תינוק שנולד מהליך פונדקאות
מור ושות׳ - חברת עורכי דין

מור ושות׳ - חברת עורכי דין

להחלטות החשובות בחיים. (ולאחריהם)!

כיצד לבחור סוכנות פונדקאות?

לפני מספר ימים נכנסו למשרדי זוג שביקש יעוץ משפטי בעניין הליך פונדקאות אותו ביקשו לקיים, הזוג היה טרוד, עייף ויותר מכל מבולבל. לאחר תקופה ממושכת ומתישה של 12 שנים, בה עבור הזוג סדרות רבות של טיפולי פוריות, רצו מרופא לרופא וחייהם נעו בין תקווה גדולה וייאוש גדול, הם הגיעו לתובנה שהליך פונדקאות היא האפשרות הנכונה עבורם בה יזכו לחבוק בילד משלהם, ההלם והאכזבה היו כה גדולים אך לאחר שהם השלימו עם המצב בו הם שרויים, הם התחילו לברר ולבחון את האופציות העומדות בפניהם לשם קיום הליך הפונדקאות, במהלך הפגישה שרטטנו יחדיו מפת דרכים ושאלת השאלות הייתה כיצד לבחור ולהתקשר נכון עם סוכנות פונדקאות ?

ניכר היה על בני הזוג כי הם להוטים לקיום ההליך אך עומס המידע הקיים הכביד עליהם והקשה עליהם לקבל החלטה כלשהיא, מטבע הדברים עוד קודם שהם הגיעו אלי הם צברו שעות רבות של קריאת חומרים באינטרנט, שיחות טלפון עם מספר סוכנויות העוסקות בפונדקאות ואף נפגשו חלקן.

ראשית דבר נסביר בקצרה מהו הליך הפונדקאות?

 

פונדקאות היא אפשרות להולדת תינוק במצב בו מסיבות אובייקטיביות לא קיימת אפשרות להורה/הורים מיועדים לשאת הריון, (רלבנטי מאוד לנשים שאינן יכולות להיכנס להריון או לזוגות /יחידים גאים), פונדקאות מוגדרת כנשיאת עובר על ידי פונדקאית (האם הנושאת) ומסירתו לאחר הלידה להורה/ים מיועדים.

הלכה למעשה הליך הפונדקאות (בארץ ובחו"ל) טומן בחובו מורכבות משפטית, רפואית, כלכלית ורגשית רבה.

בארץ ההליך מוסדר תחת חוק הסכמים לנשיאת עוברים (אישור הסכם ומעמד היילוד), תשנ"ו-1996 (מוכר בשמו הלא רשמי כ-"חוק הפונדקאות") הליך פונדקאות בישראל ע"פ החוק וע"פ ההנחיות וקריטריונים של ועדת האישורים השייכת למשרד הבריאות, מותר בשלב זה מבחינה חוקית רק לזוגות הטרוסקסואלים (נשואים ולא נשואים).

בחו"ל, במדינות שונות, קיימות אלטרנטיבות מגוונות לפיהן קיימים מסלולי פונדקאות לזוגות הטרוסקסואלים (נשואים ולא נשואים), לזוגות חד מיניים וגם להורים יחידניים.

בהליך המתקיים בחו"ל יש לפעול על פי הדין המקומי של המדינה בה צפוי להתבצע ההליך וכן לפי הדין הישראלי לשם הסדרת מעמדו והכנסתו של התינוק למדינת ישראל, רישומו במרשם האוכלוסין וכן לשם הסדרת רישומו מבחינה דתית למי שעניין זה חשוב ורלבנטי לגביו.

ישנן סוכנויות רבות המציעות את שרותיהן כמתווכות בין ההורים המיועדים לפונדקאית ומסייעות בהליך הפונדקאות בארץ ובחו"ל.

 
 

כיצד נבחר את הסוכנות הפונדקאות המתאימה לנו?

זוהי שאלה מורכבת שאנו נשאלים חדשות לבקרים ואנו מבקשים לשתף אתכם בקריטריונים שיסייעו בידכם לצורך קבלת ההחלטה הנכונה ביותר עבורכם.

