מור ושות׳ - חברת עורכי דין

מור ושות׳ - חברת עורכי דין

להחלטות החשובות בחיים. (ולאחריהם)!

רישיון עבור חברת ניקיון

שלום,

אני עובד בתור מנקה בניינים ויש לי רישיון עוסק פטור. כעת אני מעוניין להפסיק לנקות בעצמי ולשים עובדים שינקו בשבילי ואשלם להם שכר, מעין חברת ניקיון. רציתי לדעת מה עלי לעשות בשביל להעסיק באופן חוקי עובדים תחתיי.

שלום רב,

לשם פתיחת חברת ניקיון יש צורך בקבלת רישיון ממשרד התמ”ת, יש לעמוד במספר דרישות סף מצטברות. 

ניסיון עסקי או ניהולי של שנה אחת לפחות. אם אתה שכיר יש להביא אישור מהמעסיק על תקופת העבודה ופירוט מדויק של התפקיד שלך. אם אתה עצמאי, רואה החשבון שמלווה אותך צריך להכין אישור שהוא מכיר את העסק שלך היטב ומה בדיוק עשית בעסק.

אתה נדרש לעבור מבחן ידע בחוקי עבודה וחוקי העסקת עובדים וזכויות עובדים כולל ההסכם הקיבוצי המיוחד של עובדי ניקיון.

אתה מחויב שיהיה ברשותך משרד פיזי, שאינו בבית מגורים, עם גישה לנכים, בעל תנאים סניטריים נאותים, בעל חדר המתנה ועוד חדר סגור עבור ראיונות עבודה. לבקשה יש לצרף את חוזה השכירות וצילומים של המשרד מאומתים על ידי עורך דין.

עליך להעמיד ערבות בנקאית לצורך הבטחת התשלום לעובדים בסכום של 33,828 ש”ח. סכום הערבות הנ”ל יכול לגדול בהמשך בהתאם להיקף המשכורות שהעסק יוציא.
בחמש השנים שקדמו לבקשת הרישיון לא הורשע מבקש הרישיון או ממלא תפקיד בכיר בעסקו בעבירה שיש עמה קלון, או בעבירה שמפאת חומרתה או נסיבותיה אין הוא ראוי לעסוק בתחום.
הרישיון מאפשר העסקת עובדים ישראליים בלבד.
חובה שתהיה למבקש הרישיון חברה בע”מ או עוסק מורשה לפני הגשת הבקשה.
בנוסף לכך לשם העסקת עובדים נדרש יידע וקבלת ייעוץ בכל הנוגע להעסקת עובדים, חוזי עבודה, שכר, הפרשות לפנסיה וכו’…

אנו ממליצים להסתייע בכל שלבי התהליך באמצעות משרד עורכי דין הבקי במשפט מסחרי.

בברכת הצלחה. 

מור ושות’, משרד עורכי דין 

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

את לא לבד!

https://www.morlawoffice.com/wp-content/uploads/2020/11/את-לא-לבד.mp4#t=1 את באמת לא לבד בכל הסיפור הזה…. רבות חיות מתוך תקווה ״שיום אחד״ הכל ישתנה. הכל יסתדר. את באמת מאמינה שיום אחד בן הזוג ישתנה.  נסיון החיים מראה שזה לא כך.  יש מגוון עצום של גופים, עמותות ומרכזי סיוע. צרי איתנו קשר, נוכל לסייע לך.  מור ושות׳, חברת עורכי דין. 

קרא עוד »

Partnership Agreement Checklist

If you are thinking about partnerships, below is a checklist of steps you should take before opening your business. The following checklist is designed to be used in conjunction with your partner’s business plan, business strategy and business model. If you are already prepared to create a checklist for partnership agreements, you should pay attention

קרא עוד »

A Special Need Trust

A Special Needs Trust is a type of trust designed to protect the assets of a person with a disability. A special needs fund, sometimes referred to as a supplementary needs fund, is any trust intended to hold assets for people with disabilities or special needs. It is essentially a discretionary measure designed to preserve

קרא עוד »

זקוק לסיוע משפטי? חייג אלינו עכשיו 02-595-3323

לשימת ליבך

אין לראות בתכני האתר ייעוץ משפטי, המלצות או חוות דעת: למרות שמשרדנו עושה מאמצים לעדכן את תוכן האתר והבלוג, לא ניתן להסתמך על האמור ללא קבלת ייעוץ משפטי פרטני.התכנים אשר כתובים באתר ובבלוג המשפטי אינם מהווים ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי, המלצה או חוות דעת. אין להסתמך על האמור לצורך נקיטת פעולה או הימנעות מנקיטת פעולה. האמור באתר ובבלוג אינו מתיימר לכסות את מכלול ההוראות בדין או נסיבות המקרה. להפך התוכן שבאתר הינו כללי בלבד ורובו נשען על הנחות יסוד שונות שבהכרח לא יתאימו לכל מקרה ומקרה. על-מנת לקבל יעוץ משפטי מדויק אודות מקרה ספציפי עליכם לפנות לעורך דין המתמחה בתחום. המסתמך על האמור באתר ללא ייעוץ משפטי נושא באחריות המלאה למעשיו.

גלילה למעלה