מור ושות׳ - חברת עורכי דין

מור ושות׳ - חברת עורכי דין

להחלטות החשובות בחיים. (ולאחריהם)!

כניסת שותף חדש לעסק פעיל

שלום,

יש לי עסק עצמאי בתחום מזון לחיות ואני רוצה שייכנס איתי שותף עם התמחות במיתוג כדי להגדיל את העסק, איך נוהגים לחלק אחוזים בין שותפות כזאת? 

בברכה

שלום רב, 

שאלת חלוקת האחוזים בינך ובין השותף המיועד הינה שאלה הקשורה בראשיתם של הדברים לפן המסחרי. 

עד כמה השותף המיועד נחוץ לך? מהו שווי השותפות ? מהו הערך המוסף שמביא עמו השותף ? מהו צפי גידול ההכנסות לאחר כניסת השותף המיועד ? במילים אחרות – שווי שוק – עד כמה כדאי לך וכדאי לשותף המיועד לשלם/לקבל תמורת חלק בשותפות ? 

שותף יכול שיכנס גם ב-10% לשותפות ויכול להיכנס גם ב – 90 אחוזים וכמעט לקנות את השותפות. זוהי שאלה מסחרית של כדאיות כלכלית. 

לאחר שאתם תדעו להעריך את שווי השותפות (ואולי בסיוע מנהל חשבונות/רואה חשבון של העסק) ולהגיע להסכמה בדבר ההשקעה המיועדת, חשוב יהיה לערוך הסכם לכניסת שותף בעסק אשר מסדיר את היחסים ביניכם, תפקידו של כל צד, אופן ביצוע ההשקעה(האם הוא משקיע כסף/זמן/ידע ?, אם כן אז כיצד וכמה ? כיצד השותפות תפעל, כיצד יחולקו רווחים, כיצד תירשם השותפות ? כעוסק מורשה – שותפות רשומה – חברה ? חס וחלילה במקרה שלא תסתדרו, כיצד תפורק השותפות וכיוצ"ב שאלות ומנגנונים משפטיים שיתנו פתרון לסוגיות אלו. 

לשם הכנת הסכם שותפות ראוי, הצופה את הסיכונים והסיכויים העתידיים ונותן מענה לגביהם, אנו ממליצים כי תפנו למשרד עו"ד הבקיא במשפט עסקי-מסחרי.

בברכה, משרד עו"ד מור ושות'

 

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

Ramadan Kareem

https://www.morlawoffice.com/wp-content/uploads/2021/04/Ramadan-2021.mp4 إلى جميع أصدقائنا وعملائنارمضان كريم وصيام مقبول לכל חברינו ולקוחותינו המוסלמים, חג שמח ורמדאן מבורך מכל צוות המשרד #ramadan #Ramadan #ramadan2021 #ramadankareem #ramadanmubarak

קרא עוד »

יום הזיכרון לשואה ולגבורה 2021

אנו מרכינים את ראשינו וזוכרים את ששת המיליונים. ביום הזיכרון לשואה ולגבורה כולנו עוצרים ונזכרים במוראות התקופה ובתהומות אליהם שקע העולם.  זו הזדמנות להתרכז בנקודות האור של אלו ששמרו על עקרונותיהם ועל אמות מוסר גבוהות אפילו אל פני המוות עצמו.  מקריאת פסקי דין ניתן ללמוד רבות על הלך רוח של חברה  (Society) כך גם באופן דומה

קרא עוד »

Happy Easter

Let everything you do be done in love.
(Corinthians 16:14)

To all our Christians Friends & Clients, Happy Easter 🙂
from our Families to Your Families.

Mor & Co. Law Firm

קרא עוד »

זקוק לסיוע משפטי? חייג אלינו עכשיו 02-595-3323

לשימת ליבך

אין לראות בתכני האתר ייעוץ משפטי, המלצות או חוות דעת: למרות שמשרדנו עושה מאמצים לעדכן את תוכן האתר והבלוג, לא ניתן להסתמך על האמור ללא קבלת ייעוץ משפטי פרטני.התכנים אשר כתובים באתר ובבלוג המשפטי אינם מהווים ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי, המלצה או חוות דעת. אין להסתמך על האמור לצורך נקיטת פעולה או הימנעות מנקיטת פעולה. האמור באתר ובבלוג אינו מתיימר לכסות את מכלול ההוראות בדין או נסיבות המקרה. להפך התוכן שבאתר הינו כללי בלבד ורובו נשען על הנחות יסוד שונות שבהכרח לא יתאימו לכל מקרה ומקרה. על-מנת לקבל יעוץ משפטי מדויק אודות מקרה ספציפי עליכם לפנות לעורך דין המתמחה בתחום. המסתמך על האמור באתר ללא ייעוץ משפטי נושא באחריות המלאה למעשיו.

גלילה למעלה