משא ומתן
מור ושות׳ - חברת עורכי דין

מור ושות׳ - חברת עורכי דין

להחלטות החשובות בחיים. (ולאחריהם)!

תביעה בשל הפרת הסכם רכישת מניות

 תביעה בשל הפרת הסכם רכישת מניות

שלום,
היתה לי חברה בע”מ פעילה ומכרתי אותה לבעלים של חברה שחיפש להתרחב, תמורת כ-50,000 שקל. הקונה התחיל לפגר בתשלומים ולבסוף כבר מעל לחצי שנה צבר חוב. עכשיו שמעתי שהחברה שלו נסגרה והוא פתח עסק חדש, אני החלטתי לתבוע, האם זה אפשרי ?

שלום רב,

על פי הנתונים שתוארו, בהחלט ניתן לתבוע מאחר וקיימת לך עילת תביעה. 

במידה והתביעה שלך הינה על סכום כסף קצוב, כלומר, סכום ברור אותו ניתן לחשב בפשטות, ובמידה והיא נובעת מחוזה או מהתחייבות מפורשים, ויש על כך ראיה בכתב (כגון חוזה המכר עצמו, או קבלות שמעידות על התשלומים שבוצעו בגין העסקה)- ניתן יהיה להימנע מהליכים בבית משפט, ולפנות לתביעה ישירות בהוצאה לפועל. הדבר מקנה יתרון דיוני וכן מהותי, שכן נחסך זמן רב, ובמידה והצד שכנגד אינו מתגונן, ניתן אחרי פרק זמן קצר יחסית להתחיל לפעול בהליכי הוצאה לפועל.

להסרת ספק נציין כי אין רלבנטיות לשאלה אם החברה שנרכשה נסגרה או לא- לצורך התגבשות עילת התביעה העיקר הוא שהייתה עסקת מכר והצד שכנגד לא שילם את מלוא התמורה בגין המכר.

לשם נקיטת הליכים בהוצאה לפועל, נמליץ לך לפנות למשרד עורכי דין אשר עוסק במשפט מסחרי ו/או הוצאה לפועל. 

בברכה,
משרד עו”ד מור ושות’

 

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

את לא לבד!

https://www.morlawoffice.com/wp-content/uploads/2020/11/את-לא-לבד.mp4#t=1 את באמת לא לבד בכל הסיפור הזה…. רבות חיות מתוך תקווה ״שיום אחד״ הכל ישתנה. הכל יסתדר. את באמת מאמינה שיום אחד בן הזוג ישתנה.  נסיון החיים מראה שזה לא כך.  יש מגוון עצום של גופים, עמותות ומרכזי סיוע. צרי איתנו קשר, נוכל לסייע לך.  מור ושות׳, חברת עורכי דין. 

קרא עוד »

Partnership Agreement Checklist

If you are thinking about partnerships, below is a checklist of steps you should take before opening your business. The following checklist is designed to be used in conjunction with your partner’s business plan, business strategy and business model. If you are already prepared to create a checklist for partnership agreements, you should pay attention

קרא עוד »

A Special Need Trust

A Special Needs Trust is a type of trust designed to protect the assets of a person with a disability. A special needs fund, sometimes referred to as a supplementary needs fund, is any trust intended to hold assets for people with disabilities or special needs. It is essentially a discretionary measure designed to preserve

קרא עוד »

זקוק לסיוע משפטי? חייג אלינו עכשיו 02-595-3323

לשימת ליבך

אין לראות בתכני האתר ייעוץ משפטי, המלצות או חוות דעת: למרות שמשרדנו עושה מאמצים לעדכן את תוכן האתר והבלוג, לא ניתן להסתמך על האמור ללא קבלת ייעוץ משפטי פרטני.התכנים אשר כתובים באתר ובבלוג המשפטי אינם מהווים ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי, המלצה או חוות דעת. אין להסתמך על האמור לצורך נקיטת פעולה או הימנעות מנקיטת פעולה. האמור באתר ובבלוג אינו מתיימר לכסות את מכלול ההוראות בדין או נסיבות המקרה. להפך התוכן שבאתר הינו כללי בלבד ורובו נשען על הנחות יסוד שונות שבהכרח לא יתאימו לכל מקרה ומקרה. על-מנת לקבל יעוץ משפטי מדויק אודות מקרה ספציפי עליכם לפנות לעורך דין המתמחה בתחום. המסתמך על האמור באתר ללא ייעוץ משפטי נושא באחריות המלאה למעשיו.

גלילה למעלה