הסכם יבוא מסין
מור ושות׳ - חברת עורכי דין

מור ושות׳ - חברת עורכי דין

להחלטות החשובות בחיים. (ולאחריהם)!

יבוא מסחרי ורישיון רוכלות

יבוא מסחרי ורישיון רוכלות

שלום רב, אני וחברים (כולנו תיכוניסטים) מצאנו מוצר טוב בחו"ל שיכול למכור בארץ יפה. בכוונתנו להזמין כ50 עד 100 יחידות ולמכור בדוכן שנקים קרוב לבית באיזור מסחרי על המדרכה. יש לי 2 שאלות: האם המכס יעשו לנו משהו אם נזמין כמות כזו של יחידות במכה? האם יש צורך לתאם עם מישהו את קיום הדוכן (דוכן קומפקטי ואלגנטי שהכנו בעצמנו)?  לדבר עם העיריה או משהו כזה?  

שלום לכם, 

שאלתכם נוגעת לשני עניינים, האחד, גובה תשלום המכס בעת יבוא של מוצרים בכמות מסחרית / המיועדים למכירה, שנית – הצבת דוכן במרחב הציבורי שבתחום שיפוטה של עיר מגוריכם. 

לעניין תשלומי המכס, יש להבדיל בין יבוא אישי ליבוא שנועד למטרה מסחרית. "יבוא אישי" פירושו יבוא טובין בכמות סבירה לשימוש עצמי או נתינה במתנה, מאחר וסוג המוצר וכמותו המדוייקת אינה ידועה לנו בשלב זה, ומאחר ואתם מייעדים לייבא כמות מסחרית או כמות שמיועדת למכירה, נתייחס לכך כאל יבוא מסחרי.  בענין תשלומי המס המתייחסים יבוא מסחרי, נפנה אתכם לאתר האינטרנט של רשות המיסים – מכס – יבוא מסחרי : תעריף המכס ומס קניה. 

בעניין הצבת דוכן מכירה בשטח השיפוט של רשות עירונית, (שוב נזכיר כי תשובתנו זו ניתנת בהיעדר ידיעה על סוג המוצר המיועד למכירה) יש צורך ברישיון רוכלות. 

"רוכלות" מוגדרת בסעיף 2א(ה) לחוק רישוי עסקים כ: "עיסוק בקניה, במכירה או בהצעת שירותים או מלאכה לציבור, שלא בתוך מבנה קבע.", ומוסדרת בפריט 6.9 לצו רישוי עסקים (עסקים טעוני רישוי), תשנ"ה – 1995. סעיף 2א לחוק רישוי עסקים קובע, כי בעסק של רוכלות מוסמכת רשות הרישוי, בין היתר, לאסור רוכלות באזורים מסוימים, להגביל מספר רישיונות רוכלות, לאסור סוגים מסוימים של רוכלות או להגביל מספר רישיונות רוכלות בתחום מסוים, באופן קבוע או זמני, לשם מניעת פגיעה בפרנסתם של רוכלים ובעלי עסקים אחרים, או מטעמי התחשבות בצרכי הסדר הציבורי. כן מוסמכת רשות הרישוי לייחד סוגי רוכלות ולהקצות לשם כך מספר מסוים של רישיונות, לקידום אנשים הזקוקים לקידום או לסעד לפי דין. סעיף 5א(א) לחוק רישוי עסקים קובע, כי רישיון או היתר זמני שקיבל רוכל מרשות רישוי בתחום רשות מקומית, יהיה בעל תוקף אך ורק בתחום אותה רשות מקומית. סעיף 11ג לחוק רישוי עסקים מסמיך את הרשות המקומית לקבוע בחוק עזר הוראות בנוגע לעסקי רוכלות ורישיון רוכלות.

מן הכלל אל הפרט, על מנת לפתוח דוכן למכירת פריטים שאתם מייבאים מחו"ל, יש צורך בהליך יבוא מסחרי ובקבלת היתר להצבת דוכן-רוכלות מהרשות המקומית בה הנכם מתגוררים. 

בכבוד רב,  מור ושות', משרד עורכי דין

 

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

Ramadan Kareem

https://www.morlawoffice.com/wp-content/uploads/2021/04/Ramadan-2021.mp4 إلى جميع أصدقائنا وعملائنارمضان كريم وصيام مقبول לכל חברינו ולקוחותינו המוסלמים, חג שמח ורמדאן מבורך מכל צוות המשרד #ramadan #Ramadan #ramadan2021 #ramadankareem #ramadanmubarak

קרא עוד »

יום הזיכרון לשואה ולגבורה 2021

אנו מרכינים את ראשינו וזוכרים את ששת המיליונים. ביום הזיכרון לשואה ולגבורה כולנו עוצרים ונזכרים במוראות התקופה ובתהומות אליהם שקע העולם.  זו הזדמנות להתרכז בנקודות האור של אלו ששמרו על עקרונותיהם ועל אמות מוסר גבוהות אפילו אל פני המוות עצמו.  מקריאת פסקי דין ניתן ללמוד רבות על הלך רוח של חברה  (Society) כך גם באופן דומה

קרא עוד »

Happy Easter

Let everything you do be done in love.
(Corinthians 16:14)

To all our Christians Friends & Clients, Happy Easter 🙂
from our Families to Your Families.

Mor & Co. Law Firm

קרא עוד »

זקוק לסיוע משפטי? חייג אלינו עכשיו 02-595-3323

לשימת ליבך

אין לראות בתכני האתר ייעוץ משפטי, המלצות או חוות דעת: למרות שמשרדנו עושה מאמצים לעדכן את תוכן האתר והבלוג, לא ניתן להסתמך על האמור ללא קבלת ייעוץ משפטי פרטני.התכנים אשר כתובים באתר ובבלוג המשפטי אינם מהווים ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי, המלצה או חוות דעת. אין להסתמך על האמור לצורך נקיטת פעולה או הימנעות מנקיטת פעולה. האמור באתר ובבלוג אינו מתיימר לכסות את מכלול ההוראות בדין או נסיבות המקרה. להפך התוכן שבאתר הינו כללי בלבד ורובו נשען על הנחות יסוד שונות שבהכרח לא יתאימו לכל מקרה ומקרה. על-מנת לקבל יעוץ משפטי מדויק אודות מקרה ספציפי עליכם לפנות לעורך דין המתמחה בתחום. המסתמך על האמור באתר ללא ייעוץ משפטי נושא באחריות המלאה למעשיו.

גלילה למעלה