Four toddlers sitting in a lounge
מור ושות׳ - חברת עורכי דין

מור ושות׳ - חברת עורכי דין

להחלטות החשובות בחיים. (ולאחריהם)!

רישיון ואישורים לפתיחת צהרון

רישיון ואישורים לפתיחת צהרון

שלום רב,

האם נדרשים אישורים לשם פתיחת צהרון?

האם צהרון מוגבל בכמות הילדים? האם מ 30-40 ילדים נקראת צהרון או לא?

למי עלינו לפנות על מנת למנוע הפעלת צהרון בבית פרטי, צהרון שגורם לרעש ומטרדים רבים ?

תודה ובברכה

שלום רב,

הקמת צהרון במבנה ייעודי, אינה מצריכה קבלת רישיון עסק מהרשות המקומית, לעומת זאת, אולם במידה וישנה כוונה להקים את הצהרון בבית מגורים: בית פרטי, בית משותף, דירת מגורים – חלה חובה לפנות לרשות המקומית לקבלת "היתר לשימוש חורג" (כלומר שימוש שלא למטרת מגורים).

הפעלת צהרון בדירת מגורים ללא היתר מתאים חושפת את המפעיל/ בעלים לתביעות, מצד הרשות המקומית או שכנים, וכן יכולה להיחשב בסיס להגשת תביעת רשלנות במקרה של פגיעה, חס וחלילה, באחד מהילדים במשפחתון.
בהכללה ניתן לקבוע כי מרבית הרשויות המקומיות מכירות בצורך הקיים להפעלת גני ילדים פרטיים/צהרונים בתוך אזורי מגורים, ועל כן אינן מקשות באופן חריג על קבלת היתר זה. עם זאת, הגשת הבקשה לרשות המקומית מחייבת הכנת תכנית אדריכלית ועמידה בדרישות בטיחותיות, ועל כן מצריכה ליווי וייעוץ מבעל מקצוע שישפר משמעותית את הסיכוי לזכות בהיתר.

אנו ממליצים לך להסתייע במשרד עורכי דין הבקי במשפט מסחרי אשר נוהג לעבוד עם אנשי מקצוע מורשים בתחום רישוי העסקים, אשר ילווה את התהליך, לרבות עריכת הסכמים עם הורי הילדים, בדיקת פוליסת הביטוח וכיוצ"ב.

אנו מאחלים לכם הצלחה רבה,
מור ושות', משרד עורכי דין

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

Eight Signs you should hire a Commercial Lawyer

Eight Signs You Should Hire a Commercial Lawyer The longer you wait to hire a lawyer, the more serious the potential legal complications are. Legal experts are not like accountants or business advisors who provide general advice. A law firm must be specialized in the field to be of value to your company. The better

קרא עוד »

محامي مطالبة إعاقة بالضمان الاجتماعي

إذا كنت تعاني من مرض، فقد تكون مؤهلاً للحصول على مخصص العجز من قبل التامين الوطني   https://www.morlawoffice.com/wp-content/uploads/2021/05/וידאו-של-ביטוח-לאומי-2-נכות-ערבית.mp4         يدفع التأمين الوطني مخصص العجز العام لمن لا يستطيعون العمل، أو الذين تضاءلت قدرتهم على العمل بسبب حالته الصحية. يمكن أن يكون مرضاً أو حادثاً أو عيباً خلقياً، عندما تتجلى الإصابة في الإعاقة

קרא עוד »
סטארט אפ

גיוס משקיעים למיזם – סטארט אפ

ליווי משפטי בבחירת המשקיע הנכון למיזם שלכם יש לכם רעיון טוב לסטארט-אפ? אתם מתחילים לבנות מוצר טכנולוגי ייחודי וחדשני?אולי כבר חתמתם על הסכמי שותפות, הקמתם חברה, ואולי כבר השקתם גרסת אלפא או אפילו מוצר.  בשלב מסוים אתם תידרשו להתמודד עם אחד האתגרים המלחיצים והכי מתסכלים הליך גיוס השקעות ראשוני של סטארט-אפ. זהו שלב די לא ברור

קרא עוד »

זקוק לסיוע משפטי? חייג אלינו עכשיו 02-595-3323

לשימת ליבך

אין לראות בתכני האתר ייעוץ משפטי, המלצות או חוות דעת: למרות שמשרדנו עושה מאמצים לעדכן את תוכן האתר והבלוג, לא ניתן להסתמך על האמור ללא קבלת ייעוץ משפטי פרטני.התכנים אשר כתובים באתר ובבלוג המשפטי אינם מהווים ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי, המלצה או חוות דעת. אין להסתמך על האמור לצורך נקיטת פעולה או הימנעות מנקיטת פעולה. האמור באתר ובבלוג אינו מתיימר לכסות את מכלול ההוראות בדין או נסיבות המקרה. להפך התוכן שבאתר הינו כללי בלבד ורובו נשען על הנחות יסוד שונות שבהכרח לא יתאימו לכל מקרה ומקרה. על-מנת לקבל יעוץ משפטי מדויק אודות מקרה ספציפי עליכם לפנות לעורך דין המתמחה בתחום. המסתמך על האמור באתר ללא ייעוץ משפטי נושא באחריות המלאה למעשיו.

גלילה למעלה