פטנט, עורך דין
מור ושות׳ - חברת עורכי דין

מור ושות׳ - חברת עורכי דין

להחלטות החשובות בחיים. (ולאחריהם)!

פיתוח ושיווק של מוצר

פיתוח ושיווק של מוצר

שלום רב,

אני בהליכי פיתוח של מוצר שראיתי ביפן והפתעתי לגלות שלא קיים בארץ, אחרי שהליכי הפיתוח ייגמרו אצטרך לשווק ולמכור את המוצר בחנויות ייעודיות ובאינטרנט. האם יש איזו בעיה משפטית או חוקית בהליך זה?

 תודה

שלום רב,
ראשית כל בהצלחה, 

שנית, (בהיעדר נתונים על המוצר שאתה מפתח אנו כותבים תשובה מאוד כללית, אתה מוזמן ליצור קשר לייעוץ פרטני). לא אמורה להיות בעיה משפטית/חוקית, כל עוד הנך מכלכל את צעדיך נכון ולא מפר חוקים הקשורים בקניין רוחני / עוולות מסחריות / דיני צרכנות וכיוצ”ב:
תידרש למקד את כוונתך לחשש המשפטי שאתה צופה, שכן קיימים אספקטים משפטיים רבים שבהם עשויה להיווצר בעיה משפטית ותכנון נכון מבעוד מועד ימנע בעיה משפטית/חוקית, למשל: 
א. מבחינת אחריות נזיקית- רכישת ביטוח אחריות למוצרים פגומים ועמידה בתנאי מכון התקנים הישראלי ככל שנדרשת עמידה בתקן.
ב. מבחינת דיני קניין רוחני- בדיקה כי לא קיים פטנט על המוצר שפיתוחו עשוי להוות הפרה של הפטנט.
ג. דרישות רגולטוריות- תלוי בסוג המוצר, מוצרים מסוימים מחייבים קבלת רישיונות מכירה/הפצה מגורמים שונים (כגון משרד הבריאות / חקלאות / כלכלה. בהיעדר נתונים מדויקים אנו מתקשים להשיב אם בכלל נדרש אישור שכזה). 
ד. מבחינת פרסום ומכירה עצמה – חסרים לנו פרטים על אופי המוצר. 

אנו ממליצים להתייעץ עם גורם משפטי הבקי במשפטי מסחרי טרם שיווק המוצר. 

בהצלחה רבה,
מור ושות’, משרד עורכי דין

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

إعانات البطالة لأولئك الذين طردوا أو إجازة بدون أجر

هل طردت من مكان عملك بسبب أزمة الكورونا؟ هل تم إخراجك للعطلة بدون أجر؟ تدفع دولة إسرائيل إعانات البطالة لأولئك الذين طردوا أو إجازة بدون أجر هام! من أجل أن تبدأ استحقاق إعانة البطالة الخاصة بك من 15 مارس 2020 ، يجب تقديم الاستمارات حتى26.3.2020 يمكنك الاتصال بمكتبنا لمور وشركاه للحصول على الخدمة. شروط إعانة

קרא עוד »

דמי אבטלה בשל משבר הקורונה

פוטרת ממקום עבודתך בשל משבר הקורונה? הוציאו אותך לחופשה ללא תשלום? מדינת ישראל משלמת דמי אבטלה למי שפוטר או יצא לחופשה ללא תשלום חשוב ! על מנת שתחילת הזכאות שלכם לדמי אבטלה תתחיל מיום ה 15.3.2020 יש להגיש את הטפסים עד ליום 26.3.2020. ניתן ליצור קשר עם משרדנו, מור ושות’, לצורך קבלת השירות. התנאים לקבלת

קרא עוד »

זקוק לסיוע משפטי? חייג אלינו עכשיו 02-595-3323

לשימת ליבך

אין לראות בתכני האתר ייעוץ משפטי, המלצות או חוות דעת: למרות שמשרדנו עושה מאמצים לעדכן את תוכן האתר והבלוג, לא ניתן להסתמך על האמור ללא קבלת ייעוץ משפטי פרטני.התכנים אשר כתובים באתר ובבלוג המשפטי אינם מהווים ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי, המלצה או חוות דעת. אין להסתמך על האמור לצורך נקיטת פעולה או הימנעות מנקיטת פעולה. האמור באתר ובבלוג אינו מתיימר לכסות את מכלול ההוראות בדין או נסיבות המקרה. להפך התוכן שבאתר הינו כללי בלבד ורובו נשען על הנחות יסוד שונות שבהכרח לא יתאימו לכל מקרה ומקרה. על-מנת לקבל יעוץ משפטי מדויק אודות מקרה ספציפי עליכם לפנות לעורך דין המתמחה בתחום. המסתמך על האמור באתר ללא ייעוץ משפטי נושא באחריות המלאה למעשיו.

גלילה למעלה