בראשיתם של דברים נדגיש כי אין כל חובה חוקית לעבוד מול סוכנות פונדקאות, לצורך קיומו של הליך פונדקאות בישראל ובחו"ל.

 בישראל ניתן לאתר פונדקאית מתאימה ובסיוע עו"ד המתמחה בתחום, אפשר  לבצע את ההתקשרות החוזית וייצוג מול משרד הבריאות לשם קבלת האישורים המתאימים ובהליך המתבצע בחו"ל ניתן לבצע את ההתקשרות עם מרפאה ובאמצעות משרדי עורכי דין האחד מקומי והשני בישראל.

חשוב לציין כי גם אם בחרתם לבצע את ההליך שלא באמצעות סוכנות פונדקאות, מומלץ מאוד לקבל ייעוץ מקצועי מאנשי מקצוע בעלי ניסיון בתחום וכן לדאוג לליווי משפטי אישי (עורך דין אשר ידאג ויהיה מחויב לכם בלבד !!!) בכל השלבים של ההליך.

 
 

במצב בו אתם מתכוונים להיעזר בסוכנות פונדקאות להלן שאלות שמומלץ לבררן:

 1. כמה זמן הסוכנות קיימת ואיזה ניסיון מקצועי יש לה ?

 2. מי עומד בראש הסוכנות? מיהו הצוות שמרכיב את הסוכנות?

 3. כמה הליכי פונדקאות בצעה הסוכנות עד כה?

 4. מול אילו מדינות הסוכנות מבצעת הליכי פונדקאות ?

 5. יש לברר האם החוק באותה מדינה מתיר לבני הזוג לבצע את ההליך בתחומה, יש מדינות אשר חסומות במפני זוגות חד מיניים / זוגות שאינם נשואים/ הורים יחידניים וכו'……

 6. כמה הליכי פונדקאים ביצעה הסוכנות בשנה ובשנתיים האחרונות באותה מדינה?

 7. כמה זמן לוקח לסוכנות לאתר פונדקאית / תורמת ביצית?

 8. האם הסוכנות מציעה מסלולי פריון שונים (פונדקאות ותרומת ביצית/ פונדקאות כאשר הביצית והזרע הם של ההורים המיועדים/ תרומת ביצית בלבד וכו…)

 9. במצב בו ישנן דרישות מיוחדות לגבי דת, מראה, צבע עור, מצב משפחתי וכו… של הפונדקית/ תורמת הביצית יש לוודא שבמאגר קיימת פונדקאית / תורמת ביצית העונה לדרישות אלו, ואם לא, מהי המסוגלות של הסוכנות לאתר פונדקאית / תורמת ביצית העונה לדרישות אלו.

 10. אילו בדיקות (רפואיות, פסיכולוגיות, בדיקה כלכלית וכיוצ"ב) עוברת הפונדקאית (ובן זוגה)/ תורמת הביצית ?

 11. מול אילו מרפאות פריון הסוכנות עובדת בארץ ובחו"ל ?

 12. מהם אחוזי ההצלחה של מרפאת הפריון ושל הסוכנות ?

 13. האם ישנה זמינות למענה על שאלות בזמן חירום? ומהי הפרוצדורה לכך ?

 14. האם הסוכנות מעניקה ליווי אישי וע"י מי הוא ניתן?

 15. מה כלול בתשלום עבור הסוכנות ?

 16. האם הכספים להליך כולו ולפונדקאית מוחזקים בנאמנות ? מי מנהל את חשבון כספי הנאמנות ובאילו תנאים הוא רשאי לשחרר ממנו כספים במהלך ההליך ?

 17. כיצד מתבצע התשלום לפונדקאית? ומי מפקח על כך?

 18. איזה סוג ביטוח קיים לסוכנות? באיזה ביטוח מבוטחת הפונדקאית, הליך ההיריון ?

 19. האם הסוכנות הזדקקה להפעיל את הביטוח? בגין מה ?

