הסכם
מור ושות׳ - חברת עורכי דין

מור ושות׳ - חברת עורכי דין

להחלטות החשובות בחיים. (ולאחריהם)!

הסכם השתתפות בקורס או סדנא

חשיבות החתמה על הסכם השתתפות בקורס או סדנא

שלום,

אני מעבירה סדנאות יצירה לילדים ומבוגרים.
כרגע לפני קיום הסדנאות אני עורכת רשימת משתתפים לכל סדנה.
אבל נוצא מצב בו אנשים מתחייבים וביום הראשון של הסדנה לא מגיעים או אחרי השיעור הראשון לא מגיעים ולא משלמים.
דבר היוצר מצב שבו דחיתי מתעניינים לסדנא ובסופו של דבר בגלל הביטולים (שרובם מודיעים רק בבוקר הסדנא או שכלל לא מודיעים ולא מגיעים) יש לי חוסרים.
דבר המוביל לאובדן הכנסה ואכזבה גדולה.

מה לעשות ?

שלום רב,

מהכותרת של השאלה ניתן להבין שחשבת על כיוון של הסכמים עם הלקוחות? אם כך, היכן הדברים עומדים? כיצד הנושא מוסדר בהסכם? האם אכן כל לקוח שמתקשר עימך מחויב לחתום על הסכם המסדיר את נושא התשלום והביטול של ההגעה? 

יצירת מנגנון ביטול בהסכם הוא מנגנון אחד שניתן להעלות על הדעת. ניתן לדרוש לשלם מראש עם ההירשמות לסדנה, ולקבוע דמי ביטול באחוז מסוים מדמי ההרשמה לפי מועד הביטול. הדבר תלוי כמובן בהיענות לסדנה ובכמות הביקוש. ייתכן שיצירת מנגנון שכזה דווקא ירתיע מהירשמות לסדנה.

מנגנון אפשרי נוסף הוא וידוא הגעה מוקדמת, כמו שנהוג לעשות כיום ברשימת מוזמנים לחתונה, ויצירת רשימת המתנה למתעניינים במקרה של ביטולי הגעה.

לדעתנו לא רצוי לנקוט בהליכים נגד הלקוחות, שכן הדבר יוביל לאובדן מוניטין, ועשוי לפגוע יותר מאשר להזיק. כמובן, זוהי לא המלצה, אלא רק השערה, ויש להפעיל שיקול דעת פרטני לגבי כל לקוח, ובהקשר להפסד הקונקרטי.

לשם ניסוח מנגנון מתאים בהסכם התקשרות, לפי הצעתנו דלעיל, מומלץ לפנות למשרד עורכי-דין העוסק בהסכמים מסחריים. 

בכבוד רב ובברכה, 
מור ושות' משרד עו"ד, ירושלים.

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

Social Security Claims In Israel – All you need to Know

Social Security Claims – All you need to Know  Many times, throughout our lives, we need the services of the National Insurance Institute. For example, immediately after birth, in the framework of child benefits and later in various circumstances such as requiring unemployment benefits, after dismissal from work,  after an injury at work, or God

קרא עוד »

תביעות ביטוח לאומי – כל מה שצריך לדעת

כל מה שצריך לדעת בעניין תביעות ביטוח לאומי מאת מחלקת ביטוח לאומי במשרד עורכ דין מור ושות׳ פעמים רבות במהלך חיינו, אנו נזקקים לשירותיו של המוסד לביטוח לאומי. כך למשל, מיד לאחר לידה, במסגרת קצבאות ילדים ובהמשך בנסיבות שונות כגון, דרישת דמי אבטלה לאחר פיטורים מעבודה או לאחר פגיעה בעבודה או חלילה בשל מחלה קשה

קרא עוד »

זקוק לסיוע משפטי? חייג אלינו עכשיו 02-595-3323

לשימת ליבך

אין לראות בתכני האתר ייעוץ משפטי, המלצות או חוות דעת: למרות שמשרדנו עושה מאמצים לעדכן את תוכן האתר והבלוג, לא ניתן להסתמך על האמור ללא קבלת ייעוץ משפטי פרטני.התכנים אשר כתובים באתר ובבלוג המשפטי אינם מהווים ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי, המלצה או חוות דעת. אין להסתמך על האמור לצורך נקיטת פעולה או הימנעות מנקיטת פעולה. האמור באתר ובבלוג אינו מתיימר לכסות את מכלול ההוראות בדין או נסיבות המקרה. להפך התוכן שבאתר הינו כללי בלבד ורובו נשען על הנחות יסוד שונות שבהכרח לא יתאימו לכל מקרה ומקרה. על-מנת לקבל יעוץ משפטי מדויק אודות מקרה ספציפי עליכם לפנות לעורך דין המתמחה בתחום. המסתמך על האמור באתר ללא ייעוץ משפטי נושא באחריות המלאה למעשיו.

גלילה למעלה