פונדקאות בישראל
מור ושות׳ - חברת עורכי דין

מור ושות׳ - חברת עורכי דין

להחלטות החשובות בחיים. (ולאחריהם)!

פונדקאית שהינה הגיסה של בני הזוג

פונדקאית שהינה הגיסה של בני הזוג

שלום,

אני אישה נשואה בת 37, לאחר תקופה שבה ניסינו להיכנס להריון גיליתי שאני לא יכולה לשאת עובר מסיבות רפואיות.

בעצם יש לנו אפשרות לילד משלנו רק באמצעות פונדקאות, אבל אנחנו לא יכולים לעמוד בהוצאות של הליך כזה. לאחרונה גיסתי (אשתו של אחי) הציעה לשמש פונדקאית עבורנו, בלי לקחת תשלום.

האם יש איזשהו סיכוי לקבל אישור על הליך שכזה?

לאן עלינו לפנות?

 תודה

***************************************************************************

שלום רב

התשובה לשאלתך חיובית.

 גיסתך תוכל לשמש כפונדקאית עבורך ועבור בעלך.

סעיף 3 לחוק הסכמים לנשיאת עוברים (אישור הסכם ומעמד היילוד), התשנ”ו-1996, מגדיר כי האם הנושאת (הפונדקאית) נדרשת להיות אישה לא נשואה, יחד עם זאת רשאית ועדת האישורים לאשר התקשרות עם אם נושאת שאינה נשואה, אם הוכח להנחת דעתה כי לא עלה בידי ההורים המיועדים, במאמץ סביר, להתקשר בהסכם לנשיאת עוברים עם אם נושאת שאינה נשואה.

דרישה נוספת שהפונדקאית לא תהיה קרובת משפחה של אחד מן ההורים המיועדים והכוונה לקרבת דם. קרובת משפחה לפי הגדרת החוק הינה אם, בת, נכדה, אחות, דודה ובת־דוד או בת־דודה, למעט קרבת משפחה בדרך של אימוץ.

בהנחה שגיסתך עומדת ביתר דרישות החוק (גיל, מצב רפואי וכיוצ”ב) היא תוכל לשמש עבורכם כפונדקאית. ועמדת משרד הבריאות בעניין זה מעלה כי עד היום קרבה משפחתית של גיסה (קרבה שאינה קרבת דם) אושרה מול וועדת האישורים.

אשמח לסייע בהמשך.

עו”ד ליאת קרסקס

מור ושות’, משרד עורכי דין

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email
Tax and accounting business concept

עדכון מדרגות מס רכישה 16.01.2021

החל מיום 16.01.2021 יעדוכנו מדרגות מס רכישה כדלקמן:  להלן מדרגות המס על הרוכש דירת מגורים יחידה החל מיום 16.1.2021 ועד 15.1.2022 :בהתאם להוראות סעיפים 9(ג1ג)(3) לחוק מיסוי מקרקעין (שבח ורכישה), התשכ”ג – 1963 החל מיום 16.01.2021 רוכש של דירת מגורים יחידה (בהתאם להגדרות בחוק) יחויב במס רכישה בהתאם למדרגות שלהלן:   א.  על חלק השווי שעד 1,747,865

קרא עוד »

את לא לבד!

https://www.morlawoffice.com/wp-content/uploads/2020/11/את-לא-לבד.mp4#t=1 את באמת לא לבד בכל הסיפור הזה…. רבות חיות מתוך תקווה ״שיום אחד״ הכל ישתנה. הכל יסתדר. את באמת מאמינה שיום אחד בן הזוג ישתנה.  נסיון החיים מראה שזה לא כך.  יש מגוון עצום של גופים, עמותות ומרכזי סיוע. צרי איתנו קשר, נוכל לסייע לך.  מור ושות׳, חברת עורכי דין. 

קרא עוד »

זקוק לסיוע משפטי? חייג אלינו עכשיו 02-595-3323

לשימת ליבך

אין לראות בתכני האתר ייעוץ משפטי, המלצות או חוות דעת: למרות שמשרדנו עושה מאמצים לעדכן את תוכן האתר והבלוג, לא ניתן להסתמך על האמור ללא קבלת ייעוץ משפטי פרטני.התכנים אשר כתובים באתר ובבלוג המשפטי אינם מהווים ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי, המלצה או חוות דעת. אין להסתמך על האמור לצורך נקיטת פעולה או הימנעות מנקיטת פעולה. האמור באתר ובבלוג אינו מתיימר לכסות את מכלול ההוראות בדין או נסיבות המקרה. להפך התוכן שבאתר הינו כללי בלבד ורובו נשען על הנחות יסוד שונות שבהכרח לא יתאימו לכל מקרה ומקרה. על-מנת לקבל יעוץ משפטי מדויק אודות מקרה ספציפי עליכם לפנות לעורך דין המתמחה בתחום. המסתמך על האמור באתר ללא ייעוץ משפטי נושא באחריות המלאה למעשיו.

גלילה למעלה