוק שהוגשה ע”י חברת הכנסת גרמן, אולם הצעת החוק לא עברה בכנסת היוצאת, ובשל הרכבה של הכנסת הנוכחית, קיים ספק אם הצעת החוק תעודכן ותעבור, אשר על כן, לא ידוע מהו הצפי לשינוי או תיקון החוק.

בשלב זה הליך פונדקאות עבור אימהות יחידניות אפשרי כרגע רק בחו”ל.

עוד אוכל לומר לך כי קיימים מסלולי פונדקאות במדינות מסוימות אשר מחירם דומה ואף זול משל המחיר של מסלול פונדקאות בישראל, כך שעם כל הקושי שבדבר וחוסר היכולת לקיים את ההליך בישראל, עדיין אני ממליצה לך לבחון את קיום ההליך בחו”ל.

חשוב לציין כי גם הליך פונדקאות בחו”ל מותנה בכך שהביציות של יהיו של האם היחידנית/המיועדת, בסוף התהליך מבצעים בדיקה לגילוי רקמות.

אשמח מאוד ללוות אותך ולבחון יחד איתך את האפשרויות הקיימות.

הצלחה רבה מאוד בהמשך הדרך.

בברכה,

ליאת קרסקס, עו”ד

מור ושות’, משרד עורכי דין

 

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

إعانات البطالة لأولئك الذين طردوا أو إجازة بدون أجر

هل طردت من مكان عملك بسبب أزمة الكورونا؟ هل تم إخراجك للعطلة بدون أجر؟ تدفع دولة إسرائيل إعانات البطالة لأولئك الذين طردوا أو إجازة بدون أجر هام! من أجل أن تبدأ استحقاق إعانة البطالة الخاصة بك من 15 مارس 2020 ، يجب تقديم الاستمارات حتى26.3.2020 يمكنك الاتصال بمكتبنا لمور وشركاه للحصول على الخدمة. شروط إعانة

קרא עוד »

דמי אבטלה בשל משבר הקורונה

פוטרת ממקום עבודתך בשל משבר הקורונה? הוציאו אותך לחופשה ללא תשלום? מדינת ישראל משלמת דמי אבטלה למי שפוטר או יצא לחופשה ללא תשלום חשוב ! על מנת שתחילת הזכאות שלכם לדמי אבטלה תתחיל מיום ה 15.3.2020 יש להגיש את הטפסים עד ליום 26.3.2020. ניתן ליצור קשר עם משרדנו, מור ושות’, לצורך קבלת השירות. התנאים לקבלת

קרא עוד »

יום הבחירות וההשלכה על זכויות העובד/מעסיק

השלכות יום הבחירות לכנסת ישראל מבחינת דיני העבודה בפוסט זה אנו מבקשים לדון במספר סוגיות הקשורות למעסיקים וזכויות עובדים ביום הבחירות וזאת לקראת יום הבחירות לכנסת ה-23 הצפויות להתקיים ביום 02.03.2020: בהתאם לסעיף 10 לחוק יסוד הכנסת, יום הבחירות לכנסת הוא יום שבתון, אולם שירותים חיוניים כגון תחבורה, רפואה מיידית ושאר שירותים ציבוריים, נדרשים כמובן

קרא עוד »

זקוק לסיוע משפטי? חייג אלינו עכשיו 02-595-3323

לשימת ליבך

אין לראות בתכני האתר ייעוץ משפטי, המלצות או חוות דעת: למרות שמשרדנו עושה מאמצים לעדכן את תוכן האתר והבלוג, לא ניתן להסתמך על האמור ללא קבלת ייעוץ משפטי פרטני.התכנים אשר כתובים באתר ובבלוג המשפטי אינם מהווים ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי, המלצה או חוות דעת. אין להסתמך על האמור לצורך נקיטת פעולה או הימנעות מנקיטת פעולה. האמור באתר ובבלוג אינו מתיימר לכסות את מכלול ההוראות בדין או נסיבות המקרה. להפך התוכן שבאתר הינו כללי בלבד ורובו נשען על הנחות יסוד שונות שבהכרח לא יתאימו לכל מקרה ומקרה. על-מנת לקבל יעוץ משפטי מדויק אודות מקרה ספציפי עליכם לפנות לעורך דין המתמחה בתחום. המסתמך על האמור באתר ללא ייעוץ משפטי נושא באחריות המלאה למעשיו.

גלילה למעלה