הכנה לועדה רפואית
מור ושות׳ - חברת עורכי דין

מור ושות׳ - חברת עורכי דין

להחלטות החשובות בחיים. (ולאחריהם)!

תביעות ביטוח לאומי – כל מה שצריך לדעת

תביעות ביטוח לאומי - כל מה שצריך לדעת הכנה לועדה רפואית

כל מה שצריך לדעת בעניין תביעות ביטוח לאומי

מאת מחלקת ביטוח לאומי במשרד עורכ דין מור ושות׳

פעמים רבות במהלך חיינו, אנו נזקקים לשירותיו של המוסד לביטוח לאומי. כך למשל, מיד לאחר לידה, במסגרת קצבאות ילדים ובהמשך בנסיבות שונות כגון, דרישת דמי אבטלה לאחר פיטורים מעבודה או לאחר פגיעה בעבודה או חלילה בשל מחלה קשה הפוקדת אותנו.

למעשה לכל תושב או אזרח ישנה בשלב כזה או אחר אינטראקציה עם ביטוח לאומי – ממש מרגע לידתו ועד ולאחר פטירתו (דמי קבורה, קצבת שארים וכו׳).  

אל משרד משרדנו מגיעים פעמים רבות אנשים שאינם מודעים לזכויות המגיעות להם מביטוח לאומי, אנחנו נוכחים לראות כיצד אנשים מפסידים כספים רבים  בשל העובדה שהם פשוט לא פנו לא פנו ולא מיצו את הזכויות שלהם בביטוח לאומי כדי לקבל את המגיע להם או שלא פנו בזמן הנכון והפסידו גמלאות המגיעות להם בשל התיישנות, ויש גם כאלה שבשל העובדה שלא הוכיחו את מרכז חייהם כתושבי ישראל הם למעשה הפסידו כספים רבים להם הם זכאים.

בפוסט זה אנחנו ננסה לענות על שאלות חשובות בנושא מיצוי זכויות מול הביטוח הלאומי: 

אילו תביעות ניתן להגיש למוסד לביטוח לאומי? 

באילו מקרים אנו עשויים לזכות בקצבה חודשית או מענק כספי?

מהי ועדה רפואית ובאילו מקרים נדרשים להתייצב בפניה? 

איך מגישים ערר על קביעת הוועדה הרפואית? (האם בכלל אנו מעוניינים להגיש ערר כזה?)

ובכלל, מידע שאנו סבורים שחשוב ורצוי לדעת על הזכויות המגיעות לכם אם אתם מחליטים לפנות לביטוח הלאומי!

 

תביעת נכות כללית מביטוח לאומי

אז ראשית נסביר כי המוסד לביטוח לאומי הוא גוף רשמי של מדינת ישראל ותפקידו לשמור על הביטחון הסוציאלי של תושבי ואזרחי המדינה שנקלעו למצב רפואי או כלכלי קשה וזקוקים לעזרה.

למעשה תפקיד הביטוח הלאומי וסמכויותיו מעוגנים בחוק הביטוח הלאומי, לפיו כל אזרח וכל תושב קבע שמגיע לגיל 18, מחויב לשלם דמי ביטוח לאומי. בתמורה לתשלום, וזאת ככל ויום אחד הוא יזדקק לעזרה, המוסד לביטוח לאומי יסייע לו וזאת כפי שנאמר בסלוגן של המוסד לביטוח לאומי "ביטוח לאומי לצידך, ברגעים החשובים שבחיים" ואכן עזרה זו של המוסד לביטוח לאומי ניתנת באמצעות קצבאות, גמלאות, מענקים, הנחות בחשבונות השוטפים, סיוע מסוגים שונים כמו מזונות ילדים, קצבאות שיקום ועוד.

מרבית האנשים כלל אינן מודעים למה הם זכאים וכאשר הם פועלים לבדם מול הביטוח הלאומי הם אינם מקבלים תמיד את הסיוע שקיוו לקבל או את מה שמגיע להם ולכן, בטרם הפניה לביטוח לאומי נכון ומומלץ מאוד להיוועץ בעורך דין אשר מתמחה בתביעות ביטוח לאומי, עורך דין שידע כיצד נכון לפעול ומה צריך לעשות על מנת שתקבלו את הזכויות המגיעות לכם.