 20. האם הסוכנות נתבעה ע"י לקוחותיה?

 21. אילו שירותים נוספים הסוכנות מספקת ללקוחותיה?

 22. באילו שלבים של ההליך מלווה אתכם הסוכנות? עד להפריה? עד הלידה? עד החזרה "הביתה"?

 23. האם ההסכם עם הסוכנות הינו הסכם כובל או שניתן להיעזר במספר סוכנויות עד למציאת פונדקאית/ תורמת ביצית מתאימה?

 24. וקריטריון נוסף ולא פחות חשוב, מה האינטואיציה שלכם אומרת ? האם הרגשתם שיש לכם כימיה עם בעלי תפקיד בסוכנות ?

מי אנחנו ?

משרד עו"ד מור ושות' הינו משרד בוטיק המתמחה במשפט אזרחי ובכלל זה בליווי זוגות ופונדקאיות בהליכי פונדקאות בארץ ובחו"ל. עו"ד ליאת קרסקס מלוונ בני זוג והורים מיועדים יחידניים בביצוע הליכי פונדקאות בארץ ובחו"ל.

אנו פועלים מול סוכנויות שונות הפועלות בארץ ובחו"ל ויכולים להמליץ לפונים על מסלולים המתאימים לצרכיהם המדויקים.  כן אנו מכירים ופועלים מול כלל הגורמים הרלוונטיים בארץ.

בנוסף לכך אנו פועלים ומסייעים לזוגות המעוניינים לבצע את הליך הפונדקאות תוך הקפדה על מסורת ישראל ולשם כך עובדים באופן ישיר מול מכון פוע"ה. 

לסיומם של דברים נאחל הצלחה רבה להורים המיועדים.

לפרטים נוספים, שאלות או הבהרות, ניתן גם לפנות אלינו במייל:

ליאת : liat@morlawoffice.com

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

Social Security Claims In Israel – All you need to Know

Social Security Claims – All you need to Know  Many times, throughout our lives, we need the services of the National Insurance Institute. For example, immediately after birth, in the framework of child benefits and later in various circumstances such as requiring unemployment benefits, after dismissal from work,  after an injury at work, or God

קרא עוד »

תביעות ביטוח לאומי – כל מה שצריך לדעת

כל מה שצריך לדעת בעניין תביעות ביטוח לאומי מאת מחלקת ביטוח לאומי במשרד עורכ דין מור ושות׳ פעמים רבות במהלך חיינו, אנו נזקקים לשירותיו של המוסד לביטוח לאומי. כך למשל, מיד לאחר לידה, במסגרת קצבאות ילדים ובהמשך בנסיבות שונות כגון, דרישת דמי אבטלה לאחר פיטורים מעבודה או לאחר פגיעה בעבודה או חלילה בשל מחלה קשה

קרא עוד »

זקוק לסיוע משפטי? חייג אלינו עכשיו 02-595-3323

לשימת ליבך

אין לראות בתכני האתר ייעוץ משפטי, המלצות או חוות דעת: למרות שמשרדנו עושה מאמצים לעדכן את תוכן האתר והבלוג, לא ניתן להסתמך על האמור ללא קבלת ייעוץ משפטי פרטני.התכנים אשר כתובים באתר ובבלוג המשפטי אינם מהווים ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי, המלצה או חוות דעת. אין להסתמך על האמור לצורך נקיטת פעולה או הימנעות מנקיטת פעולה. האמור באתר ובבלוג אינו מתיימר לכסות את מכלול ההוראות בדין או נסיבות המקרה. להפך התוכן שבאתר הינו כללי בלבד ורובו נשען על הנחות יסוד שונות שבהכרח לא יתאימו לכל מקרה ומקרה. על-מנת לקבל יעוץ משפטי מדויק אודות מקרה ספציפי עליכם לפנות לעורך דין המתמחה בתחום. המסתמך על האמור באתר ללא ייעוץ משפטי נושא באחריות המלאה למעשיו.

גלילה למעלה