מור ושות׳ - חברת עורכי דין

מור ושות׳ - חברת עורכי דין

להחלטות החשובות בחיים. (ולאחריהם)!

שיקולי התאגדות – חברת יחיד או עוסק מורשה

שלום וברכה,

ברצוני לדעת, על קצה המזלג, מה הכדאיות בהתאגדות כחברת יחיד או כעוסק מבחינת תשלומים לרשויות ולמס הכנסה, במידה ואני עוסקת בתחום הקמעונאות ויש לי מחזור צפוי של 200 אלף ₪?

תודה

טלי שלום רב,

מבחינת חישוב המס, אנו ממליצים לך להיוועץ ביועץ מס או ברואה חשבון.
תשובתנו תתמקד בפן המשפטי של "עוסק מורשה" ושל מיסוי "חברות"-

"עוסק" מוגדר כמי שעסקיו הם במכירת נכסים או במתן שירות.

"עוסק מורשה" הוא עוסק אשר הקים עסק אשר נרשם בשלטונות המע"מ, ומורשה לנהל את עסקו, לקבל תקבולים ותשלומים, להזדכות על תשלומי מע"מ, לשלם משכורות ועוד.

על מנת לפעול כעוסק מורשה, יש להירשם בשלטונות המע"מ, היינו, לדווח על הקמת העסק (למטרות חוקיות) ולפתוח תיק במע"מ. עם רישום העסק, יקבל העוסק תעודת עוסק מורשה ומספר עוסק מורשה.

על עסקה ישולם מע"מ בשיעור הקבוע בחוק, כחלק משולב במחירו של המוצר או השירות. 

העוסק (חברה או עוסק מורשה) חייב להוציא לקונה חשבונית עסקה על כל עסקה, גם אם היא פטורה ממס.

מהתשובה לעיל עולה כי "עוסק מורשה" אינו קשור לאופן התאגדות (כחברה, כעמותה או כשותפות למשל), אלא קטגוריית הרשאה לביצוע עסקאות וביצוען בפני שלטונות מס ערך מוסף (גם אם הינך פועלת כיחיד ולא כחברה). השוני לעניין מיסוי ההתאגדות לעומת מיסוי היחיד רלבנטי לעניין מס הכנסה- ככל שברצונך להתאגד כחברה, הרי שהחברה תחוב במס חברות על כל ריווח. אין המשמעות בהכרח כי רווח אשר קם לחברה הוא הרווח שלך כבעלת מניה בחברה. המיסוי של בעל מניות החברה חל כאשר החברה מנפיקה דיבידנד, בלא קשר למס החברות המשולם בין כה על הרווח של החברה. בעת הנפקת הדיבידנד יחוב בעל המניות במס הכנסה על הדיבידנד. 

אכן, מדובר במס כפול דו-שלבי- מס על רווח החברה, ומס על הדיבידנד לחוד. מבחינה זו קיים חיסרון מיסויי להתאגדות כחברה אשר מנפיקה דיבידנדים ברגיל. מצד שני, חברה אשר לא מחלקת את רווחיה נהנית ממס חברות אשר הוא נמוך ממס ההכנסה החל על יחיד. ומכל מקום, ניתן לתייג את ההכנסה מהחברה לא כדיבידנד, אלא כמשכורת, אולם אף אז מקבל השכר חב במס.

אנו משערים שזהו נושא מורכב וממליצים להיעזר בשירותי עו"ד הבקי במשפט מסחרי ובשירותי רואה חשבון אשר יוכל לסייע לך בצפי שבו תחוייבי במס, בין אם כעוסק מורשה ובין אם כחברת יחיד ובהתייחס ליתר נתונים הרלבנטיים למצבך (נקודות זיכוי וכיוצ"ב) ולקבל החלטה פרטנית בהתאם. 

נשמח לסייע בנושאים נוספים,
משרד עו"ד מור ושות'.

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

יום הזיכרון לשואה ולגבורה 2021

אנו מרכינים את ראשינו וזוכרים את ששת המיליונים. ביום הזיכרון לשואה ולגבורה כולנו עוצרים ונזכרים במוראות התקופה ובתהומות אליהם שקע העולם.  זו הזדמנות להתרכז בנקודות האור של אלו ששמרו על עקרונותיהם ועל אמות מוסר גבוהות אפילו אל פני המוות עצמו.  מקריאת פסקי דין ניתן ללמוד רבות על הלך רוח של חברה  (Society) כך גם באופן דומה

קרא עוד »

Happy Easter

Let everything you do be done in love.
(Corinthians 16:14)

To all our Christians Friends & Clients, Happy Easter 🙂
from our Families to Your Families.

Mor & Co. Law Firm

קרא עוד »

יום המודעות העולמי לאוטיזם

יום המודעות העולמי לאוטיזם (באנגלית: World Autism Awareness Day) הוא מועד בינלאומי שהוכר על ידי האו"ם, ונועד לקידום ההסברה והמודעות לאוטיזם, לטיפול בו ולהגברת המודעות לאנשים עם אוטיזם.

למשרדנו ארגז כלים המסייע להתמודדות משפטית למשפחות להן ילד/ה עם צרכים מיוחדים.

קרא עוד »

זקוק לסיוע משפטי? חייג אלינו עכשיו 02-595-3323

לשימת ליבך

אין לראות בתכני האתר ייעוץ משפטי, המלצות או חוות דעת: למרות שמשרדנו עושה מאמצים לעדכן את תוכן האתר והבלוג, לא ניתן להסתמך על האמור ללא קבלת ייעוץ משפטי פרטני.התכנים אשר כתובים באתר ובבלוג המשפטי אינם מהווים ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי, המלצה או חוות דעת. אין להסתמך על האמור לצורך נקיטת פעולה או הימנעות מנקיטת פעולה. האמור באתר ובבלוג אינו מתיימר לכסות את מכלול ההוראות בדין או נסיבות המקרה. להפך התוכן שבאתר הינו כללי בלבד ורובו נשען על הנחות יסוד שונות שבהכרח לא יתאימו לכל מקרה ומקרה. על-מנת לקבל יעוץ משפטי מדויק אודות מקרה ספציפי עליכם לפנות לעורך דין המתמחה בתחום. המסתמך על האמור באתר ללא ייעוץ משפטי נושא באחריות המלאה למעשיו.

גלילה למעלה