הסכם שלום בית לחלופת גירושין

שוקלים גירושין אך אינכם בטוחים? אתם לא לבד, זהו תרחיש נפוץ מאוד: בני זוג אשר יחסיהם מצויים במשבר, חשים מחד כי ברצונם להיפרד ומאידך, עוד תוהים האם ניתן לשקם את הקשר. עבור זוגות אלו, הסכם שלום בית לחילופין גירושין הוא הפתרון האידיאלי.

ההחלטה להתגרש איננה קלה, בפרט כאשר לבני הזוג יש ילדים. מלבד הקושי הרגשי, ישנם גם שיקולים כלכליים בהחלטה זו ועל כן, לא אחת, גם כאשר הקשר הזוגי במשבר, בני הזוג מתלבטים כיצד לפעול. במקרים רבים, מבקשים בני הזוג לתת הזדמנות נוספת לקשר, אך בד בבד, קיים בהם חשש כי הצד השני אינו כנה בכוונותיו ועלול לנצל תקופה זו כדי לצבור יתרון בהליך הגירושין. חתימה על הסכם שלום בית לחילופין גירושין מהווה פתרון עבור זוגות אלו, במסגרתו, קובעים בני הזוג בחוזה מסודר את התנאים לשיקום חיי הזוגיות שלהם וכן, עורכים הסכם גירושין, אשר ייכנס לתוקפו היה ושלום הבית ייכשל.

באופן הזה, יוכלו בני הזוג לתת צ’אנס אמיתי לקשר ביניהם ולהקדיש לכך את מלוא משאביהם,  משהם יודעים כי אם יחליטו בסופו של יום להיפרד, הרי שענייני הגירושין כבר מוסדרים והם אינם למעשה מפסידים דבר בלקיחת פסק הזמן הזה. על מנת לדעת האם זהו הנתיב המתאים עבורכם, חשוב לפנות לעורך דין המתמחה בדיני משפחה, אשר יסביר לכם אודות הסכם זה ובמידה שתבחרו בדרך זו, יבנה עורך הדין הסכם מקיף ומקצועי, המתאים לכם באופן אישי, על פי הנסיבות.

חלק ראשון: שלום בית

כשמו כן הוא, כולל הסכם שלום בית לחילופין גירושין, שני חלקים: שלום ובית וגירושין. החלק הראשון מורכב מכללים ותנאים שהסכימו עליהם בני הזוג הדרושים לכל אחד מהם, לצורך שיקום הקשר ביניהם. המטרה: להמשיך לחיות יחד, לשמור על התא המשפחתי שבנו ולמנוע גירושין. בבואם של הצדדים לקבוע עקרונות אלו, יש לתת דגש מרכזי על יישוב המחלוקות שעלו בין בני הזוג, אשר הובילו למשבר ביניהם. רק כך, יוכל להיות לשלום הבית סיכוי ממשי להצליח.

להלן מספר דוגמאות לכללים שיוכלו בני הזוג להתוות במסגרת הסכם שלום הבית: נוכחות בארוחות משפחתיות מספר פעמים בשבוע, התחייבות הצדדים להשקעה בזמן איכות זוגי, פנייה לטיפול זוגי, קביעת עקרונות לעניין חינוך הילדים וכל נושא אחר אשר מהותי לשיקום הנישואין. למותר לציין, כי נדרשת נכונות אמיתית וכנה מצד שני בני הזוג לשקם את הקשר, שאם לא, בני הזוג מבזבזים את זמנם לריק.

חלק שני: הסכם גירושין

בעת עריכתו של ההסכם, מקווים הצדדים כי אכן יצליחו להגיע לשלום בית ולהמשיך לחיות יחד. אולם, למקרה שניסיון הפיוס לא יצלח, ישנו החלק השני של ההסכם שהנו למעשה הסכם גירושין לכל דבר ועניין. זה יכנס לתוקפו היה ותתקבל בסופו של יום, החלטה על גירושין. כפי שנעשה בכל הסכם גירושין, גם כאן מתנהל שיח עם בני הזוג על הסוגיות השונות העומדות על הפרק תוך רצון לגבש הסכמות. בשונה מהליך גירושין רגיל, אז מתנהל דיאלוג כזה בקושי רב, הרי שכאן, משפניהם של הצדדים לשיקום הקשר, שיח זה מתנהל בדרך כלל בצורה נעימה והוגנת יותר.

מלבד סידור הגט וחלוקת הרכוש, היה ולבני הזוג יש ילדים, יכלול חלק זה של ההסכם, גם את נושא משמורת הילדים ותשלום דמי המזונות. למשרדנו ניסיון רב בניסוח הסכמים מסוג זה,  ישנה חשיבות רבה לניסוח ההסכם, קיימת הקפדה על ניסוח ברור ומפורט של כל סוגיה, זאת על מנת שלא להותיר פתח למחלוקות פרשניות בין בני הזוג. כך למשל, בנושא המשמורת, יוגדרו זמני השהות באופן ברור, לרבות חלוקת חופשות וחגים, מזונות ילדים – תהיה התייחסות מפורטת לסוגיה זו, כמו גם חלוקת הרכוש.

אנו מזמינים אתכם להתייעץ איתנו ללא התחייבות. מנסיונינו הרב, גם אם פניכם לגירושין, כדאי בהחלט במקרים המתאימים לבחון אפשרות למנגנון זה של שלום בית עם חלופת גירושין, ״כי לפרק תמיד אפשר״ אבל לא תמיד זה הדבר הנכון. 

לייעוץ משפטי דיסקרטי, יהיה נכון לתאם איתנו פגישה וזאת לשם בחינת כל החלופות הנכונות והרלבנטיות עבורך – 02-595-3323 

02-595-3323

קבעו איתנו פגישת יעוץ משפטי

office@MorLawOffice.com