מתי ניתן לפנות למוסד לביטוח לאומי?

לביטוח לאומי ניתן להגיש מגוון רחב מאוד של תביעות המכסות  מצבים וסיטואציות רבות ושונות בחיים, כך למשל: 

תביעת אבטלה, תביעת מחלת מקצוע, שמירת הריון לאם, דמי לידה, גמלת ילד נכה, קצבת נכות כללית, גמלת ניידות, דמי מזונות, דמי תאונה, תאונות אישיות, תאונת עבודה, תאונת דרכים אשר מקורה בעבודה, דמי פגיעה, הבטחת הכנסה, נכות מעבודה, נפגעי גזזת, נפגעי פוליו, קצבת זקנה, קצבת תלויים, קצבת שאירים, קצבת שירותים מיוחדים, קצבת ניידות, נפגעי פעולות איבה, קצבת סיעוד, דמי קבורה ועוד ועוד סוגי תביעות.

לעיתים התביעות עשויות להיות מורכבות משפטית וקבלת הכספים אינה אוטומטית ואינה מסתיימת במילוי טפסים בלבד, אלא כרוכה בהחלטות של וועדות שונות – ועדות מעין שיפוטיות, באופן העשוי לדרוש ידע ומומחיות של עורך דין אשר מומחה לתביעות ביטוח לאומי. 

למשל אצלנו במשרד אנו נוהגים שעורך דין המתמחה בענייני ביטוח לאומי וניסיון משפטי בענייני רפואה, יצטרף פיזית לכל ועדה רפואית המתקיימת ללקוח שלנו ולא מוכנים למצב שהלקוח יתייצב לבדו בפני הועדה הרפואית.

אילו מחלות יכולות לזכות אותנו בקצבה חודשית או מענק כספי?

ישנן מחלות רבות שעשויות לזכות את החולה בהן בקצבה חודשית או מענק כספי לטובת ההתמודדות עם המחלה כגון: פיברומיאלגיה, מחלות פרקים, טיפולי דיאליזה, שחמת הכבד, ליקויי ראיה, ליקויי שמיעה, מחלות לב, סוכרת, אין אונות, קרוהן, סרטן, מחלות דמנציה, אלצהיימר, שיתוק מוחי, מחלות דם,  בעיות של מעי רגיז, פריצת דיסק, קרעים בגידים, כאבי ראש / מיגרנה, מחלות נפש, ליקויי התנהגות אצל ילדים, עיכוב התפתחותי, מוגבלות שכלית התפתחותית, אוטיזם, תסמונת דאון ועוד ועוד מחלות רבות ומגוונות.

על מנת להבין את הדברים נציג את שתי הדוגמאות הבאות: 

למשרדנו נכנס לקוח, גבר בשנות ה- 40 לחייו ותיאר מספר בעיות רפואיות מהן הוא סובל. האיש סיפר שהוא סובל מספר שנים מסכרת אשר מפריעה לו בתפקוד היומיומי וכן מכאבים בקיבה אשר בגללם הוא החסיר ימי עבודה רבים, כמו כן הוא תאר שהוא סובל מכאבי גב וחולשה כללית מאחר והכאבים בקיבה לא נותנים לו מנוח.

הלקוח הופנה על ידינו לרופאים שונים על מנת שיספק לנו מסמכים רפואיים עדכניים אשר מעידים על מצבו הרפואי ובאמצעות משרדנו הגיש תביעת נכות ועמד בפני ועדות רפואיות אשר דנו בבעיות הרפואיות שהצגנו.

תוצאות הועדה הרפואית הייתה שהלקוח קיבל אחוזי נכות ואובדן כושר עבודה שבגינן הוא זכה לקצבת נכות בעיקר בשל מחלת הסכרת שממנה סבל. אמנם הלקוח קיבל רטרואקטיבית קצבאות של שנה אחורה אך סבל ממחלת הסכרת מספר שנים, אילו פנה האיש בתביעה מתאימה עוד שנים קודם לכן, הוא היה מקבל אחוזי הנכות וכן קצבה אף קודם וכך למרבה הצער יצא שהאיש הפסיד כספים רבים כי הוא לא טיפל בעניין בזמן.

