שוכרים, זרים
מור ושות׳ - חברת עורכי דין

מור ושות׳ - חברת עורכי דין

להחלטות החשובות בחיים. (ולאחריהם)!

לבעלי דירות ונכסים: המלצות ועניינים שמומלץ להתייחס אליהם לפני השכרת דירת מגורים

השכרת דירה הינה עסקה כלכלית חשובה מאוד, בעלי נכס מתרים לזרים גמורים להשתמש ברכושם, אשר בו השקיעו את מיטב כספם תמורת דמי שכירות.

שיקול דעת מעמיק, בדיקה יסודית וליווי משפטי של עו"ד המתמחה בתחום הנדל"ן לפני ובמהלך הליך השכרת הנכס עשויים לחסוך הפסדים כספיים ועוגמת נפש, כפי שפורטו במאמרי הקודם בעניין "פינוי מושכר".

  1. 1. בדיקות מקדמיות על השוכרים – בד"כ השוכרים הינם זרים גמורים אשר הגיעו לראות את הדירה בעקבות מודעה, ההסכם איתם נחתם במידה והם עשו רושם טוב על בעלי הנכס והדירה מוצאת חן בעיניהם. על סמך התרשמות ראשונית זו, אין לאף אחד יכולת לדעת מה הרקע של השוכרים ויכולתם הכלכלית. לכן, ישנה חשיבות רבה לאיסוף מידע על השוכרים לפני חתימת ההסכם.
על מנת לברר את יכולתם הכלכלית של השוכרים, מומלץ לבקש מהם ומהערבים להביא 3 תלושי שכר של החודשים האחרונים. ובמקרים חריגים בהם יש ספק בנוגע ליכולתם הכלכלית, מומלץ גם לבקש מהשוכרים להביא העתק של תנועת עו"ש בחשבונם.

מלבד הבדיקות הכלכליות, מומלץ גם לבצע בדיקות על הרקע של השוכרים.

  1. 2. זכות השכירות ומטרתה  יש לקבוע בהסכם כי זכות השכירות הנה אישית של השוכרים בלבד, והם לא יהיו רשאים להעביר אותה לטובת צד שלישי, אלא אם כן ניתנה הסכמה שלכם בכתב ומראש. כמו כן יש לקבוע באופן מפורש וחד משמעי במסגרת ההסכם, כי מטרת השכירות הנה למגורים בלבד, והשוכרים מתחייבים שלא לעשות שום שימוש בדירה למעט למען מטרה זו.
  1. 3. דמי השכירות – יש לערוך חוזה אשר יסדיר את דמי השכירות, תקופת השכירות, הסדרת מועדי התשלום, בטחונות והסדר התשלומים. אם החוזה הינו בדולרים יש להבטיח את עצמכם מפני ירידת שער הדולר על ידי קביעת שער מינימום. בנוסף מומלץ לקבוע בחוזה אופציה להארכה ואת התנאים המדויקים לכך. ישנם שוכרים טובים והוגנים אשר עליהם כדאי ורצוי לשמור ולאפשר להם שכירות ארוכת טווח.
  1. 4. בטחונות וחשבונות נלווים– יש להקפיד על קבלת בטחונות מהשוכרים כגון: שטר חוב, ערבות בנקאית, צ'ק בנקאי ויו"ב. מומלץ ואף הכרחי להחתים על החוזה ערבים לשם הבטחת כל התחייבויות השוכרים כלפיכם. חשוב לזהות את הערבים באמצעות תעודת זהות, לבחון את כושר הפירעון שלהם ולבצע עליהם בדיקות מקדמיות. בנוסף יש לקבל מהשוכרים המחאות ריקות, ללא תאריך וללא סכום, לצורך תשלומי הרשויות. אם השוכר יבטל את הצ'קים תוכלו לממש אותם באמצעות בית המשפט. יש להקפיד שהשוכרים יעבירו את חשבונות העירייה, החשמל, גז והטלפון.

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

Ramadan Kareem

https://www.morlawoffice.com/wp-content/uploads/2021/04/Ramadan-2021.mp4 إلى جميع أصدقائنا وعملائنارمضان كريم وصيام مقبول לכל חברינו ולקוחותינו המוסלמים, חג שמח ורמדאן מבורך מכל צוות המשרד #ramadan #Ramadan #ramadan2021 #ramadankareem #ramadanmubarak

קרא עוד »

יום הזיכרון לשואה ולגבורה 2021

אנו מרכינים את ראשינו וזוכרים את ששת המיליונים. ביום הזיכרון לשואה ולגבורה כולנו עוצרים ונזכרים במוראות התקופה ובתהומות אליהם שקע העולם.  זו הזדמנות להתרכז בנקודות האור של אלו ששמרו על עקרונותיהם ועל אמות מוסר גבוהות אפילו אל פני המוות עצמו.  מקריאת פסקי דין ניתן ללמוד רבות על הלך רוח של חברה  (Society) כך גם באופן דומה

קרא עוד »

Happy Easter

Let everything you do be done in love.
(Corinthians 16:14)

To all our Christians Friends & Clients, Happy Easter 🙂
from our Families to Your Families.

Mor & Co. Law Firm

קרא עוד »

זקוק לסיוע משפטי? חייג אלינו עכשיו 02-595-3323

לשימת ליבך

אין לראות בתכני האתר ייעוץ משפטי, המלצות או חוות דעת: למרות שמשרדנו עושה מאמצים לעדכן את תוכן האתר והבלוג, לא ניתן להסתמך על האמור ללא קבלת ייעוץ משפטי פרטני.התכנים אשר כתובים באתר ובבלוג המשפטי אינם מהווים ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי, המלצה או חוות דעת. אין להסתמך על האמור לצורך נקיטת פעולה או הימנעות מנקיטת פעולה. האמור באתר ובבלוג אינו מתיימר לכסות את מכלול ההוראות בדין או נסיבות המקרה. להפך התוכן שבאתר הינו כללי בלבד ורובו נשען על הנחות יסוד שונות שבהכרח לא יתאימו לכל מקרה ומקרה. על-מנת לקבל יעוץ משפטי מדויק אודות מקרה ספציפי עליכם לפנות לעורך דין המתמחה בתחום. המסתמך על האמור באתר ללא ייעוץ משפטי נושא באחריות המלאה למעשיו.

גלילה למעלה