מור ושות׳ - חברת עורכי דין

מור ושות׳ - חברת עורכי דין

להחלטות החשובות בחיים. (ולאחריהם)!

רישיון עבור חברת ניקיון

שלום,

אני עובד בתור מנקה בניינים ויש לי רישיון עוסק פטור. כעת אני מעוניין להפסיק לנקות בעצמי ולשים עובדים שינקו בשבילי ואשלם להם שכר, מעין חברת ניקיון. רציתי לדעת מה עלי לעשות בשביל להעסיק באופן חוקי עובדים תחתיי.

שלום רב,

לשם פתיחת חברת ניקיון יש צורך בקבלת רישיון ממשרד התמ"ת, יש לעמוד במספר דרישות סף מצטברות. 

ניסיון עסקי או ניהולי של שנה אחת לפחות. אם אתה שכיר יש להביא אישור מהמעסיק על תקופת העבודה ופירוט מדויק של התפקיד שלך. אם אתה עצמאי, רואה החשבון שמלווה אותך צריך להכין אישור שהוא מכיר את העסק שלך היטב ומה בדיוק עשית בעסק.

אתה נדרש לעבור מבחן ידע בחוקי עבודה וחוקי העסקת עובדים וזכויות עובדים כולל ההסכם הקיבוצי המיוחד של עובדי ניקיון.

אתה מחויב שיהיה ברשותך משרד פיזי, שאינו בבית מגורים, עם גישה לנכים, בעל תנאים סניטריים נאותים, בעל חדר המתנה ועוד חדר סגור עבור ראיונות עבודה. לבקשה יש לצרף את חוזה השכירות וצילומים של המשרד מאומתים על ידי עורך דין.

עליך להעמיד ערבות בנקאית לצורך הבטחת התשלום לעובדים בסכום של 33,828 ש"ח. סכום הערבות הנ"ל יכול לגדול בהמשך בהתאם להיקף המשכורות שהעסק יוציא.
בחמש השנים שקדמו לבקשת הרישיון לא הורשע מבקש הרישיון או ממלא תפקיד בכיר בעסקו בעבירה שיש עמה קלון, או בעבירה שמפאת חומרתה או נסיבותיה אין הוא ראוי לעסוק בתחום.
הרישיון מאפשר העסקת עובדים ישראליים בלבד.
חובה שתהיה למבקש הרישיון חברה בע"מ או עוסק מורשה לפני הגשת הבקשה.
בנוסף לכך לשם העסקת עובדים נדרש יידע וקבלת ייעוץ בכל הנוגע להעסקת עובדים, חוזי עבודה, שכר, הפרשות לפנסיה וכו'…

אנו ממליצים להסתייע בכל שלבי התהליך באמצעות משרד עורכי דין הבקי במשפט מסחרי.

בברכת הצלחה. 

מור ושות', משרד עורכי דין 

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

Ramadan Kareem

https://www.morlawoffice.com/wp-content/uploads/2021/04/Ramadan-2021.mp4 إلى جميع أصدقائنا وعملائنارمضان كريم وصيام مقبول לכל חברינו ולקוחותינו המוסלמים, חג שמח ורמדאן מבורך מכל צוות המשרד #ramadan #Ramadan #ramadan2021 #ramadankareem #ramadanmubarak

קרא עוד »

יום הזיכרון לשואה ולגבורה 2021

אנו מרכינים את ראשינו וזוכרים את ששת המיליונים. ביום הזיכרון לשואה ולגבורה כולנו עוצרים ונזכרים במוראות התקופה ובתהומות אליהם שקע העולם.  זו הזדמנות להתרכז בנקודות האור של אלו ששמרו על עקרונותיהם ועל אמות מוסר גבוהות אפילו אל פני המוות עצמו.  מקריאת פסקי דין ניתן ללמוד רבות על הלך רוח של חברה  (Society) כך גם באופן דומה

קרא עוד »

Happy Easter

Let everything you do be done in love.
(Corinthians 16:14)

To all our Christians Friends & Clients, Happy Easter 🙂
from our Families to Your Families.

Mor & Co. Law Firm

קרא עוד »

זקוק לסיוע משפטי? חייג אלינו עכשיו 02-595-3323

לשימת ליבך

אין לראות בתכני האתר ייעוץ משפטי, המלצות או חוות דעת: למרות שמשרדנו עושה מאמצים לעדכן את תוכן האתר והבלוג, לא ניתן להסתמך על האמור ללא קבלת ייעוץ משפטי פרטני.התכנים אשר כתובים באתר ובבלוג המשפטי אינם מהווים ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי, המלצה או חוות דעת. אין להסתמך על האמור לצורך נקיטת פעולה או הימנעות מנקיטת פעולה. האמור באתר ובבלוג אינו מתיימר לכסות את מכלול ההוראות בדין או נסיבות המקרה. להפך התוכן שבאתר הינו כללי בלבד ורובו נשען על הנחות יסוד שונות שבהכרח לא יתאימו לכל מקרה ומקרה. על-מנת לקבל יעוץ משפטי מדויק אודות מקרה ספציפי עליכם לפנות לעורך דין המתמחה בתחום. המסתמך על האמור באתר ללא ייעוץ משפטי נושא באחריות המלאה למעשיו.

גלילה למעלה