דיני עבודה
מור ושות׳ - חברת עורכי דין

מור ושות׳ - חברת עורכי דין

להחלטות החשובות בחיים. (ולאחריהם)!

העסקת עובד/פרילנס בשלב היזמות

העסקת עובד/פרילנס בשלב היזמות

שלום
אני מהנדס תוכנה , יש לי רעיון עסקי שאני רוצה להקפיץ בשוק אבל קודם אני חושב לקחת משהוא בתחום השיווק על מנת לעשות סקר שוק ולהעריך הסיכונים וההשקעה הנדרשת. 
האם אני יכול לעסק עובד כזה בלי לפתוח תיק במס הכנסה ולשלם לו בלי תלוש למשך 3 חודשים?
אם התברר שיש עתיד לרעיון , אז אני אפתח תיק ואתחיל לתת לעובד תלוש.

בברכה

שלום רב,

על מנת להעסיק עובד בשכר תהיה חייב לפתוח תיק ברשויות המס, לרבות בביטוח הלאומי. 

דרכים אחרות לפתרון העסקה לתקופות קצרות יכולות להיות האחת באמצעות הנפקת תלוש שכר ע"י חברות המתמחות בהעסקה והנפקת תלושי שכר באמצעותן, (כך שאתה תשלם לחברה והחברה תנפיק עבור העובד תלוש שכר, החברות גובות על כך עמלה, במסגרת זאת החברה שתבחר היא זאת שמדווחת על העובד ולצורך העניין היא המעסיקה שלו, תוכל למצוא מספר חברות כאלה באינטרנט) אפשרות נוספת היא העסקה כפרילנסר – כנגד חשבונית מס, העניין דורש כי האדם שתבחר יירשם בעצמו כעוסק מורשה או פטור והאחריות לדיווח המס תחול עליו. 

בכל אופן נמליץ לך לערוך הסכם העסקה/התקשרות מפורט, בו תהיה התייחסות לאופן העסקה (עובד או פרילנס), היקף משרה, שכר שישולם וכו' וכפי שנכתב בפוסטים קודמים, אין בתשובה זו כדי להוות ייעוץ קונקרטי, נבקש להמליץ לך להתייעץ עם עו"ד שעוסק במשפט מסחרי או דיני עבודה כדי שתקבל מענה שלם והולם. 

בברכה,
מור ושות', משרד עורכי דין

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

Social Security Claims In Israel – All you need to Know

Social Security Claims – All you need to Know  Many times, throughout our lives, we need the services of the National Insurance Institute. For example, immediately after birth, in the framework of child benefits and later in various circumstances such as requiring unemployment benefits, after dismissal from work,  after an injury at work, or God

קרא עוד »

תביעות ביטוח לאומי – כל מה שצריך לדעת

כל מה שצריך לדעת בעניין תביעות ביטוח לאומי מאת מחלקת ביטוח לאומי במשרד עורכ דין מור ושות׳ פעמים רבות במהלך חיינו, אנו נזקקים לשירותיו של המוסד לביטוח לאומי. כך למשל, מיד לאחר לידה, במסגרת קצבאות ילדים ובהמשך בנסיבות שונות כגון, דרישת דמי אבטלה לאחר פיטורים מעבודה או לאחר פגיעה בעבודה או חלילה בשל מחלה קשה

קרא עוד »

זקוק לסיוע משפטי? חייג אלינו עכשיו 02-595-3323

לשימת ליבך

אין לראות בתכני האתר ייעוץ משפטי, המלצות או חוות דעת: למרות שמשרדנו עושה מאמצים לעדכן את תוכן האתר והבלוג, לא ניתן להסתמך על האמור ללא קבלת ייעוץ משפטי פרטני.התכנים אשר כתובים באתר ובבלוג המשפטי אינם מהווים ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי, המלצה או חוות דעת. אין להסתמך על האמור לצורך נקיטת פעולה או הימנעות מנקיטת פעולה. האמור באתר ובבלוג אינו מתיימר לכסות את מכלול ההוראות בדין או נסיבות המקרה. להפך התוכן שבאתר הינו כללי בלבד ורובו נשען על הנחות יסוד שונות שבהכרח לא יתאימו לכל מקרה ומקרה. על-מנת לקבל יעוץ משפטי מדויק אודות מקרה ספציפי עליכם לפנות לעורך דין המתמחה בתחום. המסתמך על האמור באתר ללא ייעוץ משפטי נושא באחריות המלאה למעשיו.

גלילה למעלה