הסכם
מור ושות׳ - חברת עורכי דין

מור ושות׳ - חברת עורכי דין

להחלטות החשובות בחיים. (ולאחריהם)!

הסכם השתתפות בקורס או סדנא

חשיבות החתמה על הסכם השתתפות בקורס או סדנא

שלום,

אני מעבירה סדנאות יצירה לילדים ומבוגרים.
כרגע לפני קיום הסדנאות אני עורכת רשימת משתתפים לכל סדנה.
אבל נוצא מצב בו אנשים מתחייבים וביום הראשון של הסדנה לא מגיעים או אחרי השיעור הראשון לא מגיעים ולא משלמים.
דבר היוצר מצב שבו דחיתי מתעניינים לסדנא ובסופו של דבר בגלל הביטולים (שרובם מודיעים רק בבוקר הסדנא או שכלל לא מודיעים ולא מגיעים) יש לי חוסרים.
דבר המוביל לאובדן הכנסה ואכזבה גדולה.

מה לעשות ?

שלום רב,

מהכותרת של השאלה ניתן להבין שחשבת על כיוון של הסכמים עם הלקוחות? אם כך, היכן הדברים עומדים? כיצד הנושא מוסדר בהסכם? האם אכן כל לקוח שמתקשר עימך מחויב לחתום על הסכם המסדיר את נושא התשלום והביטול של ההגעה? 

יצירת מנגנון ביטול בהסכם הוא מנגנון אחד שניתן להעלות על הדעת. ניתן לדרוש לשלם מראש עם ההירשמות לסדנה, ולקבוע דמי ביטול באחוז מסוים מדמי ההרשמה לפי מועד הביטול. הדבר תלוי כמובן בהיענות לסדנה ובכמות הביקוש. ייתכן שיצירת מנגנון שכזה דווקא ירתיע מהירשמות לסדנה.

מנגנון אפשרי נוסף הוא וידוא הגעה מוקדמת, כמו שנהוג לעשות כיום ברשימת מוזמנים לחתונה, ויצירת רשימת המתנה למתעניינים במקרה של ביטולי הגעה.

לדעתנו לא רצוי לנקוט בהליכים נגד הלקוחות, שכן הדבר יוביל לאובדן מוניטין, ועשוי לפגוע יותר מאשר להזיק. כמובן, זוהי לא המלצה, אלא רק השערה, ויש להפעיל שיקול דעת פרטני לגבי כל לקוח, ובהקשר להפסד הקונקרטי.

לשם ניסוח מנגנון מתאים בהסכם התקשרות, לפי הצעתנו דלעיל, מומלץ לפנות למשרד עורכי-דין העוסק בהסכמים מסחריים. 

בכבוד רב ובברכה, 
מור ושות' משרד עו"ד, ירושלים.

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

תביעות ביטוח לאומי – כל מה שצריך לדעת

כל מה שצריך לדעת בעניין תביעות ביטוח לאומי מאת מחלקת ביטוח לאומי במשרד עורכ דין מור ושות׳ פעמים רבות במהלך חיינו, אנו נזקקים לשירותיו של המוסד לביטוח לאומי. כך למשל, מיד לאחר לידה, במסגרת קצבאות ילדים ובהמשך בנסיבות שונות כגון, דרישת דמי אבטלה לאחר פיטורים מעבודה או לאחר פגיעה בעבודה או חלילה בשל מחלה קשה

קרא עוד »

Eight Signs you should hire a Commercial Lawyer

Eight Signs You Should Hire a Commercial Lawyer The longer you wait to hire a lawyer, the more serious the potential legal complications are. Legal experts are not like accountants or business advisors who provide general advice. A law firm must be specialized in the field to be of value to your company. The better

קרא עוד »

محامي مطالبة إعاقة بالضمان الاجتماعي

إذا كنت تعاني من مرض، فقد تكون مؤهلاً للحصول على مخصص العجز من قبل التامين الوطني   https://www.morlawoffice.com/wp-content/uploads/2021/05/וידאו-של-ביטוח-לאומי-2-נכות-ערבית.mp4         يدفع التأمين الوطني مخصص العجز العام لمن لا يستطيعون العمل، أو الذين تضاءلت قدرتهم على العمل بسبب حالته الصحية. يمكن أن يكون مرضاً أو حادثاً أو عيباً خلقياً، عندما تتجلى الإصابة في الإعاقة

קרא עוד »

זקוק לסיוע משפטי? חייג אלינו עכשיו 02-595-3323

לשימת ליבך

אין לראות בתכני האתר ייעוץ משפטי, המלצות או חוות דעת: למרות שמשרדנו עושה מאמצים לעדכן את תוכן האתר והבלוג, לא ניתן להסתמך על האמור ללא קבלת ייעוץ משפטי פרטני.התכנים אשר כתובים באתר ובבלוג המשפטי אינם מהווים ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי, המלצה או חוות דעת. אין להסתמך על האמור לצורך נקיטת פעולה או הימנעות מנקיטת פעולה. האמור באתר ובבלוג אינו מתיימר לכסות את מכלול ההוראות בדין או נסיבות המקרה. להפך התוכן שבאתר הינו כללי בלבד ורובו נשען על הנחות יסוד שונות שבהכרח לא יתאימו לכל מקרה ומקרה. על-מנת לקבל יעוץ משפטי מדויק אודות מקרה ספציפי עליכם לפנות לעורך דין המתמחה בתחום. המסתמך על האמור באתר ללא ייעוץ משפטי נושא באחריות המלאה למעשיו.

גלילה למעלה