דירת מגורים, פינוי מושכר, פינוי שוכר שלא משלם, Eviction of tenant in israel
מור ושות׳ - חברת עורכי דין

מור ושות׳ - חברת עורכי דין

להחלטות החשובות בחיים. (ולאחריהם)!

פינוי שוכרים שלא משלמים דמי שכירות או לא מתפנים מדירת מגורים

הליך פינוי מושכר –

פינוי שוכרים שלא משלמים דמי שכירות או לא מתפנים מדירת מגורים

דויד ורחל בני זוג המתגוררים ב FORT LEE, NJ. רכשו בירושלים דירה לצורך השקעה ומתוך כוונה שברבות הימים לבתם יהיה היכן לגור בזמן שהיא תלמד בישראל.

לאחר שנתיים שבהן הדירה הושכרה לאיש עסקים אמיד, החליט דויד לנהל את הליך ההשכרה לבדו, הוא השכיר את הדירה למשפחה ונעזר בהסכם שכירות דירה סטנדרטי שהוא מצא באינטרנט, קיבל לידיו 12 המחאות עבור 12 חודשי שכירות והפקידם בחשבון הבנק שלו בישראל. בני הזוג שמחו על העסקה ובמיוחד על דמי השכירות הגבוהים שהצליחו לקבל עבור הדירה, והיו בטוחים שלא יתקלו בקשיי גביה מאחר וקיבלו 12 המחאות ותכננו להגיע לביקור בסמוך למועד פקיעת ההסכם לשם חידושו.

חלפו 7 חודשים ותשלום דמי השכירות לא נפרע וכמוהו גם יתר ההמחאות.
בהמשך, בצער רב בזבזו דויד ורחל זמן יקר נוסף והמשיכו לנהל משא ומתן עם השוכר באמצעות קרוב משפחתם שגר בישראל,  "והתחננו" לשוכר שישלם להם את התמורה בגין מגורי מש]פחתו בדירה, אך זה לא נענה וסירב להתפנות עם משפחתו מהנכס, גם לאחר מועד פקיעת ההסכם.
דויד ורחל פנו למשרדנו באמצעות ייפוי כוח ששלחו אלנו ואנו התחלנו מיידית בהליכים משפטיים נגד השוכרים לפינוי הדירה וכן תביעה כספית על ההפסדים שנגרמו לבני הזוג וכן בהליכים של הוצאה לפועל הכוללים עיקול חשבון הבנק ואיסור חידוש רישיון נהיגה ודרכון ישראלי. בסופו של התהליך שארך כארבעה חודשים השוכרים פינו את הדירה ונפסק כי עליהם לשלם לדויד ורחל את חובם לרבות ההוצאות המשפטיות בגין נקיטת ההליך כולו.
עכשיו לאחר שהנכס פונה וסייענו לבני הזוג לאתר שוכרים ראויים תחת הסכם שכירות נכון ונוקשה הכולל בטוחות טובות, הבינו דויד ורחל את הכשלים שהיו להם בהליך השכרת הדירה, כשלים שהתעצמו נוכח העובדה כי הם לא מתגוררים בארץ. בעיות שניתן לפתור אותן לו טרחו לפעול כדלקמן;
א. לפני החתימה על ההסכם יש לבדוק בדיקת עומק מי הם השוכרים ומה טיבם?
ב. להחתים את השוכרים על הסכם שכירות הכולל מנגנוני אכיפה ופינוי במצב של הפרת ההסכם ולשם כך להסתייע עורך דין מקומי הבקיא בדיני מקרקעין.
ג. חובה לכלול בהסכם ערבויות ובטוחות למימוש ההסכם במקרה של הפרתו, כך למשל נהוג בישראל להחתים ערב חיצוני מבוסס כלכלית, קרוב משפחה (אבא, אמא, אח או חבר קרוב) כך שבמקרה של הפרת ההסכם ניתן מיד לפנות לערבים, זהו מנגנון לחץ שעשוי לעבוד היטב במקרה צורך. בנוסף ניתן להסתייע בערבות בנקאית או בשטרות חוב.

מהו הליך פינוי מושכר?

הליך משפטי שנועד לקצר את הזמן לפינויו של דייר שאינו משלם ואינו עומד בתנאי הסכם השכירות.

בעבר אחת הבעיות שהפריעו לבעלי נכסים בישראל והרתיעו אותם מלהשכיר את דירותיהם היתה הקושי לפינוי דיירים בעייתיים מדירות שכורות, למשל כאלו שחדלו לשלם את שכר הדירה או שתקופת השכירות שלהם הסתיימה והם סירבו לפנות את הדירה.

בשל כך תיקנה הכנסת את החוק וחוקקה סעיפים ספציפיים שנועדו לפתור את ריבוי המקרים בהם שוכרים לא פינו את הנכס שהשכירו ונוסף הליך משפטי הפועל כמנגנון מקוצר – תביעה לפינוי מושכר.

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

Social Security Claims In Israel – All you need to Know

Social Security Claims – All you need to Know  Many times, throughout our lives, we need the services of the National Insurance Institute. For example, immediately after birth, in the framework of child benefits and later in various circumstances such as requiring unemployment benefits, after dismissal from work,  after an injury at work, or God

קרא עוד »

תביעות ביטוח לאומי – כל מה שצריך לדעת

כל מה שצריך לדעת בעניין תביעות ביטוח לאומי מאת מחלקת ביטוח לאומי במשרד עורכ דין מור ושות׳ פעמים רבות במהלך חיינו, אנו נזקקים לשירותיו של המוסד לביטוח לאומי. כך למשל, מיד לאחר לידה, במסגרת קצבאות ילדים ובהמשך בנסיבות שונות כגון, דרישת דמי אבטלה לאחר פיטורים מעבודה או לאחר פגיעה בעבודה או חלילה בשל מחלה קשה

קרא עוד »

זקוק לסיוע משפטי? חייג אלינו עכשיו 02-595-3323

לשימת ליבך

אין לראות בתכני האתר ייעוץ משפטי, המלצות או חוות דעת: למרות שמשרדנו עושה מאמצים לעדכן את תוכן האתר והבלוג, לא ניתן להסתמך על האמור ללא קבלת ייעוץ משפטי פרטני.התכנים אשר כתובים באתר ובבלוג המשפטי אינם מהווים ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי, המלצה או חוות דעת. אין להסתמך על האמור לצורך נקיטת פעולה או הימנעות מנקיטת פעולה. האמור באתר ובבלוג אינו מתיימר לכסות את מכלול ההוראות בדין או נסיבות המקרה. להפך התוכן שבאתר הינו כללי בלבד ורובו נשען על הנחות יסוד שונות שבהכרח לא יתאימו לכל מקרה ומקרה. על-מנת לקבל יעוץ משפטי מדויק אודות מקרה ספציפי עליכם לפנות לעורך דין המתמחה בתחום. המסתמך על האמור באתר ללא ייעוץ משפטי נושא באחריות המלאה למעשיו.

גלילה למעלה