יתר על כן, כשהאיש קיבל את תוצאות הוועדה הרפואית, הוא הודה ואמר לעורך דין ממשרדנו שטיפל בו, וציין כי אילו הוא היה פונה לבד למוסד לביטוח לאומי, הוא לא היה מגיש את המסמכים עבור מחלת הסוכרת כי לא ידע שהוא יכול לקבל קצבה בגללה.

הזכויות שחולי סוכרת יכולים לקבל הן: קצבת נכות כללית, זכויות בגין נכות רפואית ללא תלות בקצבת נכות וזכויות שונות לכאלה שלא זכאים לקצבת נכות.

על מנת לקבל את אחוזי הנכות, יש להגיש תביעה למוסד לביטוח לאומי ולעבור דיון בוועדה הרפואית אשר תקבע את שיעורי הנכות הרפואית ואחוזי אובדן הכושר הרפואי של החולה.

שיעור אחוזי הנכות הרפואית שיכולים להינתן בגין סוכרת הם: 0%, 10%, 20%, 40%, 50%, 65%, 100%. 

לחולה במחלה יקבעו אחוזי נכות רפואית בהתאם לחומרת מצבו הבריאותי על ידי הוועדה הרפואית לנכות כללית, בהתאם לאחוזי נכות ואובדן כושר שייקבע, תקבע הקצבה ו/או זכויות שהחולה זכאי לקבל.

מקרה נוסף הממחיש את חוסר ידיעתם של אנשים בדבר זכאותם לקצבה מהביטוח הלאומי,  הם בני זוג מירושלים, הורים לארבעה ילדים, אשר הבן השני, בגיל 11, אשר לומד בבית ספר לחינוך מיוחד וזאת בשל עיכוב התפתחותי.

בני הזוג הגיעו למשרדנו לשם טיפול בעניין משפטי אחר הקשור בכלל בהסדרת מעמד מול משרד הפנים ובעת תשאול של עורך דין במשרדנו התברר כי בנם השני סובל מלקויות אלו, כאשר נשאלו האם הם מקבלים קצבאות מביטוח לאומי עבור הבן, נמצא כי מעולם לא פנו למוסד לביטוח לאומי על מנת לממש את זכאותם.

בני הזוג  טופלו מיד באמצעות עורך דין ממשרדנו, המתמחה בתביעות ביטוח לאומי והוא הגיש תביעת ילד נכות לבנם, ובתוך זמן קצר אושרה לבן הנכות ממנה סובל והוריו החלו לקבל קצבה חודשית וכן תשלום חד פעמי גדול עבור קצבאות רטרואקטיביות מהשנה שחלפה לפני הגשת התביעה.

אלמלא בני הזוג לא היו פונים למשרדנו, הם לא היו יודעים כי הם זכאים לקבל קצבת נכות עבור בנם.

אילו מקרים עשויים לזכות אותנו בקצבה חודשית או מענק כספי?

בחיים עשויים להתרחש אירועים לא צפויים שאף הם עשויים לזכות אותנו בקצבאות או מענקים כגון: תאונת עבודה, פגיעה בעבודה, תאונת דרכים בעבודה ומחוצה לה, פגיעת ראש, פגיעת גב, פגיעת צוואר, נכות נפשית, אבטלה, פוסט טראומה ועוד.

תביעות ביטוח לאומי - כל מה שצריך לדעת תאונת עבודה

לשם הדוגמא, נציג מספר מקרים אשר יש בהם כדי לזכות את הנפגע בזכויות מביטוח לאומי:

זכויות ביטוח לאומי עקב פגיעה בעבודה:

כשמדובר בפגיעה בעבודה,  פיזית או נפשית (או משולבת) ניתן לקבל פיצויים, קצבאות, הטבות והקלות מהמוסד לביטוח לאומי.

