מור ושות׳ - חברת עורכי דין

מור ושות׳ - חברת עורכי דין

להחלטות החשובות בחיים. (ולאחריהם)!

כניסת שותף חדש לעסק פעיל

שלום,

יש לי עסק עצמאי בתחום מזון לחיות ואני רוצה שייכנס איתי שותף עם התמחות במיתוג כדי להגדיל את העסק, איך נוהגים לחלק אחוזים בין שותפות כזאת? 

בברכה

שלום רב, 

שאלת חלוקת האחוזים בינך ובין השותף המיועד הינה שאלה הקשורה בראשיתם של הדברים לפן המסחרי. 

עד כמה השותף המיועד נחוץ לך? מהו שווי השותפות ? מהו הערך המוסף שמביא עמו השותף ? מהו צפי גידול ההכנסות לאחר כניסת השותף המיועד ? במילים אחרות – שווי שוק – עד כמה כדאי לך וכדאי לשותף המיועד לשלם/לקבל תמורת חלק בשותפות ? 

שותף יכול שיכנס גם ב-10% לשותפות ויכול להיכנס גם ב – 90 אחוזים וכמעט לקנות את השותפות. זוהי שאלה מסחרית של כדאיות כלכלית. 

לאחר שאתם תדעו להעריך את שווי השותפות (ואולי בסיוע מנהל חשבונות/רואה חשבון של העסק) ולהגיע להסכמה בדבר ההשקעה המיועדת, חשוב יהיה לערוך הסכם לכניסת שותף בעסק אשר מסדיר את היחסים ביניכם, תפקידו של כל צד, אופן ביצוע ההשקעה(האם הוא משקיע כסף/זמן/ידע ?, אם כן אז כיצד וכמה ? כיצד השותפות תפעל, כיצד יחולקו רווחים, כיצד תירשם השותפות ? כעוסק מורשה – שותפות רשומה – חברה ? חס וחלילה במקרה שלא תסתדרו, כיצד תפורק השותפות וכיוצ”ב שאלות ומנגנונים משפטיים שיתנו פתרון לסוגיות אלו. 

לשם הכנת הסכם שותפות ראוי, הצופה את הסיכונים והסיכויים העתידיים ונותן מענה לגביהם, אנו ממליצים כי תפנו למשרד עו”ד הבקיא במשפט עסקי-מסחרי.

בברכה, משרד עו”ד מור ושות’

 

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

إعانات البطالة لأولئك الذين طردوا أو إجازة بدون أجر

هل طردت من مكان عملك بسبب أزمة الكورونا؟ هل تم إخراجك للعطلة بدون أجر؟ تدفع دولة إسرائيل إعانات البطالة لأولئك الذين طردوا أو إجازة بدون أجر هام! من أجل أن تبدأ استحقاق إعانة البطالة الخاصة بك من 15 مارس 2020 ، يجب تقديم الاستمارات حتى26.3.2020 يمكنك الاتصال بمكتبنا لمور وشركاه للحصول على الخدمة. شروط إعانة

קרא עוד »

דמי אבטלה בשל משבר הקורונה

פוטרת ממקום עבודתך בשל משבר הקורונה? הוציאו אותך לחופשה ללא תשלום? מדינת ישראל משלמת דמי אבטלה למי שפוטר או יצא לחופשה ללא תשלום חשוב ! על מנת שתחילת הזכאות שלכם לדמי אבטלה תתחיל מיום ה 15.3.2020 יש להגיש את הטפסים עד ליום 26.3.2020. ניתן ליצור קשר עם משרדנו, מור ושות’, לצורך קבלת השירות. התנאים לקבלת

קרא עוד »

יום הבחירות וההשלכה על זכויות העובד/מעסיק

השלכות יום הבחירות לכנסת ישראל מבחינת דיני העבודה בפוסט זה אנו מבקשים לדון במספר סוגיות הקשורות למעסיקים וזכויות עובדים ביום הבחירות וזאת לקראת יום הבחירות לכנסת ה-23 הצפויות להתקיים ביום 02.03.2020: בהתאם לסעיף 10 לחוק יסוד הכנסת, יום הבחירות לכנסת הוא יום שבתון, אולם שירותים חיוניים כגון תחבורה, רפואה מיידית ושאר שירותים ציבוריים, נדרשים כמובן

קרא עוד »

זקוק לסיוע משפטי? חייג אלינו עכשיו 02-595-3323

לשימת ליבך

אין לראות בתכני האתר ייעוץ משפטי, המלצות או חוות דעת: למרות שמשרדנו עושה מאמצים לעדכן את תוכן האתר והבלוג, לא ניתן להסתמך על האמור ללא קבלת ייעוץ משפטי פרטני.התכנים אשר כתובים באתר ובבלוג המשפטי אינם מהווים ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי, המלצה או חוות דעת. אין להסתמך על האמור לצורך נקיטת פעולה או הימנעות מנקיטת פעולה. האמור באתר ובבלוג אינו מתיימר לכסות את מכלול ההוראות בדין או נסיבות המקרה. להפך התוכן שבאתר הינו כללי בלבד ורובו נשען על הנחות יסוד שונות שבהכרח לא יתאימו לכל מקרה ומקרה. על-מנת לקבל יעוץ משפטי מדויק אודות מקרה ספציפי עליכם לפנות לעורך דין המתמחה בתחום. המסתמך על האמור באתר ללא ייעוץ משפטי נושא באחריות המלאה למעשיו.

גלילה למעלה