פטנט, עורך דין
מור ושות׳ - חברת עורכי דין

מור ושות׳ - חברת עורכי דין

להחלטות החשובות בחיים. (ולאחריהם)!

פיתוח ושיווק של מוצר

פיתוח ושיווק של מוצר

שלום רב,

אני בהליכי פיתוח של מוצר שראיתי ביפן והפתעתי לגלות שלא קיים בארץ, אחרי שהליכי הפיתוח ייגמרו אצטרך לשווק ולמכור את המוצר בחנויות ייעודיות ובאינטרנט. האם יש איזו בעיה משפטית או חוקית בהליך זה?

 תודה

שלום רב,
ראשית כל בהצלחה, 

שנית, (בהיעדר נתונים על המוצר שאתה מפתח אנו כותבים תשובה מאוד כללית, אתה מוזמן ליצור קשר לייעוץ פרטני). לא אמורה להיות בעיה משפטית/חוקית, כל עוד הנך מכלכל את צעדיך נכון ולא מפר חוקים הקשורים בקניין רוחני / עוולות מסחריות / דיני צרכנות וכיוצ”ב:
תידרש למקד את כוונתך לחשש המשפטי שאתה צופה, שכן קיימים אספקטים משפטיים רבים שבהם עשויה להיווצר בעיה משפטית ותכנון נכון מבעוד מועד ימנע בעיה משפטית/חוקית, למשל: 
א. מבחינת אחריות נזיקית- רכישת ביטוח אחריות למוצרים פגומים ועמידה בתנאי מכון התקנים הישראלי ככל שנדרשת עמידה בתקן.
ב. מבחינת דיני קניין רוחני- בדיקה כי לא קיים פטנט על המוצר שפיתוחו עשוי להוות הפרה של הפטנט.
ג. דרישות רגולטוריות- תלוי בסוג המוצר, מוצרים מסוימים מחייבים קבלת רישיונות מכירה/הפצה מגורמים שונים (כגון משרד הבריאות / חקלאות / כלכלה. בהיעדר נתונים מדויקים אנו מתקשים להשיב אם בכלל נדרש אישור שכזה). 
ד. מבחינת פרסום ומכירה עצמה – חסרים לנו פרטים על אופי המוצר. 

אנו ממליצים להתייעץ עם גורם משפטי הבקי במשפטי מסחרי טרם שיווק המוצר. 

בהצלחה רבה,
מור ושות’, משרד עורכי דין

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

את לא לבד!

https://www.morlawoffice.com/wp-content/uploads/2020/11/את-לא-לבד.mp4#t=1 את באמת לא לבד בכל הסיפור הזה…. רבות חיות מתוך תקווה ״שיום אחד״ הכל ישתנה. הכל יסתדר. את באמת מאמינה שיום אחד בן הזוג ישתנה.  נסיון החיים מראה שזה לא כך.  יש מגוון עצום של גופים, עמותות ומרכזי סיוע. צרי איתנו קשר, נוכל לסייע לך.  מור ושות׳, חברת עורכי דין. 

קרא עוד »

Partnership Agreement Checklist

If you are thinking about partnerships, below is a checklist of steps you should take before opening your business. The following checklist is designed to be used in conjunction with your partner’s business plan, business strategy and business model. If you are already prepared to create a checklist for partnership agreements, you should pay attention

קרא עוד »

A Special Need Trust

A Special Needs Trust is a type of trust designed to protect the assets of a person with a disability. A special needs fund, sometimes referred to as a supplementary needs fund, is any trust intended to hold assets for people with disabilities or special needs. It is essentially a discretionary measure designed to preserve

קרא עוד »

זקוק לסיוע משפטי? חייג אלינו עכשיו 02-595-3323

לשימת ליבך

אין לראות בתכני האתר ייעוץ משפטי, המלצות או חוות דעת: למרות שמשרדנו עושה מאמצים לעדכן את תוכן האתר והבלוג, לא ניתן להסתמך על האמור ללא קבלת ייעוץ משפטי פרטני.התכנים אשר כתובים באתר ובבלוג המשפטי אינם מהווים ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי, המלצה או חוות דעת. אין להסתמך על האמור לצורך נקיטת פעולה או הימנעות מנקיטת פעולה. האמור באתר ובבלוג אינו מתיימר לכסות את מכלול ההוראות בדין או נסיבות המקרה. להפך התוכן שבאתר הינו כללי בלבד ורובו נשען על הנחות יסוד שונות שבהכרח לא יתאימו לכל מקרה ומקרה. על-מנת לקבל יעוץ משפטי מדויק אודות מקרה ספציפי עליכם לפנות לעורך דין המתמחה בתחום. המסתמך על האמור באתר ללא ייעוץ משפטי נושא באחריות המלאה למעשיו.

גלילה למעלה