Hand drawing Partnership Puzzle Concept with black marker on transparent wipe board.
מור ושות׳ - חברת עורכי דין

מור ושות׳ - חברת עורכי דין

להחלטות החשובות בחיים. (ולאחריהם)!

הגבלת איסור תחרות בין שותפים לעסק

 

סבירות הגבלת איסור תחרות בין שותפים לעסק

שלום רב,

אנחנו 3 שותפים בחברה פעילה. 
בכוונתי למכור לשני השותפים את מניותיי בחברה. השותפים מבקשים כי אני יאשר להם שלא אעסוק בתחום העיסוק של החברה ולא אתחרה בהם 10 שנים. 
אם אני אסכים לדרישה שלהם אני אמצא ללא פרנסה. אני חושב שזאת דרישה מוגזמת. האם יש דרך לפתור את העניין ? מה אומר החוק ?

תודה רבה על זמנכם.

שלום רב,

הגבלת תחרות של 10 שנים היא חריגה במיוחד ודרישתם אינה סבירה לכל הדעות. אומדן זה אינו קבוע בחוק, אומנם קיימת פסיקה ענפה של בתי המשפט ובתי הדין לעבודה שמגבה זאת, ואין לנו ספק כי הדין עומד לצדך.

חשוב לציין כי קיים הבדל בין הגבלת תחרות בין מי שהם שותפים/בעלי מניות בחברה המצטיירים כצדדים שווים במשא ומתן ובין עובד הפורש ממקום עבודתו אשר מצטייר כצד החלש. קיימת פסיקה עניפה אשר מדגישה כי בהיות צדדים שווים להסכם מסחרי שבו קיימת תניית איסור תחרות – יש לבוחנה בעיניים שונות מאשר עיני בית הדין לעבודה. 
יש להניח כי התמורה שתקבל בגין מכירת חלקך בחברה מכסה במידה זו או אחרת גם את הדרישה לאיסור תחרות. יחד עם זאת נציין כבר עתה כי איסור התחרות צריך להיות מידתי מאוד ונבחן גם במישור של הגבלים עסקיים. (מבלי להיכנס לעובי הקורה) תניית איסור תחרות בין 2 חברות ענק, תניית איסור תחרות בין 2 שותפים לעסק קטן ותניית איסור תחרות בין מפעל ועובד אשר פרש ממנו, כולם תניות איסור תחרות אשר שייכות לאותה המשפחה, אך היחס אליהן ובחינתן נבחנת מזווית שונה. 

מאחר שאין בפנינו כל ממצא נוסף, אין בידינו לקבוע אם קיים הסדר בתקנון החברה (שהינו הסכם בין בעלי המניות) לגבי מנגנון פרישה, שייתכן שלא נתתם את דעתכם לגביו. אנא בדוק את העניין. במידת הצורך, פנה לעורך דין הבקיא במשפט מסחרי. 

מכל מקום, אין ספק כי זה לא הוגן שתימצא ללא פרנסה. בנסיבות העניין דרישתם אף יכולה להיחשב כסחטנית, ואולי מהווה אולטימטום מחוסר תום לב. כאמור, אין בידינו לקבוע יתדות בעניין. ייתכן כי יש דברים בגו, וכי סביר לבקש שנה ואולי אף שלוש שנים (הדבר תלוי בגורמים רבים שבחינתן כאמור חייבת להיות ולהראות סבירה ראשית כל לצדדים עצמם) הגבלת תחרות על מנת להגן על קניין רוחני כמו סודות מסחריים יוצאי דופן ובכלל על החברה ממנה אתה פורש.

בברכה,
מור ושות’ משרד עורכי דין 

 

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

إعانات البطالة لأولئك الذين طردوا أو إجازة بدون أجر

هل طردت من مكان عملك بسبب أزمة الكورونا؟ هل تم إخراجك للعطلة بدون أجر؟ تدفع دولة إسرائيل إعانات البطالة لأولئك الذين طردوا أو إجازة بدون أجر هام! من أجل أن تبدأ استحقاق إعانة البطالة الخاصة بك من 15 مارس 2020 ، يجب تقديم الاستمارات حتى26.3.2020 يمكنك الاتصال بمكتبنا لمور وشركاه للحصول على الخدمة. شروط إعانة

קרא עוד »

דמי אבטלה בשל משבר הקורונה

פוטרת ממקום עבודתך בשל משבר הקורונה? הוציאו אותך לחופשה ללא תשלום? מדינת ישראל משלמת דמי אבטלה למי שפוטר או יצא לחופשה ללא תשלום חשוב ! על מנת שתחילת הזכאות שלכם לדמי אבטלה תתחיל מיום ה 15.3.2020 יש להגיש את הטפסים עד ליום 26.3.2020. ניתן ליצור קשר עם משרדנו, מור ושות’, לצורך קבלת השירות. התנאים לקבלת

קרא עוד »

יום הבחירות וההשלכה על זכויות העובד/מעסיק

השלכות יום הבחירות לכנסת ישראל מבחינת דיני העבודה בפוסט זה אנו מבקשים לדון במספר סוגיות הקשורות למעסיקים וזכויות עובדים ביום הבחירות וזאת לקראת יום הבחירות לכנסת ה-23 הצפויות להתקיים ביום 02.03.2020: בהתאם לסעיף 10 לחוק יסוד הכנסת, יום הבחירות לכנסת הוא יום שבתון, אולם שירותים חיוניים כגון תחבורה, רפואה מיידית ושאר שירותים ציבוריים, נדרשים כמובן

קרא עוד »

זקוק לסיוע משפטי? חייג אלינו עכשיו 02-595-3323

לשימת ליבך

אין לראות בתכני האתר ייעוץ משפטי, המלצות או חוות דעת: למרות שמשרדנו עושה מאמצים לעדכן את תוכן האתר והבלוג, לא ניתן להסתמך על האמור ללא קבלת ייעוץ משפטי פרטני.התכנים אשר כתובים באתר ובבלוג המשפטי אינם מהווים ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי, המלצה או חוות דעת. אין להסתמך על האמור לצורך נקיטת פעולה או הימנעות מנקיטת פעולה. האמור באתר ובבלוג אינו מתיימר לכסות את מכלול ההוראות בדין או נסיבות המקרה. להפך התוכן שבאתר הינו כללי בלבד ורובו נשען על הנחות יסוד שונות שבהכרח לא יתאימו לכל מקרה ומקרה. על-מנת לקבל יעוץ משפטי מדויק אודות מקרה ספציפי עליכם לפנות לעורך דין המתמחה בתחום. המסתמך על האמור באתר ללא ייעוץ משפטי נושא באחריות המלאה למעשיו.

גלילה למעלה