דיני עבודה
מור ושות׳ - חברת עורכי דין

מור ושות׳ - חברת עורכי דין

להחלטות החשובות בחיים. (ולאחריהם)!

העסקת עובד/פרילנס בשלב היזמות

העסקת עובד/פרילנס בשלב היזמות

שלום
אני מהנדס תוכנה , יש לי רעיון עסקי שאני רוצה להקפיץ בשוק אבל קודם אני חושב לקחת משהוא בתחום השיווק על מנת לעשות סקר שוק ולהעריך הסיכונים וההשקעה הנדרשת. 
האם אני יכול לעסק עובד כזה בלי לפתוח תיק במס הכנסה ולשלם לו בלי תלוש למשך 3 חודשים?
אם התברר שיש עתיד לרעיון , אז אני אפתח תיק ואתחיל לתת לעובד תלוש.

בברכה

שלום רב,

על מנת להעסיק עובד בשכר תהיה חייב לפתוח תיק ברשויות המס, לרבות בביטוח הלאומי. 

דרכים אחרות לפתרון העסקה לתקופות קצרות יכולות להיות האחת באמצעות הנפקת תלוש שכר ע"י חברות המתמחות בהעסקה והנפקת תלושי שכר באמצעותן, (כך שאתה תשלם לחברה והחברה תנפיק עבור העובד תלוש שכר, החברות גובות על כך עמלה, במסגרת זאת החברה שתבחר היא זאת שמדווחת על העובד ולצורך העניין היא המעסיקה שלו, תוכל למצוא מספר חברות כאלה באינטרנט) אפשרות נוספת היא העסקה כפרילנסר – כנגד חשבונית מס, העניין דורש כי האדם שתבחר יירשם בעצמו כעוסק מורשה או פטור והאחריות לדיווח המס תחול עליו. 

בכל אופן נמליץ לך לערוך הסכם העסקה/התקשרות מפורט, בו תהיה התייחסות לאופן העסקה (עובד או פרילנס), היקף משרה, שכר שישולם וכו' וכפי שנכתב בפוסטים קודמים, אין בתשובה זו כדי להוות ייעוץ קונקרטי, נבקש להמליץ לך להתייעץ עם עו"ד שעוסק במשפט מסחרי או דיני עבודה כדי שתקבל מענה שלם והולם. 

בברכה,
מור ושות', משרד עורכי דין

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

Ramadan Kareem

https://www.morlawoffice.com/wp-content/uploads/2021/04/Ramadan-2021.mp4 إلى جميع أصدقائنا وعملائنارمضان كريم وصيام مقبول לכל חברינו ולקוחותינו המוסלמים, חג שמח ורמדאן מבורך מכל צוות המשרד #ramadan #Ramadan #ramadan2021 #ramadankareem #ramadanmubarak

קרא עוד »

יום הזיכרון לשואה ולגבורה 2021

אנו מרכינים את ראשינו וזוכרים את ששת המיליונים. ביום הזיכרון לשואה ולגבורה כולנו עוצרים ונזכרים במוראות התקופה ובתהומות אליהם שקע העולם.  זו הזדמנות להתרכז בנקודות האור של אלו ששמרו על עקרונותיהם ועל אמות מוסר גבוהות אפילו אל פני המוות עצמו.  מקריאת פסקי דין ניתן ללמוד רבות על הלך רוח של חברה  (Society) כך גם באופן דומה

קרא עוד »

Happy Easter

Let everything you do be done in love.
(Corinthians 16:14)

To all our Christians Friends & Clients, Happy Easter 🙂
from our Families to Your Families.

Mor & Co. Law Firm

קרא עוד »

זקוק לסיוע משפטי? חייג אלינו עכשיו 02-595-3323

לשימת ליבך

אין לראות בתכני האתר ייעוץ משפטי, המלצות או חוות דעת: למרות שמשרדנו עושה מאמצים לעדכן את תוכן האתר והבלוג, לא ניתן להסתמך על האמור ללא קבלת ייעוץ משפטי פרטני.התכנים אשר כתובים באתר ובבלוג המשפטי אינם מהווים ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי, המלצה או חוות דעת. אין להסתמך על האמור לצורך נקיטת פעולה או הימנעות מנקיטת פעולה. האמור באתר ובבלוג אינו מתיימר לכסות את מכלול ההוראות בדין או נסיבות המקרה. להפך התוכן שבאתר הינו כללי בלבד ורובו נשען על הנחות יסוד שונות שבהכרח לא יתאימו לכל מקרה ומקרה. על-מנת לקבל יעוץ משפטי מדויק אודות מקרה ספציפי עליכם לפנות לעורך דין המתמחה בתחום. המסתמך על האמור באתר ללא ייעוץ משפטי נושא באחריות המלאה למעשיו.

גלילה למעלה