מפעל מאושר
מור ושות׳ - חברת עורכי דין

מור ושות׳ - חברת עורכי דין

להחלטות החשובות בחיים. (ולאחריהם)!

קבלת אישור לסיווג כמפעל תעשייתי

קבלת אישור לסיווג כמפעל תעשייתי

שלום רב, 
אני מבין שעסק יכול להיות מסווג “מפעל תעשייתי” כדי לקבל הטבות מס. צריך לקבל אישור מראש המינהל למחקר ופיתוח והמדען הראשי. אני לא מצליח לקבל הסבר מה התנאים ואיך מקבלים את האישורים. תודה רבה

שלום רב,

באשר לתנאים בהם יש לעמוד כדי להיחשב כמפעל תעשייתי, נפנה אותך לחוק להגדרת “מפעל תעשייתי” בסעיף 51 לחוק לעידוד השקעות הון, התשי”ט-1959, שקובע כדלקמן:

“מפעל תעשייתי” – מפעל בישראל שעיקר פעילותו בשנת המס היא פעילות ייצורית, למעט כל אחד מאלה: מכרה, מפעל אחר להפקת מחצבים, מפעל לחיפוש או להפקה של נפט …, ומפעל חקלאי מאושר כהגדרתו בסעיף 4 לחוק לעידוד השקעות הון בחקלאות, התשמ”א-1980; בהגדרה זו, “פעילות ייצורית” – לרבות ייצור מוצרי תוכנה ופיתוח, מחקר ופיתוח תעשייתי בעבור תושב חוץ, ובלבד שניתן על כך אישור מאת ראש המינהל למחקר ופיתוח תעשייתי, …, ולרבות פעילות אחרת שקבעו השרים, אך למעט הפעילויות האלה:
(1) אריזה;
(2) בניה;
(3) מסחר;
(4) תחבורה;
(5) החסנה;
(6) מתן שירותי תקשורת;
(7) מתן שירותים סניטריים;
(8) מתן שירותים אישיים;
(9) פעילות אחרת שקבעו השרים;

“עיקר פעילות – פעילות ייצורית”= לפיכך עיקר פעילות המפעל צריכה להיות פעילות ייצורית ושלא תיכנס תחת הסייגים שבגוף הסעיף או הפעילויות המוזכרות בס’ 1-9.

על מנת לייעץ באופן מדויק מהן הדרישות שבהן עליכם לעמוד חשוב לדעת מהו תחום העיסוק של המפעל (מהי הפעילות הייצורית ? תוכנה?, אנרגיה מתחדשת?, מהו הייצור התעשייתי ? וזאת משום שייתכן כי נדרשים אישורים מאת רגולטורים נוספים.) מהו נפח הייצור מסך הפעילות העסקית של התאגיד? וכיוצ”ב.

בשלב זה נמליץ לך לפנות לייעוץ משפטי קונקרטי.
בברכה, משרד עו”ד מור ושות’.

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

את לא לבד!

https://www.morlawoffice.com/wp-content/uploads/2020/11/את-לא-לבד.mp4#t=1 את באמת לא לבד בכל הסיפור הזה…. רבות חיות מתוך תקווה ״שיום אחד״ הכל ישתנה. הכל יסתדר. את באמת מאמינה שיום אחד בן הזוג ישתנה.  נסיון החיים מראה שזה לא כך.  יש מגוון עצום של גופים, עמותות ומרכזי סיוע. צרי איתנו קשר, נוכל לסייע לך.  מור ושות׳, חברת עורכי דין. 

קרא עוד »

Partnership Agreement Checklist

If you are thinking about partnerships, below is a checklist of steps you should take before opening your business. The following checklist is designed to be used in conjunction with your partner’s business plan, business strategy and business model. If you are already prepared to create a checklist for partnership agreements, you should pay attention

קרא עוד »

A Special Need Trust

A Special Needs Trust is a type of trust designed to protect the assets of a person with a disability. A special needs fund, sometimes referred to as a supplementary needs fund, is any trust intended to hold assets for people with disabilities or special needs. It is essentially a discretionary measure designed to preserve

קרא עוד »

זקוק לסיוע משפטי? חייג אלינו עכשיו 02-595-3323

לשימת ליבך

אין לראות בתכני האתר ייעוץ משפטי, המלצות או חוות דעת: למרות שמשרדנו עושה מאמצים לעדכן את תוכן האתר והבלוג, לא ניתן להסתמך על האמור ללא קבלת ייעוץ משפטי פרטני.התכנים אשר כתובים באתר ובבלוג המשפטי אינם מהווים ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי, המלצה או חוות דעת. אין להסתמך על האמור לצורך נקיטת פעולה או הימנעות מנקיטת פעולה. האמור באתר ובבלוג אינו מתיימר לכסות את מכלול ההוראות בדין או נסיבות המקרה. להפך התוכן שבאתר הינו כללי בלבד ורובו נשען על הנחות יסוד שונות שבהכרח לא יתאימו לכל מקרה ומקרה. על-מנת לקבל יעוץ משפטי מדויק אודות מקרה ספציפי עליכם לפנות לעורך דין המתמחה בתחום. המסתמך על האמור באתר ללא ייעוץ משפטי נושא באחריות המלאה למעשיו.

גלילה למעלה