TIP acronym for theory into practice written on a blackboard
מור ושות׳ - חברת עורכי דין

מור ושות׳ - חברת עורכי דין

להחלטות החשובות בחיים. (ולאחריהם)!

שיקולי התאגדות – חברה או עוסק מורשה?

שלום,

אני וחבר שלי חיילים משוחררים.
מעוניינים לפתוח עסק,
מה הכי נכון? חברה / שותפות
אמרו לנו שיש דבר כזה עוסק פטור…. מה זה?

נודה על תשובתכם

שלום רב,

אכן ישנם מספר מסלולים בהם ניתן להתאגד על מנת לפעול באמצעות יישות משפטית נפרדת מחבריה (חברה או שותפות. לא נדון בעמותה או בחברה ממשלתית). ההשלכה של בחירת אופן ההתאגדות היא לעניין האחריות של חברי התאגיד. חברה היא תאגיד בעירבון מוגבל, ואילו בשותפות נושאים השותפים באחריות אישית (שותפות היא תאגיד שאינו מוגבל בעירבון). אם השותפות חדלת פירעון, המשמעות היא שהשותפים יחובו בחובותיה באופן ישיר מבלי להידרש להליך של הרמת מסך ההתאגדות. 

כל עסק אשר מבצע עסקאות או נותן שירותים בתשלום, חב בתשלום מס ערך מוסף, למעט עסקים עם מחזור הכנסות נמוך, אשר מכונים, כפי שציינתם, "עוסק פטור", שעליו ליתן קבלות בגין התקבולים בלבד, מבלי להנפיק חשבוניות מס. "עוסק מורשה" או "עוסק פטור" לא קשורים לאופן ההתאגדות. זוהי קטגוריית הרשאה לביצוע עסקאות ודיווחן בפני שלטונות מס ערך מוסף.
קיים הבדל נוסף בין התאגדות כחברה או כשותפות, לעניין מיסוי הכנסה. חברה חשופה למס חברות המוטל על כל הכנסה של החברה (בנפרד מחלוקת דיבידנדים לבעלי המניות). שותפות אינה יישות מיסויית נפרדת מחבריה הנישומים, ועל כן השותפים הם אלו שמשלמים מס על כל הכנסה לשותפות. 

שיקול נוסף שיש לקחת בחשבון הינו "נראות", להתאגדות במסגרת חברה בע"מ קיימת נראות עסקית טובה ומקצועית יותר באופן כללי משותפות. 

לעיל נמנו עיקרי האבחנות, וקיימים חריגים ודקויות. 
בשל מחסור בנתונים כמו תחום העיסוק ומחזור עסקים צפוי עיננו יכולים ליתן תשובה מדויקת באשר לדרך ההתאגדות המומלצת לכם. 
מומלץ להתייעץ עם עו"ד העוסק בתחום המשפט המסחרי, על מנת לקבל ייעוץ פרטני התפור למידותיכם.

בברכת הצלחה רבה,

מור ושות' משרד עו"ד

 

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

Ramadan Kareem

https://www.morlawoffice.com/wp-content/uploads/2021/04/Ramadan-2021.mp4 إلى جميع أصدقائنا وعملائنارمضان كريم وصيام مقبول לכל חברינו ולקוחותינו המוסלמים, חג שמח ורמדאן מבורך מכל צוות המשרד #ramadan #Ramadan #ramadan2021 #ramadankareem #ramadanmubarak

קרא עוד »

יום הזיכרון לשואה ולגבורה 2021

אנו מרכינים את ראשינו וזוכרים את ששת המיליונים. ביום הזיכרון לשואה ולגבורה כולנו עוצרים ונזכרים במוראות התקופה ובתהומות אליהם שקע העולם.  זו הזדמנות להתרכז בנקודות האור של אלו ששמרו על עקרונותיהם ועל אמות מוסר גבוהות אפילו אל פני המוות עצמו.  מקריאת פסקי דין ניתן ללמוד רבות על הלך רוח של חברה  (Society) כך גם באופן דומה

קרא עוד »

Happy Easter

Let everything you do be done in love.
(Corinthians 16:14)

To all our Christians Friends & Clients, Happy Easter 🙂
from our Families to Your Families.

Mor & Co. Law Firm

קרא עוד »

זקוק לסיוע משפטי? חייג אלינו עכשיו 02-595-3323

לשימת ליבך

אין לראות בתכני האתר ייעוץ משפטי, המלצות או חוות דעת: למרות שמשרדנו עושה מאמצים לעדכן את תוכן האתר והבלוג, לא ניתן להסתמך על האמור ללא קבלת ייעוץ משפטי פרטני.התכנים אשר כתובים באתר ובבלוג המשפטי אינם מהווים ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי, המלצה או חוות דעת. אין להסתמך על האמור לצורך נקיטת פעולה או הימנעות מנקיטת פעולה. האמור באתר ובבלוג אינו מתיימר לכסות את מכלול ההוראות בדין או נסיבות המקרה. להפך התוכן שבאתר הינו כללי בלבד ורובו נשען על הנחות יסוד שונות שבהכרח לא יתאימו לכל מקרה ומקרה. על-מנת לקבל יעוץ משפטי מדויק אודות מקרה ספציפי עליכם לפנות לעורך דין המתמחה בתחום. המסתמך על האמור באתר ללא ייעוץ משפטי נושא באחריות המלאה למעשיו.

גלילה למעלה