judges gavel on a business law book
מור ושות׳ - חברת עורכי דין

מור ושות׳ - חברת עורכי דין

להחלטות החשובות בחיים. (ולאחריהם)!

רישום ודיווח עסק לממכר מכונות תפירה ובדים

 

רישום ודיווח עסק לממכר מכונות תפירה ובדים

היי, אני מעבירה בבית סדנאות לתפירה, ואני רוצה להתחיל לשווק מכונות תפירה ובדים ללקוחות. יש צורך לדווח על כך למישהו או לשנות את תחום העיסוק? תודה רבה

טל שלום רב,

על מנת להפעיל עסק לשיווק מכונות תפירה ובדים ללקוחות, יש לקחת לתשומת הלב את חוק רישוי עסקים, התשכ”ח-1968 המחייב כל עסק חייב ברישיון עסק.
ישנם חריגים- עסקים הפטורים מהנפקת רישיון עסק, הקבועים בצו רישוי עסקים (עסקים טעוני רישוי), התשע”ג-2013. הצו מונה עשר קטגוריות של עסקים הטעונים רישוי:
1) בריאות, רוקחות וקוסמטיקה 2) דלק ואנרגיה 3) חקלאות ובעלי חיים 4) מזון 5) מים ופסולת 6) מסחר ושונות 7) עינוג ציבורי, נופש וספורט 8) רכב ותעבורה 9) שירותי שמירה ואבטחה, נשק ותחמושת 10) תעשיה, מלאכה, כימיה ומחצבים.
לשם הסרת ספק, נמליץ לך לבדוק במחלקת רישוי עסקים בעיר מגוריך או ברשות המקומית בה את מגוררת, האם קיימת חובה בהנפקת רישיון עסק.

מבחינת פתיחת תיק מע”מ ברשות המיסים אם וככל שמחזור העסקאות שלך יהיה נמוך מ-100,000 ₪ לשנה מומלץ לך להירשם כעוסק פטור מדיווח, אחרת, יש לבצע פתיחת תיק ע.מ. רגיל ובמחזורים גבוהים יותר אף לשקול פתיחת חברה בערבון מוגבל (חברה בע”מ).
בשל מחסור בנתונים אנו מתייחסים לאפשרות הבסיסית ביותר.
הרישום כעוסק פטור חייב להתבצע לא יאוחר מהיום שבו החלת בפעילות העסקית שלך.
ההסדרים החלים על עוסק פטור:
– פטור מתשלום מס ומהגשת דו”חות חודשיים. יש להגיש פעם בשנה הצהרה על מחזור העסקאות בשנה החולפת.
– לא תהיי רשאית להוציא חשבוניות מס אלא רק קבלות, בגין כל עסקה.
– לא תהיי רשאית לנכות מס תשומות הכלול בחשבוניות המס שהוצאו לך.
לשם רישום כעוסק פטור, עליך להמציא את המסמכים הבאים לרשות המיסים:
– טופס 821 (רישום לצרכי מע”מ)- ניתן למצוא את הטופס בקלות דרך גוגל.
– תעודת זהות.
– צילום הסכם מכר/שכירות של מקום העסק.
– אסמכתא על קיום חשבון בנק שלך. במידה ויש לך חשבון משותף, עליך להגיע יחד עם בן הזוג למשרדי מע”מ ולחתום על הצהרה בעניין קיום של חשבון בנק משותף.
– כל מסמך נוסף המעיד על הקמת העסק ופעילותו.
לסיכומם של דברים ולהסרת ספק, כדאי שתיגשי למחלקת רישוי עסקים בעירייה, בנוסף התייעצי עם רואה חשבון לגבי דיווח לרשויות המס.

האמור לעיל מהווה את קצה המזלג בלבד, ומומלץ כי תפני לייעוץ נוסף ומתן הנחיות משלימות, אם וככל שמדובר במחזור עסקי החורג מהסכום שנקבע לגבי עוסק פטור ויש צורך לשקול פתיחת עוסק מורשה או חברה בע”מ, מומלץ יהיה לבצע ייעוץ משפטי פרטני.

בהצלחה רבה,
מור ושות’ משרד עורכי דין

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

את לא לבד!

https://www.morlawoffice.com/wp-content/uploads/2020/11/את-לא-לבד.mp4#t=1 את באמת לא לבד בכל הסיפור הזה…. רבות חיות מתוך תקווה ״שיום אחד״ הכל ישתנה. הכל יסתדר. את באמת מאמינה שיום אחד בן הזוג ישתנה.  נסיון החיים מראה שזה לא כך.  יש מגוון עצום של גופים, עמותות ומרכזי סיוע. צרי איתנו קשר, נוכל לסייע לך.  מור ושות׳, חברת עורכי דין. 

קרא עוד »

Partnership Agreement Checklist

If you are thinking about partnerships, below is a checklist of steps you should take before opening your business. The following checklist is designed to be used in conjunction with your partner’s business plan, business strategy and business model. If you are already prepared to create a checklist for partnership agreements, you should pay attention

קרא עוד »

A Special Need Trust

A Special Needs Trust is a type of trust designed to protect the assets of a person with a disability. A special needs fund, sometimes referred to as a supplementary needs fund, is any trust intended to hold assets for people with disabilities or special needs. It is essentially a discretionary measure designed to preserve

קרא עוד »

זקוק לסיוע משפטי? חייג אלינו עכשיו 02-595-3323

לשימת ליבך

אין לראות בתכני האתר ייעוץ משפטי, המלצות או חוות דעת: למרות שמשרדנו עושה מאמצים לעדכן את תוכן האתר והבלוג, לא ניתן להסתמך על האמור ללא קבלת ייעוץ משפטי פרטני.התכנים אשר כתובים באתר ובבלוג המשפטי אינם מהווים ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי, המלצה או חוות דעת. אין להסתמך על האמור לצורך נקיטת פעולה או הימנעות מנקיטת פעולה. האמור באתר ובבלוג אינו מתיימר לכסות את מכלול ההוראות בדין או נסיבות המקרה. להפך התוכן שבאתר הינו כללי בלבד ורובו נשען על הנחות יסוד שונות שבהכרח לא יתאימו לכל מקרה ומקרה. על-מנת לקבל יעוץ משפטי מדויק אודות מקרה ספציפי עליכם לפנות לעורך דין המתמחה בתחום. המסתמך על האמור באתר ללא ייעוץ משפטי נושא באחריות המלאה למעשיו.

גלילה למעלה