TIP acronym for theory into practice written on a blackboard
מור ושות׳ - חברת עורכי דין

מור ושות׳ - חברת עורכי דין

להחלטות החשובות בחיים. (ולאחריהם)!

שיקולי התאגדות – חברה או עוסק מורשה?

שלום,

אני וחבר שלי חיילים משוחררים.
מעוניינים לפתוח עסק,
מה הכי נכון? חברה / שותפות
אמרו לנו שיש דבר כזה עוסק פטור…. מה זה?

נודה על תשובתכם

שלום רב,

אכן ישנם מספר מסלולים בהם ניתן להתאגד על מנת לפעול באמצעות יישות משפטית נפרדת מחבריה (חברה או שותפות. לא נדון בעמותה או בחברה ממשלתית). ההשלכה של בחירת אופן ההתאגדות היא לעניין האחריות של חברי התאגיד. חברה היא תאגיד בעירבון מוגבל, ואילו בשותפות נושאים השותפים באחריות אישית (שותפות היא תאגיד שאינו מוגבל בעירבון). אם השותפות חדלת פירעון, המשמעות היא שהשותפים יחובו בחובותיה באופן ישיר מבלי להידרש להליך של הרמת מסך ההתאגדות. 

כל עסק אשר מבצע עסקאות או נותן שירותים בתשלום, חב בתשלום מס ערך מוסף, למעט עסקים עם מחזור הכנסות נמוך, אשר מכונים, כפי שציינתם, “עוסק פטור”, שעליו ליתן קבלות בגין התקבולים בלבד, מבלי להנפיק חשבוניות מס. “עוסק מורשה” או “עוסק פטור” לא קשורים לאופן ההתאגדות. זוהי קטגוריית הרשאה לביצוע עסקאות ודיווחן בפני שלטונות מס ערך מוסף.
קיים הבדל נוסף בין התאגדות כחברה או כשותפות, לעניין מיסוי הכנסה. חברה חשופה למס חברות המוטל על כל הכנסה של החברה (בנפרד מחלוקת דיבידנדים לבעלי המניות). שותפות אינה יישות מיסויית נפרדת מחבריה הנישומים, ועל כן השותפים הם אלו שמשלמים מס על כל הכנסה לשותפות. 

שיקול נוסף שיש לקחת בחשבון הינו “נראות”, להתאגדות במסגרת חברה בע”מ קיימת נראות עסקית טובה ומקצועית יותר באופן כללי משותפות. 

לעיל נמנו עיקרי האבחנות, וקיימים חריגים ודקויות. 
בשל מחסור בנתונים כמו תחום העיסוק ומחזור עסקים צפוי עיננו יכולים ליתן תשובה מדויקת באשר לדרך ההתאגדות המומלצת לכם. 
מומלץ להתייעץ עם עו”ד העוסק בתחום המשפט המסחרי, על מנת לקבל ייעוץ פרטני התפור למידותיכם.

בברכת הצלחה רבה,

מור ושות’ משרד עו”ד

 

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

إعانات البطالة لأولئك الذين طردوا أو إجازة بدون أجر

هل طردت من مكان عملك بسبب أزمة الكورونا؟ هل تم إخراجك للعطلة بدون أجر؟ تدفع دولة إسرائيل إعانات البطالة لأولئك الذين طردوا أو إجازة بدون أجر هام! من أجل أن تبدأ استحقاق إعانة البطالة الخاصة بك من 15 مارس 2020 ، يجب تقديم الاستمارات حتى26.3.2020 يمكنك الاتصال بمكتبنا لمور وشركاه للحصول على الخدمة. شروط إعانة

קרא עוד »

דמי אבטלה בשל משבר הקורונה

פוטרת ממקום עבודתך בשל משבר הקורונה? הוציאו אותך לחופשה ללא תשלום? מדינת ישראל משלמת דמי אבטלה למי שפוטר או יצא לחופשה ללא תשלום חשוב ! על מנת שתחילת הזכאות שלכם לדמי אבטלה תתחיל מיום ה 15.3.2020 יש להגיש את הטפסים עד ליום 26.3.2020. ניתן ליצור קשר עם משרדנו, מור ושות’, לצורך קבלת השירות. התנאים לקבלת

קרא עוד »

יום הבחירות וההשלכה על זכויות העובד/מעסיק

השלכות יום הבחירות לכנסת ישראל מבחינת דיני העבודה בפוסט זה אנו מבקשים לדון במספר סוגיות הקשורות למעסיקים וזכויות עובדים ביום הבחירות וזאת לקראת יום הבחירות לכנסת ה-23 הצפויות להתקיים ביום 02.03.2020: בהתאם לסעיף 10 לחוק יסוד הכנסת, יום הבחירות לכנסת הוא יום שבתון, אולם שירותים חיוניים כגון תחבורה, רפואה מיידית ושאר שירותים ציבוריים, נדרשים כמובן

קרא עוד »

זקוק לסיוע משפטי? חייג אלינו עכשיו 02-595-3323

לשימת ליבך

אין לראות בתכני האתר ייעוץ משפטי, המלצות או חוות דעת: למרות שמשרדנו עושה מאמצים לעדכן את תוכן האתר והבלוג, לא ניתן להסתמך על האמור ללא קבלת ייעוץ משפטי פרטני.התכנים אשר כתובים באתר ובבלוג המשפטי אינם מהווים ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי, המלצה או חוות דעת. אין להסתמך על האמור לצורך נקיטת פעולה או הימנעות מנקיטת פעולה. האמור באתר ובבלוג אינו מתיימר לכסות את מכלול ההוראות בדין או נסיבות המקרה. להפך התוכן שבאתר הינו כללי בלבד ורובו נשען על הנחות יסוד שונות שבהכרח לא יתאימו לכל מקרה ומקרה. על-מנת לקבל יעוץ משפטי מדויק אודות מקרה ספציפי עליכם לפנות לעורך דין המתמחה בתחום. המסתמך על האמור באתר ללא ייעוץ משפטי נושא באחריות המלאה למעשיו.

גלילה למעלה