הסכם רכישת דירה יד 2
מור ושות׳ - חברת עורכי דין

מור ושות׳ - חברת עורכי דין

להחלטות החשובות בחיים. (ולאחריהם)!

הסכם רכישת דירה יד  2

עניינים שכדאי לבדוק לפני החלטה על רכישת דירת יד 2

רכישת דירה היא עסקה כלכלית חשובה מאוד ובדרך כלל מהווה את אחת מהעסקאות הגדולות בחייהם של אנשים בה הם משקיעים את מיטב כספם.

שיקול דעת מעמיק, בדיקה יסודית וליווי משפטי של עו”ד המתמחה בתחום הנדל”ן לפני ובמהלך הליך הרכישה עשויים לחסוך הפסדים כספיים ועוגמת נפש.

1. בחירת אזור הדירה וסביבת המגורים – תחילה בחרו את הסביבה בה אתם רוצים לגור בה. סיירו באזור ודברו עם השכנים. בדקו כיצד הסביבה מספקת את הצרכים החשובים לכם: בתי ספר, תחבורה ציבורית, בתי כנסת וכדומה.

חשוב לבדוק האם מתוכננת בנייה באזור, האם מתוכנן כביש, או מרכז מסחרי בסמוך לדירה. בעת בחירת הדירה חשוב לבדוק את מיקום הדירה בבניין, את כיווני האוויר, את גודלה ואת התכנון הפנימי והחיצוני. כמו כן, רצוי לבדוק ולוודא שאין מפגעים אקולוגיים וסביבתיים סמוך לבניין, כגון: מבני תעשייה, כבישים סואנים, מתקני אשפה ומתקני חשמל. לצורך בדיקות אלו מומלץ להסתייע באדריכל הבקי בבדיקות מקדמיות לרכישת מקרקעין.

2. אופן רישום הזכויות בדירה – הדירות בישראל נרשמות בלשכות רישום המקרקעין (טאבו) או במנהל מקרקעי ישראל או בחברות משכנות, מדובר בסטאטוס חשובה מאוד שכן בישראל עסקת מקרקעין מסיימת ע”פ חוק רק עם רישומה. חשוב לבדוק נסח טאבו עדכני או נסח זכויות מעודכן על מנת לבחון את מצב הזכויות המשפטיות החל על הדירה.

3. בדיקת זכויות המוכר בדירה – יש לוודא כי זכויות המוכר בדירה מלאות וחופשיות משעבודים, משכנתאות, עיקולים, הערות אזהרה וכו’ ואם קיימים כאלו, אז הסכם הרכישה חייב לכלול מנגנונים משפטיים להסרתם, כך שבסוף התהליך, הרוכש יקבל לידיו דירה נקיה מכל זכות קניינית של המוכר או בנק שליווה אותו וכיוצ”ב.

4. חריגות בנייה – יש לוודא שהדירה נבנתה על פי היתר בניה כנדרש, יש לוודא כי אין בדירה חריגות בניה וכי לא ננקטו כנגד המוכר הליכים משפטיים בקשר לדירה (התראות, תביעות, צווי הריסה וכו’).

5. מצבה הפיסי של הדירה– בדיקה יסודית מוקדמת בשעות שונות של היממה ואפילו בסיוע בעלי מקצוע תחסוך הרבה עגמת נפש ומחלוקות עם המוכר. חשוב לבדוק את מצב התשתיות בדירה כגון אינסטלציה וחשמל. חשוב מאוד לבדוק האם קיימות בעיות רטיבות ואיטום.

6. ליווי משפטי בעת תהליך רכישת הדירה- חשוב מאוד לשכור את שירותיו של עורך דין מקצועי בתחום הנדל”ן תוך דגש על בדיקת כל פרטי הדירה, ניהול משא ומתן וחתימת ההסכם עד לרישום הדירה על שמכם בפועל.

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

إعانات البطالة لأولئك الذين طردوا أو إجازة بدون أجر

هل طردت من مكان عملك بسبب أزمة الكورونا؟ هل تم إخراجك للعطلة بدون أجر؟ تدفع دولة إسرائيل إعانات البطالة لأولئك الذين طردوا أو إجازة بدون أجر هام! من أجل أن تبدأ استحقاق إعانة البطالة الخاصة بك من 15 مارس 2020 ، يجب تقديم الاستمارات حتى26.3.2020 يمكنك الاتصال بمكتبنا لمور وشركاه للحصول على الخدمة. شروط إعانة

קרא עוד »

דמי אבטלה בשל משבר הקורונה

פוטרת ממקום עבודתך בשל משבר הקורונה? הוציאו אותך לחופשה ללא תשלום? מדינת ישראל משלמת דמי אבטלה למי שפוטר או יצא לחופשה ללא תשלום חשוב ! על מנת שתחילת הזכאות שלכם לדמי אבטלה תתחיל מיום ה 15.3.2020 יש להגיש את הטפסים עד ליום 26.3.2020. ניתן ליצור קשר עם משרדנו, מור ושות’, לצורך קבלת השירות. התנאים לקבלת

קרא עוד »

יום הבחירות וההשלכה על זכויות העובד/מעסיק

השלכות יום הבחירות לכנסת ישראל מבחינת דיני העבודה בפוסט זה אנו מבקשים לדון במספר סוגיות הקשורות למעסיקים וזכויות עובדים ביום הבחירות וזאת לקראת יום הבחירות לכנסת ה-23 הצפויות להתקיים ביום 02.03.2020: בהתאם לסעיף 10 לחוק יסוד הכנסת, יום הבחירות לכנסת הוא יום שבתון, אולם שירותים חיוניים כגון תחבורה, רפואה מיידית ושאר שירותים ציבוריים, נדרשים כמובן

קרא עוד »

זקוק לסיוע משפטי? חייג אלינו עכשיו 02-595-3323

לשימת ליבך

אין לראות בתכני האתר ייעוץ משפטי, המלצות או חוות דעת: למרות שמשרדנו עושה מאמצים לעדכן את תוכן האתר והבלוג, לא ניתן להסתמך על האמור ללא קבלת ייעוץ משפטי פרטני.התכנים אשר כתובים באתר ובבלוג המשפטי אינם מהווים ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי, המלצה או חוות דעת. אין להסתמך על האמור לצורך נקיטת פעולה או הימנעות מנקיטת פעולה. האמור באתר ובבלוג אינו מתיימר לכסות את מכלול ההוראות בדין או נסיבות המקרה. להפך התוכן שבאתר הינו כללי בלבד ורובו נשען על הנחות יסוד שונות שבהכרח לא יתאימו לכל מקרה ומקרה. על-מנת לקבל יעוץ משפטי מדויק אודות מקרה ספציפי עליכם לפנות לעורך דין המתמחה בתחום. המסתמך על האמור באתר ללא ייעוץ משפטי נושא באחריות המלאה למעשיו.

גלילה למעלה