דיני עבודה
מור ושות׳ - חברת עורכי דין

מור ושות׳ - חברת עורכי דין

להחלטות החשובות בחיים. (ולאחריהם)!

העסקת עובד/פרילנס בשלב היזמות

העסקת עובד/פרילנס בשלב היזמות

שלום
אני מהנדס תוכנה , יש לי רעיון עסקי שאני רוצה להקפיץ בשוק אבל קודם אני חושב לקחת משהוא בתחום השיווק על מנת לעשות סקר שוק ולהעריך הסיכונים וההשקעה הנדרשת. 
האם אני יכול לעסק עובד כזה בלי לפתוח תיק במס הכנסה ולשלם לו בלי תלוש למשך 3 חודשים?
אם התברר שיש עתיד לרעיון , אז אני אפתח תיק ואתחיל לתת לעובד תלוש.

בברכה

שלום רב,

על מנת להעסיק עובד בשכר תהיה חייב לפתוח תיק ברשויות המס, לרבות בביטוח הלאומי. 

דרכים אחרות לפתרון העסקה לתקופות קצרות יכולות להיות האחת באמצעות הנפקת תלוש שכר ע”י חברות המתמחות בהעסקה והנפקת תלושי שכר באמצעותן, (כך שאתה תשלם לחברה והחברה תנפיק עבור העובד תלוש שכר, החברות גובות על כך עמלה, במסגרת זאת החברה שתבחר היא זאת שמדווחת על העובד ולצורך העניין היא המעסיקה שלו, תוכל למצוא מספר חברות כאלה באינטרנט) אפשרות נוספת היא העסקה כפרילנסר – כנגד חשבונית מס, העניין דורש כי האדם שתבחר יירשם בעצמו כעוסק מורשה או פטור והאחריות לדיווח המס תחול עליו. 

בכל אופן נמליץ לך לערוך הסכם העסקה/התקשרות מפורט, בו תהיה התייחסות לאופן העסקה (עובד או פרילנס), היקף משרה, שכר שישולם וכו’ וכפי שנכתב בפוסטים קודמים, אין בתשובה זו כדי להוות ייעוץ קונקרטי, נבקש להמליץ לך להתייעץ עם עו”ד שעוסק במשפט מסחרי או דיני עבודה כדי שתקבל מענה שלם והולם. 

בברכה,
מור ושות’, משרד עורכי דין

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

את לא לבד!

https://www.morlawoffice.com/wp-content/uploads/2020/11/את-לא-לבד.mp4#t=1 את באמת לא לבד בכל הסיפור הזה…. רבות חיות מתוך תקווה ״שיום אחד״ הכל ישתנה. הכל יסתדר. את באמת מאמינה שיום אחד בן הזוג ישתנה.  נסיון החיים מראה שזה לא כך.  יש מגוון עצום של גופים, עמותות ומרכזי סיוע. צרי איתנו קשר, נוכל לסייע לך.  מור ושות׳, חברת עורכי דין. 

קרא עוד »

Partnership Agreement Checklist

If you are thinking about partnerships, below is a checklist of steps you should take before opening your business. The following checklist is designed to be used in conjunction with your partner’s business plan, business strategy and business model. If you are already prepared to create a checklist for partnership agreements, you should pay attention

קרא עוד »

A Special Need Trust

A Special Needs Trust is a type of trust designed to protect the assets of a person with a disability. A special needs fund, sometimes referred to as a supplementary needs fund, is any trust intended to hold assets for people with disabilities or special needs. It is essentially a discretionary measure designed to preserve

קרא עוד »

זקוק לסיוע משפטי? חייג אלינו עכשיו 02-595-3323

לשימת ליבך

אין לראות בתכני האתר ייעוץ משפטי, המלצות או חוות דעת: למרות שמשרדנו עושה מאמצים לעדכן את תוכן האתר והבלוג, לא ניתן להסתמך על האמור ללא קבלת ייעוץ משפטי פרטני.התכנים אשר כתובים באתר ובבלוג המשפטי אינם מהווים ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי, המלצה או חוות דעת. אין להסתמך על האמור לצורך נקיטת פעולה או הימנעות מנקיטת פעולה. האמור באתר ובבלוג אינו מתיימר לכסות את מכלול ההוראות בדין או נסיבות המקרה. להפך התוכן שבאתר הינו כללי בלבד ורובו נשען על הנחות יסוד שונות שבהכרח לא יתאימו לכל מקרה ומקרה. על-מנת לקבל יעוץ משפטי מדויק אודות מקרה ספציפי עליכם לפנות לעורך דין המתמחה בתחום. המסתמך על האמור באתר ללא ייעוץ משפטי נושא באחריות המלאה למעשיו.

גלילה למעלה