Secrets of Franchising title on a book to illustrate instructions, how-to information, advice and tips on successfully managing or running a licensed chain restaurant or other store or business
מור ושות׳ - חברת עורכי דין

מור ושות׳ - חברת עורכי דין

להחלטות החשובות בחיים. (ולאחריהם)!

חובות וזכויות במסגרת הסכם זיכיון

שלום,

אני עומד לחתום על זיכיון להפעלת סניף של בית קפה. במסגרת ההסכם אני מחוייב לרכוש את כל המוצרים והמזון ישירות מהם, אבל אני לא רואה דבר בסעיף לגבי שעות הפעילות, האם זה אומר שאני רשאי לפתוח ולסגור כראות עיניי?

תודה רבה

שלום רב,

החובות והזכויות הקבועות בהסכם זכיינות הן פרי משא ומתן בין הזכיין לבין המזכה. ככל שמדובר בהסכם אחיד שאינו פרי של מו”מ, ועולות לזכיין שאלות ספציפיות בנוגע לעניינים שלא הוסדרו בחוזה, מומלץ לפתור את העניינים טרם חתימת החוזה, וזאת על מנת למנוע חילוקי דעות בשלב מאוחר יותר. 

הסכם זיכיון צריך לכלול ולהסדיר לכל הפחות את המנגנונים הבאים: הצדדים ומעמדם, פתיחת החנות, הזיכיון וזכויות השימוש בסימן המסחרי, אופן מתן השרות בחנות. סוג המוצרים ואיכות המזון שיימכר בבית הקפה, המחירים שבהם הזכיין ירכוש את הפריטים וחומרי הגלם, מחוייבות למכירת פריטים במחירי הרשת, שירותים אשר המזכה מחוייב ליתן, מחוייבות המזכה לביצוע פעולות פרסום חנויות הרשת, מחוייבות הזכיין להשתתף בפעולות הפרסום, דיווחים שיועברו לרשת, איסור תחרות ושמירת סודיות, בטחונות והתנאים למימושם, מנגנון לסיום ההסכם, חישוב סכומים המשולמים בפיגור, סנקציות ככל שישנן, תניית שיפוט.

מאחר שלטענתך אין הסדרה של נושא שעות פעילות הסניף בחוזה שלך, הרי שעליך לדון על כך עם המזכה עוד בשלב זה טרם חתימת החוזה, שכן היעדר סעיף בעניין זה משמעו כי העניין פשוט לא הוסדר. על כן, לדעתנו אין זה אומר שהינך רשאי או לא רשאי לפתוח ולסגור כראות עיניך, אלא שהנושא נותר פתוח ללא הסדרה. יש ליתן את הדעת לעניין שעות הפעילות, כמו גם לעניינים אחרים אשר נותרו בלתי מוסדרים בחוזה. 

בשל חשיבותו של הסכם שכזה, הצפוי להימשך על פני תקופה הארוכה אנו ממליצים כי תפנה למשרד עורכי דין העוסק בתחום המשפט העסקי-מסחרי, וזאת על מנת שייבחן ההסכם בכללותו וכדי שניתן יהיה להתייחס למקרים נוספים שייתכן ואינם מוסדרים בהסכם הזכיינות. 

לידיעתך- עורך דין הוא הגורם היחיד המוסמך לפי הדין לייעץ ולחוות דעה בעניינים משפטיים, כגון בעניינים הקשורים להסכמי זכיינות. בין העניינים המשפטיים כלולה גם סוגיית שעות הפעילות, כמו גם קטגוריות כלליות של הסדרת החובות והזכויות בינך לבין המזכה. הוא שאמרנו- ככל שסוגיות אלו לא יועלו על הכתוב מראש, משמעות הדבר כי הינך חשוף לטענות עתידיות.

בהצלחה רבה,

מור ושות’, משרד עורכי דין
ירושלים

 

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

إعانات البطالة لأولئك الذين طردوا أو إجازة بدون أجر

هل طردت من مكان عملك بسبب أزمة الكورونا؟ هل تم إخراجك للعطلة بدون أجر؟ تدفع دولة إسرائيل إعانات البطالة لأولئك الذين طردوا أو إجازة بدون أجر هام! من أجل أن تبدأ استحقاق إعانة البطالة الخاصة بك من 15 مارس 2020 ، يجب تقديم الاستمارات حتى26.3.2020 يمكنك الاتصال بمكتبنا لمور وشركاه للحصول على الخدمة. شروط إعانة

קרא עוד »

דמי אבטלה בשל משבר הקורונה

פוטרת ממקום עבודתך בשל משבר הקורונה? הוציאו אותך לחופשה ללא תשלום? מדינת ישראל משלמת דמי אבטלה למי שפוטר או יצא לחופשה ללא תשלום חשוב ! על מנת שתחילת הזכאות שלכם לדמי אבטלה תתחיל מיום ה 15.3.2020 יש להגיש את הטפסים עד ליום 26.3.2020. ניתן ליצור קשר עם משרדנו, מור ושות’, לצורך קבלת השירות. התנאים לקבלת

קרא עוד »

יום הבחירות וההשלכה על זכויות העובד/מעסיק

השלכות יום הבחירות לכנסת ישראל מבחינת דיני העבודה בפוסט זה אנו מבקשים לדון במספר סוגיות הקשורות למעסיקים וזכויות עובדים ביום הבחירות וזאת לקראת יום הבחירות לכנסת ה-23 הצפויות להתקיים ביום 02.03.2020: בהתאם לסעיף 10 לחוק יסוד הכנסת, יום הבחירות לכנסת הוא יום שבתון, אולם שירותים חיוניים כגון תחבורה, רפואה מיידית ושאר שירותים ציבוריים, נדרשים כמובן

קרא עוד »

זקוק לסיוע משפטי? חייג אלינו עכשיו 02-595-3323

לשימת ליבך

אין לראות בתכני האתר ייעוץ משפטי, המלצות או חוות דעת: למרות שמשרדנו עושה מאמצים לעדכן את תוכן האתר והבלוג, לא ניתן להסתמך על האמור ללא קבלת ייעוץ משפטי פרטני.התכנים אשר כתובים באתר ובבלוג המשפטי אינם מהווים ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי, המלצה או חוות דעת. אין להסתמך על האמור לצורך נקיטת פעולה או הימנעות מנקיטת פעולה. האמור באתר ובבלוג אינו מתיימר לכסות את מכלול ההוראות בדין או נסיבות המקרה. להפך התוכן שבאתר הינו כללי בלבד ורובו נשען על הנחות יסוד שונות שבהכרח לא יתאימו לכל מקרה ומקרה. על-מנת לקבל יעוץ משפטי מדויק אודות מקרה ספציפי עליכם לפנות לעורך דין המתמחה בתחום. המסתמך על האמור באתר ללא ייעוץ משפטי נושא באחריות המלאה למעשיו.

גלילה למעלה