Business word concept in tag cloud
מור ושות׳ - חברת עורכי דין

מור ושות׳ - חברת עורכי דין

להחלטות החשובות בחיים. (ולאחריהם)!

הפעלת שני עסקים נפרדים ובמקביל

הפעלת שני עסקים נפרדים ובמקביל

שלום רב,

ברשותי עסק שאני מפעילה כבר ארבע שנים כעוסק מורשה. אני רוצה לפתוח עכשיו עסק נוסף בשותפות אך שאני אחזיק בה את רוב המניות. מה זה אומר מבחינת מע”מ? האם לפתוח שני תיקים נפרדים ששניהם יהיו על שמי ?

תודה רבה 

שלום רב,

את מבלבלת בין מספר מושגים הקשורים באופן ההתאגדות – שותפות מול חברה. 

בקצרה, ישנן מספר דרכים להתאגד – האחת היא שותפות, שותפות יכול להיות רשומה או לא רשומה. השנייה – היא באמצעות חברה אשר יכולה להיות חברת יחיד, היינו בעל מניות אחד מחזיק במלוא המניות או חברת רבים. (ישנן דרכים נוספות ובכלל זה עוסק זעיר, עוסק מורשה, עמותה, חברה לתועלת הציבור, חברה ציבורית, אגודה שיתופית וכו’..) 

אין כל מניעה כי אדם יחזיק במספר עסקים, בחלק בשותפות או מניות ביותר מחברה אחת. 
כלומר, את בהחלט יכולה להמשיך ולהפעיל את העסק הנוכחי שלך כעוסק מורשה, ובנוסף, להצטרף לשותפות – או – חברה בע”מ ולהחזיק בה את רוב חלקי השותפות או המניות בהתאמה. 
מה שחשוב לענייננו זה האם מדובר ביישות משפטית נפרדת ? ככל שמדובר בישות משפטית נפרדת ממך, מעוסק המורשה שבו את פועלת כעצמאית, יהיה צורך לפתוח עוסק מורשה נוסף עבור אותה יישות משפטית. 

נזכיר בעניין זה כי אנו ממליצים לערוך הסכם התאגדות בין כלל השותפים (הסכם שותפות או תקנון חברה) אשר יהיה מפורט ויסדיר את הזכויות והחובות של כל אחד מהחברים. 

בברכת הצלחה,

מור ושות’ משרד עורכי דין

 

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

إعانات البطالة لأولئك الذين طردوا أو إجازة بدون أجر

هل طردت من مكان عملك بسبب أزمة الكورونا؟ هل تم إخراجك للعطلة بدون أجر؟ تدفع دولة إسرائيل إعانات البطالة لأولئك الذين طردوا أو إجازة بدون أجر هام! من أجل أن تبدأ استحقاق إعانة البطالة الخاصة بك من 15 مارس 2020 ، يجب تقديم الاستمارات حتى26.3.2020 يمكنك الاتصال بمكتبنا لمور وشركاه للحصول على الخدمة. شروط إعانة

קרא עוד »

דמי אבטלה בשל משבר הקורונה

פוטרת ממקום עבודתך בשל משבר הקורונה? הוציאו אותך לחופשה ללא תשלום? מדינת ישראל משלמת דמי אבטלה למי שפוטר או יצא לחופשה ללא תשלום חשוב ! על מנת שתחילת הזכאות שלכם לדמי אבטלה תתחיל מיום ה 15.3.2020 יש להגיש את הטפסים עד ליום 26.3.2020. ניתן ליצור קשר עם משרדנו, מור ושות’, לצורך קבלת השירות. התנאים לקבלת

קרא עוד »

יום הבחירות וההשלכה על זכויות העובד/מעסיק

השלכות יום הבחירות לכנסת ישראל מבחינת דיני העבודה בפוסט זה אנו מבקשים לדון במספר סוגיות הקשורות למעסיקים וזכויות עובדים ביום הבחירות וזאת לקראת יום הבחירות לכנסת ה-23 הצפויות להתקיים ביום 02.03.2020: בהתאם לסעיף 10 לחוק יסוד הכנסת, יום הבחירות לכנסת הוא יום שבתון, אולם שירותים חיוניים כגון תחבורה, רפואה מיידית ושאר שירותים ציבוריים, נדרשים כמובן

קרא עוד »

זקוק לסיוע משפטי? חייג אלינו עכשיו 02-595-3323

לשימת ליבך

אין לראות בתכני האתר ייעוץ משפטי, המלצות או חוות דעת: למרות שמשרדנו עושה מאמצים לעדכן את תוכן האתר והבלוג, לא ניתן להסתמך על האמור ללא קבלת ייעוץ משפטי פרטני.התכנים אשר כתובים באתר ובבלוג המשפטי אינם מהווים ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי, המלצה או חוות דעת. אין להסתמך על האמור לצורך נקיטת פעולה או הימנעות מנקיטת פעולה. האמור באתר ובבלוג אינו מתיימר לכסות את מכלול ההוראות בדין או נסיבות המקרה. להפך התוכן שבאתר הינו כללי בלבד ורובו נשען על הנחות יסוד שונות שבהכרח לא יתאימו לכל מקרה ומקרה. על-מנת לקבל יעוץ משפטי מדויק אודות מקרה ספציפי עליכם לפנות לעורך דין המתמחה בתחום. המסתמך על האמור באתר ללא ייעוץ משפטי נושא באחריות המלאה למעשיו.

גלילה למעלה