מור ושות׳ - חברת עורכי דין

מור ושות׳ - חברת עורכי דין

להחלטות החשובות בחיים. (ולאחריהם)!

כניסת שותף חדש לעסק פעיל

שלום,

יש לי עסק עצמאי בתחום מזון לחיות ואני רוצה שייכנס איתי שותף עם התמחות במיתוג כדי להגדיל את העסק, איך נוהגים לחלק אחוזים בין שותפות כזאת? 

בברכה

שלום רב, 

שאלת חלוקת האחוזים בינך ובין השותף המיועד הינה שאלה הקשורה בראשיתם של הדברים לפן המסחרי. 

עד כמה השותף המיועד נחוץ לך? מהו שווי השותפות ? מהו הערך המוסף שמביא עמו השותף ? מהו צפי גידול ההכנסות לאחר כניסת השותף המיועד ? במילים אחרות – שווי שוק – עד כמה כדאי לך וכדאי לשותף המיועד לשלם/לקבל תמורת חלק בשותפות ? 

שותף יכול שיכנס גם ב-10% לשותפות ויכול להיכנס גם ב – 90 אחוזים וכמעט לקנות את השותפות. זוהי שאלה מסחרית של כדאיות כלכלית. 

לאחר שאתם תדעו להעריך את שווי השותפות (ואולי בסיוע מנהל חשבונות/רואה חשבון של העסק) ולהגיע להסכמה בדבר ההשקעה המיועדת, חשוב יהיה לערוך הסכם לכניסת שותף בעסק אשר מסדיר את היחסים ביניכם, תפקידו של כל צד, אופן ביצוע ההשקעה(האם הוא משקיע כסף/זמן/ידע ?, אם כן אז כיצד וכמה ? כיצד השותפות תפעל, כיצד יחולקו רווחים, כיצד תירשם השותפות ? כעוסק מורשה – שותפות רשומה – חברה ? חס וחלילה במקרה שלא תסתדרו, כיצד תפורק השותפות וכיוצ"ב שאלות ומנגנונים משפטיים שיתנו פתרון לסוגיות אלו. 

לשם הכנת הסכם שותפות ראוי, הצופה את הסיכונים והסיכויים העתידיים ונותן מענה לגביהם, אנו ממליצים כי תפנו למשרד עו"ד הבקיא במשפט עסקי-מסחרי.

בברכה, משרד עו"ד מור ושות'

 

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

Social Security Claims In Israel – All you need to Know

Social Security Claims – All you need to Know  Many times, throughout our lives, we need the services of the National Insurance Institute. For example, immediately after birth, in the framework of child benefits and later in various circumstances such as requiring unemployment benefits, after dismissal from work,  after an injury at work, or God

קרא עוד »

תביעות ביטוח לאומי – כל מה שצריך לדעת

כל מה שצריך לדעת בעניין תביעות ביטוח לאומי מאת מחלקת ביטוח לאומי במשרד עורכ דין מור ושות׳ פעמים רבות במהלך חיינו, אנו נזקקים לשירותיו של המוסד לביטוח לאומי. כך למשל, מיד לאחר לידה, במסגרת קצבאות ילדים ובהמשך בנסיבות שונות כגון, דרישת דמי אבטלה לאחר פיטורים מעבודה או לאחר פגיעה בעבודה או חלילה בשל מחלה קשה

קרא עוד »

זקוק לסיוע משפטי? חייג אלינו עכשיו 02-595-3323

לשימת ליבך

אין לראות בתכני האתר ייעוץ משפטי, המלצות או חוות דעת: למרות שמשרדנו עושה מאמצים לעדכן את תוכן האתר והבלוג, לא ניתן להסתמך על האמור ללא קבלת ייעוץ משפטי פרטני.התכנים אשר כתובים באתר ובבלוג המשפטי אינם מהווים ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי, המלצה או חוות דעת. אין להסתמך על האמור לצורך נקיטת פעולה או הימנעות מנקיטת פעולה. האמור באתר ובבלוג אינו מתיימר לכסות את מכלול ההוראות בדין או נסיבות המקרה. להפך התוכן שבאתר הינו כללי בלבד ורובו נשען על הנחות יסוד שונות שבהכרח לא יתאימו לכל מקרה ומקרה. על-מנת לקבל יעוץ משפטי מדויק אודות מקרה ספציפי עליכם לפנות לעורך דין המתמחה בתחום. המסתמך על האמור באתר ללא ייעוץ משפטי נושא באחריות המלאה למעשיו.

גלילה למעלה