מפעל מאושר
מור ושות׳ - חברת עורכי דין

מור ושות׳ - חברת עורכי דין

להחלטות החשובות בחיים. (ולאחריהם)!

קבלת אישור לסיווג כמפעל תעשייתי

קבלת אישור לסיווג כמפעל תעשייתי

שלום רב, 
אני מבין שעסק יכול להיות מסווג "מפעל תעשייתי" כדי לקבל הטבות מס. צריך לקבל אישור מראש המינהל למחקר ופיתוח והמדען הראשי. אני לא מצליח לקבל הסבר מה התנאים ואיך מקבלים את האישורים. תודה רבה

שלום רב,

באשר לתנאים בהם יש לעמוד כדי להיחשב כמפעל תעשייתי, נפנה אותך לחוק להגדרת "מפעל תעשייתי" בסעיף 51 לחוק לעידוד השקעות הון, התשי"ט-1959, שקובע כדלקמן:

"מפעל תעשייתי" – מפעל בישראל שעיקר פעילותו בשנת המס היא פעילות ייצורית, למעט כל אחד מאלה: מכרה, מפעל אחר להפקת מחצבים, מפעל לחיפוש או להפקה של נפט …, ומפעל חקלאי מאושר כהגדרתו בסעיף 4 לחוק לעידוד השקעות הון בחקלאות, התשמ"א-1980; בהגדרה זו, "פעילות ייצורית" – לרבות ייצור מוצרי תוכנה ופיתוח, מחקר ופיתוח תעשייתי בעבור תושב חוץ, ובלבד שניתן על כך אישור מאת ראש המינהל למחקר ופיתוח תעשייתי, …, ולרבות פעילות אחרת שקבעו השרים, אך למעט הפעילויות האלה:
(1) אריזה;
(2) בניה;
(3) מסחר;
(4) תחבורה;
(5) החסנה;
(6) מתן שירותי תקשורת;
(7) מתן שירותים סניטריים;
(8) מתן שירותים אישיים;
(9) פעילות אחרת שקבעו השרים;

"עיקר פעילות – פעילות ייצורית"= לפיכך עיקר פעילות המפעל צריכה להיות פעילות ייצורית ושלא תיכנס תחת הסייגים שבגוף הסעיף או הפעילויות המוזכרות בס' 1-9.

על מנת לייעץ באופן מדויק מהן הדרישות שבהן עליכם לעמוד חשוב לדעת מהו תחום העיסוק של המפעל (מהי הפעילות הייצורית ? תוכנה?, אנרגיה מתחדשת?, מהו הייצור התעשייתי ? וזאת משום שייתכן כי נדרשים אישורים מאת רגולטורים נוספים.) מהו נפח הייצור מסך הפעילות העסקית של התאגיד? וכיוצ"ב.

בשלב זה נמליץ לך לפנות לייעוץ משפטי קונקרטי.
בברכה, משרד עו"ד מור ושות'.

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

Ramadan Kareem

https://www.morlawoffice.com/wp-content/uploads/2021/04/Ramadan-2021.mp4 إلى جميع أصدقائنا وعملائنارمضان كريم وصيام مقبول לכל חברינו ולקוחותינו המוסלמים, חג שמח ורמדאן מבורך מכל צוות המשרד #ramadan #Ramadan #ramadan2021 #ramadankareem #ramadanmubarak

קרא עוד »

יום הזיכרון לשואה ולגבורה 2021

אנו מרכינים את ראשינו וזוכרים את ששת המיליונים. ביום הזיכרון לשואה ולגבורה כולנו עוצרים ונזכרים במוראות התקופה ובתהומות אליהם שקע העולם.  זו הזדמנות להתרכז בנקודות האור של אלו ששמרו על עקרונותיהם ועל אמות מוסר גבוהות אפילו אל פני המוות עצמו.  מקריאת פסקי דין ניתן ללמוד רבות על הלך רוח של חברה  (Society) כך גם באופן דומה

קרא עוד »

Happy Easter

Let everything you do be done in love.
(Corinthians 16:14)

To all our Christians Friends & Clients, Happy Easter 🙂
from our Families to Your Families.

Mor & Co. Law Firm

קרא עוד »

זקוק לסיוע משפטי? חייג אלינו עכשיו 02-595-3323

לשימת ליבך

אין לראות בתכני האתר ייעוץ משפטי, המלצות או חוות דעת: למרות שמשרדנו עושה מאמצים לעדכן את תוכן האתר והבלוג, לא ניתן להסתמך על האמור ללא קבלת ייעוץ משפטי פרטני.התכנים אשר כתובים באתר ובבלוג המשפטי אינם מהווים ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי, המלצה או חוות דעת. אין להסתמך על האמור לצורך נקיטת פעולה או הימנעות מנקיטת פעולה. האמור באתר ובבלוג אינו מתיימר לכסות את מכלול ההוראות בדין או נסיבות המקרה. להפך התוכן שבאתר הינו כללי בלבד ורובו נשען על הנחות יסוד שונות שבהכרח לא יתאימו לכל מקרה ומקרה. על-מנת לקבל יעוץ משפטי מדויק אודות מקרה ספציפי עליכם לפנות לעורך דין המתמחה בתחום. המסתמך על האמור באתר ללא ייעוץ משפטי נושא באחריות המלאה למעשיו.

גלילה למעלה