מפעל מאושר
מור ושות׳ - חברת עורכי דין

מור ושות׳ - חברת עורכי דין

להחלטות החשובות בחיים. (ולאחריהם)!

קבלת אישור לסיווג כמפעל תעשייתי

קבלת אישור לסיווג כמפעל תעשייתי

שלום רב, 
אני מבין שעסק יכול להיות מסווג "מפעל תעשייתי" כדי לקבל הטבות מס. צריך לקבל אישור מראש המינהל למחקר ופיתוח והמדען הראשי. אני לא מצליח לקבל הסבר מה התנאים ואיך מקבלים את האישורים. תודה רבה

שלום רב,

באשר לתנאים בהם יש לעמוד כדי להיחשב כמפעל תעשייתי, נפנה אותך לחוק להגדרת "מפעל תעשייתי" בסעיף 51 לחוק לעידוד השקעות הון, התשי"ט-1959, שקובע כדלקמן:

"מפעל תעשייתי" – מפעל בישראל שעיקר פעילותו בשנת המס היא פעילות ייצורית, למעט כל אחד מאלה: מכרה, מפעל אחר להפקת מחצבים, מפעל לחיפוש או להפקה של נפט …, ומפעל חקלאי מאושר כהגדרתו בסעיף 4 לחוק לעידוד השקעות הון בחקלאות, התשמ"א-1980; בהגדרה זו, "פעילות ייצורית" – לרבות ייצור מוצרי תוכנה ופיתוח, מחקר ופיתוח תעשייתי בעבור תושב חוץ, ובלבד שניתן על כך אישור מאת ראש המינהל למחקר ופיתוח תעשייתי, …, ולרבות פעילות אחרת שקבעו השרים, אך למעט הפעילויות האלה:
(1) אריזה;
(2) בניה;
(3) מסחר;
(4) תחבורה;
(5) החסנה;
(6) מתן שירותי תקשורת;
(7) מתן שירותים סניטריים;
(8) מתן שירותים אישיים;
(9) פעילות אחרת שקבעו השרים;

"עיקר פעילות – פעילות ייצורית"= לפיכך עיקר פעילות המפעל צריכה להיות פעילות ייצורית ושלא תיכנס תחת הסייגים שבגוף הסעיף או הפעילויות המוזכרות בס' 1-9.

על מנת לייעץ באופן מדויק מהן הדרישות שבהן עליכם לעמוד חשוב לדעת מהו תחום העיסוק של המפעל (מהי הפעילות הייצורית ? תוכנה?, אנרגיה מתחדשת?, מהו הייצור התעשייתי ? וזאת משום שייתכן כי נדרשים אישורים מאת רגולטורים נוספים.) מהו נפח הייצור מסך הפעילות העסקית של התאגיד? וכיוצ"ב.

בשלב זה נמליץ לך לפנות לייעוץ משפטי קונקרטי.
בברכה, משרד עו"ד מור ושות'.

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

Social Security Claims In Israel – All you need to Know

Social Security Claims – All you need to Know  Many times, throughout our lives, we need the services of the National Insurance Institute. For example, immediately after birth, in the framework of child benefits and later in various circumstances such as requiring unemployment benefits, after dismissal from work,  after an injury at work, or God

קרא עוד »

תביעות ביטוח לאומי – כל מה שצריך לדעת

כל מה שצריך לדעת בעניין תביעות ביטוח לאומי מאת מחלקת ביטוח לאומי במשרד עורכ דין מור ושות׳ פעמים רבות במהלך חיינו, אנו נזקקים לשירותיו של המוסד לביטוח לאומי. כך למשל, מיד לאחר לידה, במסגרת קצבאות ילדים ובהמשך בנסיבות שונות כגון, דרישת דמי אבטלה לאחר פיטורים מעבודה או לאחר פגיעה בעבודה או חלילה בשל מחלה קשה

קרא עוד »

זקוק לסיוע משפטי? חייג אלינו עכשיו 02-595-3323

לשימת ליבך

אין לראות בתכני האתר ייעוץ משפטי, המלצות או חוות דעת: למרות שמשרדנו עושה מאמצים לעדכן את תוכן האתר והבלוג, לא ניתן להסתמך על האמור ללא קבלת ייעוץ משפטי פרטני.התכנים אשר כתובים באתר ובבלוג המשפטי אינם מהווים ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי, המלצה או חוות דעת. אין להסתמך על האמור לצורך נקיטת פעולה או הימנעות מנקיטת פעולה. האמור באתר ובבלוג אינו מתיימר לכסות את מכלול ההוראות בדין או נסיבות המקרה. להפך התוכן שבאתר הינו כללי בלבד ורובו נשען על הנחות יסוד שונות שבהכרח לא יתאימו לכל מקרה ומקרה. על-מנת לקבל יעוץ משפטי מדויק אודות מקרה ספציפי עליכם לפנות לעורך דין המתמחה בתחום. המסתמך על האמור באתר ללא ייעוץ משפטי נושא באחריות המלאה למעשיו.

גלילה למעלה