מור ושות׳ - חברת עורכי דין

מור ושות׳ - חברת עורכי דין

להחלטות החשובות בחיים. (ולאחריהם)!

שיקולי התאגדות – חברת יחיד או עוסק מורשה

שלום וברכה,

ברצוני לדעת, על קצה המזלג, מה הכדאיות בהתאגדות כחברת יחיד או כעוסק מבחינת תשלומים לרשויות ולמס הכנסה, במידה ואני עוסקת בתחום הקמעונאות ויש לי מחזור צפוי של 200 אלף ₪?

תודה

טלי שלום רב,

מבחינת חישוב המס, אנו ממליצים לך להיוועץ ביועץ מס או ברואה חשבון.
תשובתנו תתמקד בפן המשפטי של "עוסק מורשה" ושל מיסוי "חברות"-

"עוסק" מוגדר כמי שעסקיו הם במכירת נכסים או במתן שירות.

"עוסק מורשה" הוא עוסק אשר הקים עסק אשר נרשם בשלטונות המע"מ, ומורשה לנהל את עסקו, לקבל תקבולים ותשלומים, להזדכות על תשלומי מע"מ, לשלם משכורות ועוד.

על מנת לפעול כעוסק מורשה, יש להירשם בשלטונות המע"מ, היינו, לדווח על הקמת העסק (למטרות חוקיות) ולפתוח תיק במע"מ. עם רישום העסק, יקבל העוסק תעודת עוסק מורשה ומספר עוסק מורשה.

על עסקה ישולם מע"מ בשיעור הקבוע בחוק, כחלק משולב במחירו של המוצר או השירות. 

העוסק (חברה או עוסק מורשה) חייב להוציא לקונה חשבונית עסקה על כל עסקה, גם אם היא פטורה ממס.

מהתשובה לעיל עולה כי "עוסק מורשה" אינו קשור לאופן התאגדות (כחברה, כעמותה או כשותפות למשל), אלא קטגוריית הרשאה לביצוע עסקאות וביצוען בפני שלטונות מס ערך מוסף (גם אם הינך פועלת כיחיד ולא כחברה). השוני לעניין מיסוי ההתאגדות לעומת מיסוי היחיד רלבנטי לעניין מס הכנסה- ככל שברצונך להתאגד כחברה, הרי שהחברה תחוב במס חברות על כל ריווח. אין המשמעות בהכרח כי רווח אשר קם לחברה הוא הרווח שלך כבעלת מניה בחברה. המיסוי של בעל מניות החברה חל כאשר החברה מנפיקה דיבידנד, בלא קשר למס החברות המשולם בין כה על הרווח של החברה. בעת הנפקת הדיבידנד יחוב בעל המניות במס הכנסה על הדיבידנד. 

אכן, מדובר במס כפול דו-שלבי- מס על רווח החברה, ומס על הדיבידנד לחוד. מבחינה זו קיים חיסרון מיסויי להתאגדות כחברה אשר מנפיקה דיבידנדים ברגיל. מצד שני, חברה אשר לא מחלקת את רווחיה נהנית ממס חברות אשר הוא נמוך ממס ההכנסה החל על יחיד. ומכל מקום, ניתן לתייג את ההכנסה מהחברה לא כדיבידנד, אלא כמשכורת, אולם אף אז מקבל השכר חב במס.

אנו משערים שזהו נושא מורכב וממליצים להיעזר בשירותי עו"ד הבקי במשפט מסחרי ובשירותי רואה חשבון אשר יוכל לסייע לך בצפי שבו תחוייבי במס, בין אם כעוסק מורשה ובין אם כחברת יחיד ובהתייחס ליתר נתונים הרלבנטיים למצבך (נקודות זיכוי וכיוצ"ב) ולקבל החלטה פרטנית בהתאם. 

נשמח לסייע בנושאים נוספים,
משרד עו"ד מור ושות'.

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

תביעות ביטוח לאומי – כל מה שצריך לדעת

כל מה שצריך לדעת בעניין תביעות ביטוח לאומי מאת מחלקת ביטוח לאומי במשרד עורכ דין מור ושות׳ פעמים רבות במהלך חיינו, אנו נזקקים לשירותיו של המוסד לביטוח לאומי. כך למשל, מיד לאחר לידה, במסגרת קצבאות ילדים ובהמשך בנסיבות שונות כגון, דרישת דמי אבטלה לאחר פיטורים מעבודה או לאחר פגיעה בעבודה או חלילה בשל מחלה קשה

קרא עוד »

Eight Signs you should hire a Commercial Lawyer

Eight Signs You Should Hire a Commercial Lawyer The longer you wait to hire a lawyer, the more serious the potential legal complications are. Legal experts are not like accountants or business advisors who provide general advice. A law firm must be specialized in the field to be of value to your company. The better

קרא עוד »

محامي مطالبة إعاقة بالضمان الاجتماعي

إذا كنت تعاني من مرض، فقد تكون مؤهلاً للحصول على مخصص العجز من قبل التامين الوطني   https://www.morlawoffice.com/wp-content/uploads/2021/05/וידאו-של-ביטוח-לאומי-2-נכות-ערבית.mp4         يدفع التأمين الوطني مخصص العجز العام لمن لا يستطيعون العمل، أو الذين تضاءلت قدرتهم على العمل بسبب حالته الصحية. يمكن أن يكون مرضاً أو حادثاً أو عيباً خلقياً، عندما تتجلى الإصابة في الإعاقة

קרא עוד »

זקוק לסיוע משפטי? חייג אלינו עכשיו 02-595-3323

לשימת ליבך

אין לראות בתכני האתר ייעוץ משפטי, המלצות או חוות דעת: למרות שמשרדנו עושה מאמצים לעדכן את תוכן האתר והבלוג, לא ניתן להסתמך על האמור ללא קבלת ייעוץ משפטי פרטני.התכנים אשר כתובים באתר ובבלוג המשפטי אינם מהווים ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי, המלצה או חוות דעת. אין להסתמך על האמור לצורך נקיטת פעולה או הימנעות מנקיטת פעולה. האמור באתר ובבלוג אינו מתיימר לכסות את מכלול ההוראות בדין או נסיבות המקרה. להפך התוכן שבאתר הינו כללי בלבד ורובו נשען על הנחות יסוד שונות שבהכרח לא יתאימו לכל מקרה ומקרה. על-מנת לקבל יעוץ משפטי מדויק אודות מקרה ספציפי עליכם לפנות לעורך דין המתמחה בתחום. המסתמך על האמור באתר ללא ייעוץ משפטי נושא באחריות המלאה למעשיו.

גלילה למעלה