מור ושות׳ - חברת עורכי דין

מור ושות׳ - חברת עורכי דין

להחלטות החשובות בחיים. (ולאחריהם)!

רישיון עבור חברת ניקיון

שלום,

אני עובד בתור מנקה בניינים ויש לי רישיון עוסק פטור. כעת אני מעוניין להפסיק לנקות בעצמי ולשים עובדים שינקו בשבילי ואשלם להם שכר, מעין חברת ניקיון. רציתי לדעת מה עלי לעשות בשביל להעסיק באופן חוקי עובדים תחתיי.

שלום רב,

לשם פתיחת חברת ניקיון יש צורך בקבלת רישיון ממשרד התמ”ת, יש לעמוד במספר דרישות סף מצטברות. 

ניסיון עסקי או ניהולי של שנה אחת לפחות. אם אתה שכיר יש להביא אישור מהמעסיק על תקופת העבודה ופירוט מדויק של התפקיד שלך. אם אתה עצמאי, רואה החשבון שמלווה אותך צריך להכין אישור שהוא מכיר את העסק שלך היטב ומה בדיוק עשית בעסק.

אתה נדרש לעבור מבחן ידע בחוקי עבודה וחוקי העסקת עובדים וזכויות עובדים כולל ההסכם הקיבוצי המיוחד של עובדי ניקיון.

אתה מחויב שיהיה ברשותך משרד פיזי, שאינו בבית מגורים, עם גישה לנכים, בעל תנאים סניטריים נאותים, בעל חדר המתנה ועוד חדר סגור עבור ראיונות עבודה. לבקשה יש לצרף את חוזה השכירות וצילומים של המשרד מאומתים על ידי עורך דין.

עליך להעמיד ערבות בנקאית לצורך הבטחת התשלום לעובדים בסכום של 33,828 ש”ח. סכום הערבות הנ”ל יכול לגדול בהמשך בהתאם להיקף המשכורות שהעסק יוציא.
בחמש השנים שקדמו לבקשת הרישיון לא הורשע מבקש הרישיון או ממלא תפקיד בכיר בעסקו בעבירה שיש עמה קלון, או בעבירה שמפאת חומרתה או נסיבותיה אין הוא ראוי לעסוק בתחום.
הרישיון מאפשר העסקת עובדים ישראליים בלבד.
חובה שתהיה למבקש הרישיון חברה בע”מ או עוסק מורשה לפני הגשת הבקשה.
בנוסף לכך לשם העסקת עובדים נדרש יידע וקבלת ייעוץ בכל הנוגע להעסקת עובדים, חוזי עבודה, שכר, הפרשות לפנסיה וכו’…

אנו ממליצים להסתייע בכל שלבי התהליך באמצעות משרד עורכי דין הבקי במשפט מסחרי.

בברכת הצלחה. 

מור ושות’, משרד עורכי דין 

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

إعانات البطالة لأولئك الذين طردوا أو إجازة بدون أجر

هل طردت من مكان عملك بسبب أزمة الكورونا؟ هل تم إخراجك للعطلة بدون أجر؟ تدفع دولة إسرائيل إعانات البطالة لأولئك الذين طردوا أو إجازة بدون أجر هام! من أجل أن تبدأ استحقاق إعانة البطالة الخاصة بك من 15 مارس 2020 ، يجب تقديم الاستمارات حتى26.3.2020 يمكنك الاتصال بمكتبنا لمور وشركاه للحصول على الخدمة. شروط إعانة

קרא עוד »

דמי אבטלה בשל משבר הקורונה

פוטרת ממקום עבודתך בשל משבר הקורונה? הוציאו אותך לחופשה ללא תשלום? מדינת ישראל משלמת דמי אבטלה למי שפוטר או יצא לחופשה ללא תשלום חשוב ! על מנת שתחילת הזכאות שלכם לדמי אבטלה תתחיל מיום ה 15.3.2020 יש להגיש את הטפסים עד ליום 26.3.2020. ניתן ליצור קשר עם משרדנו, מור ושות’, לצורך קבלת השירות. התנאים לקבלת

קרא עוד »

יום הבחירות וההשלכה על זכויות העובד/מעסיק

השלכות יום הבחירות לכנסת ישראל מבחינת דיני העבודה בפוסט זה אנו מבקשים לדון במספר סוגיות הקשורות למעסיקים וזכויות עובדים ביום הבחירות וזאת לקראת יום הבחירות לכנסת ה-23 הצפויות להתקיים ביום 02.03.2020: בהתאם לסעיף 10 לחוק יסוד הכנסת, יום הבחירות לכנסת הוא יום שבתון, אולם שירותים חיוניים כגון תחבורה, רפואה מיידית ושאר שירותים ציבוריים, נדרשים כמובן

קרא עוד »

זקוק לסיוע משפטי? חייג אלינו עכשיו 02-595-3323

לשימת ליבך

אין לראות בתכני האתר ייעוץ משפטי, המלצות או חוות דעת: למרות שמשרדנו עושה מאמצים לעדכן את תוכן האתר והבלוג, לא ניתן להסתמך על האמור ללא קבלת ייעוץ משפטי פרטני.התכנים אשר כתובים באתר ובבלוג המשפטי אינם מהווים ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי, המלצה או חוות דעת. אין להסתמך על האמור לצורך נקיטת פעולה או הימנעות מנקיטת פעולה. האמור באתר ובבלוג אינו מתיימר לכסות את מכלול ההוראות בדין או נסיבות המקרה. להפך התוכן שבאתר הינו כללי בלבד ורובו נשען על הנחות יסוד שונות שבהכרח לא יתאימו לכל מקרה ומקרה. על-מנת לקבל יעוץ משפטי מדויק אודות מקרה ספציפי עליכם לפנות לעורך דין המתמחה בתחום. המסתמך על האמור באתר ללא ייעוץ משפטי נושא באחריות המלאה למעשיו.

גלילה למעלה