judges gavel on a business law book
מור ושות׳ - חברת עורכי דין

מור ושות׳ - חברת עורכי דין

להחלטות החשובות בחיים. (ולאחריהם)!

רישום ודיווח עסק לממכר מכונות תפירה ובדים

 

רישום ודיווח עסק לממכר מכונות תפירה ובדים

היי, אני מעבירה בבית סדנאות לתפירה, ואני רוצה להתחיל לשווק מכונות תפירה ובדים ללקוחות. יש צורך לדווח על כך למישהו או לשנות את תחום העיסוק? תודה רבה

טל שלום רב,

על מנת להפעיל עסק לשיווק מכונות תפירה ובדים ללקוחות, יש לקחת לתשומת הלב את חוק רישוי עסקים, התשכ"ח-1968 המחייב כל עסק חייב ברישיון עסק.
ישנם חריגים- עסקים הפטורים מהנפקת רישיון עסק, הקבועים בצו רישוי עסקים (עסקים טעוני רישוי), התשע"ג-2013. הצו מונה עשר קטגוריות של עסקים הטעונים רישוי:
1) בריאות, רוקחות וקוסמטיקה 2) דלק ואנרגיה 3) חקלאות ובעלי חיים 4) מזון 5) מים ופסולת 6) מסחר ושונות 7) עינוג ציבורי, נופש וספורט 8) רכב ותעבורה 9) שירותי שמירה ואבטחה, נשק ותחמושת 10) תעשיה, מלאכה, כימיה ומחצבים.
לשם הסרת ספק, נמליץ לך לבדוק במחלקת רישוי עסקים בעיר מגוריך או ברשות המקומית בה את מגוררת, האם קיימת חובה בהנפקת רישיון עסק.

מבחינת פתיחת תיק מע"מ ברשות המיסים אם וככל שמחזור העסקאות שלך יהיה נמוך מ-100,000 ₪ לשנה מומלץ לך להירשם כעוסק פטור מדיווח, אחרת, יש לבצע פתיחת תיק ע.מ. רגיל ובמחזורים גבוהים יותר אף לשקול פתיחת חברה בערבון מוגבל (חברה בע"מ).
בשל מחסור בנתונים אנו מתייחסים לאפשרות הבסיסית ביותר.
הרישום כעוסק פטור חייב להתבצע לא יאוחר מהיום שבו החלת בפעילות העסקית שלך.
ההסדרים החלים על עוסק פטור:
– פטור מתשלום מס ומהגשת דו"חות חודשיים. יש להגיש פעם בשנה הצהרה על מחזור העסקאות בשנה החולפת.
– לא תהיי רשאית להוציא חשבוניות מס אלא רק קבלות, בגין כל עסקה.
– לא תהיי רשאית לנכות מס תשומות הכלול בחשבוניות המס שהוצאו לך.
לשם רישום כעוסק פטור, עליך להמציא את המסמכים הבאים לרשות המיסים:
– טופס 821 (רישום לצרכי מע"מ)- ניתן למצוא את הטופס בקלות דרך גוגל.
– תעודת זהות.
– צילום הסכם מכר/שכירות של מקום העסק.
– אסמכתא על קיום חשבון בנק שלך. במידה ויש לך חשבון משותף, עליך להגיע יחד עם בן הזוג למשרדי מע"מ ולחתום על הצהרה בעניין קיום של חשבון בנק משותף.
– כל מסמך נוסף המעיד על הקמת העסק ופעילותו.
לסיכומם של דברים ולהסרת ספק, כדאי שתיגשי למחלקת רישוי עסקים בעירייה, בנוסף התייעצי עם רואה חשבון לגבי דיווח לרשויות המס.

האמור לעיל מהווה את קצה המזלג בלבד, ומומלץ כי תפני לייעוץ נוסף ומתן הנחיות משלימות, אם וככל שמדובר במחזור עסקי החורג מהסכום שנקבע לגבי עוסק פטור ויש צורך לשקול פתיחת עוסק מורשה או חברה בע"מ, מומלץ יהיה לבצע ייעוץ משפטי פרטני.

בהצלחה רבה,
מור ושות' משרד עורכי דין

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

Social Security Claims In Israel – All you need to Know

Social Security Claims – All you need to Know  Many times, throughout our lives, we need the services of the National Insurance Institute. For example, immediately after birth, in the framework of child benefits and later in various circumstances such as requiring unemployment benefits, after dismissal from work,  after an injury at work, or God

קרא עוד »

תביעות ביטוח לאומי – כל מה שצריך לדעת

כל מה שצריך לדעת בעניין תביעות ביטוח לאומי מאת מחלקת ביטוח לאומי במשרד עורכ דין מור ושות׳ פעמים רבות במהלך חיינו, אנו נזקקים לשירותיו של המוסד לביטוח לאומי. כך למשל, מיד לאחר לידה, במסגרת קצבאות ילדים ובהמשך בנסיבות שונות כגון, דרישת דמי אבטלה לאחר פיטורים מעבודה או לאחר פגיעה בעבודה או חלילה בשל מחלה קשה

קרא עוד »

זקוק לסיוע משפטי? חייג אלינו עכשיו 02-595-3323

לשימת ליבך

אין לראות בתכני האתר ייעוץ משפטי, המלצות או חוות דעת: למרות שמשרדנו עושה מאמצים לעדכן את תוכן האתר והבלוג, לא ניתן להסתמך על האמור ללא קבלת ייעוץ משפטי פרטני.התכנים אשר כתובים באתר ובבלוג המשפטי אינם מהווים ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי, המלצה או חוות דעת. אין להסתמך על האמור לצורך נקיטת פעולה או הימנעות מנקיטת פעולה. האמור באתר ובבלוג אינו מתיימר לכסות את מכלול ההוראות בדין או נסיבות המקרה. להפך התוכן שבאתר הינו כללי בלבד ורובו נשען על הנחות יסוד שונות שבהכרח לא יתאימו לכל מקרה ומקרה. על-מנת לקבל יעוץ משפטי מדויק אודות מקרה ספציפי עליכם לפנות לעורך דין המתמחה בתחום. המסתמך על האמור באתר ללא ייעוץ משפטי נושא באחריות המלאה למעשיו.

גלילה למעלה