לפי חוק, כשעובד נפגע במהלך עבודתו, בדרך אליה או בחזרה ממנה, הוא עשוי להיות זכאי לזכויות רבות. הזכויות העומדות לנפגעי עבודה הם הזכות לקבל טיפול רפואי ראשוני, רפואה משלימה, דמי פגיעה, קצבת נכות מעבודה או מענק נכות חד פעמי.

אילו זכויות תוכל/י לקבל מהביטוח הלאומי עקב תאונת דרכים בעבודה?

תאונת דרכים בעבודה עשויה להתרחש בכל מיני נסיבות, במהלך ובמסגרת תפקידו בעבודתו, תאונת דרכים ברכב בדרך של העובד לביתו ובדרך למקום עבודתו, תאונת דרכים ברכב בדרך לפגישה עם לקוח וכיו"ב.

אילו זכויות תוכל/י לקבל מהביטוח הלאומי עקב פגיעת ראש צוואר וגב?

פגיעת ראש, פגיעת צוואר ופגיעת גב, יכולות להתרחש בכל מקום, החל מפגיעה במקום העבודה ועד לפגיעה ברחוב אם זה כהולך רגל, כחלק מתאונת דרכים, תאונת אופנוע, נפילה וכו'.

פגיעת ראש, צוואר וגב עשויות להתבטא למרבה הצער בפציעות ראש פתוחות וסגורות, שבר בגולגולת, זעזוע מוח, פגיעת ראש טראומטית, טראומה, סחרחורות, חוסר הכרה, דימומים פנימיים תוך גולגולתיים, זיהומים, אמנזיה, אפילפסיה, נקעים בעמוד השדרה, שבר של חוליה בגב, פריצת דיסק ואף מוות.

כאשר נגרמת פגיעת ראש, צוואר או גב, מדובר בנזק גוף אשר מקנה לאדם הנפגע זכויות מהביטוח הלאומי כגון טיפולים רפואיים, תשלום הוצאות עבור הפגיעה,תשלום מוערך בגין הוצאות עתידיות, אובדן כושר עבודה, קביעת דרגת נכות, אובדן הכנסה וכו'.

על מנת לקבל זכויות אלו, יש להגיש תביעה לביטוח לאומי בהתאם לפגיעה והנזק שנגרם לכם.

אילו זכויות תוכל/י לקבל מביטוח לאומי בשל נכות נפשית?

נכות נפשית היא פגיעה בנפש האדם הכוללת הפרעות ומחלות נפש מסוגים שונים כמו דיכאון, מצבי רוח, סכיזופרניה ועוד. הפרעות נפשיות יכולות להיות מולדות או להתפתח בשל אירוע כלשהו, וכן עקב מחלה או פציעה אשר יכולים להתרחש במסגרת החיים האישיים או בעבודה ולהוות טריגר למחלת נפש.

אדם הסובל מנכות נפשית, שהוכר כאדם בעל הפרעה כרונית שנמשכת לתקופת זמן של מעל 3 חודשים, עשוי להיות זכאי לקבל קצבת נכות, שיקום, קצבת שירותים מיוחדים ועוד, בהתאם לאחוזי הנכות ואבדן הכושר שיקבעו לו.

על מנת לקבל את הזכויות הרפואיות הללו יש לקיים דיון בוועדה הרפואית שתפקידה לקבוע את גובה אחוזי הנכות הרפואית ואבדן כושר העבודה, ובהתאם תקבלו את הקצבה המתאימה לכם.

מתי ניתן (או לייתר דיוק או נכון) להגיש תביעה לביטוח הלאומי?

ככלל ניתן להגיש תביעה לביטוח לאומי כשקמה עילה להגשת התביעה, אישור התביעה תלוי על פי רוב במצב הבריאותי ו/או הכלכלי.

לדוגמה, אדם שנפגע בתאונת עבודה ונגרם לו אובדן כושר עבודה, באופן מלא או חלקי, עשוי לקבל קצבה חודשית שתבטיח חלופה להכנסתו מעבודה.

כמו כן, אם אדם חלה חלילה במחלות מסוימות כגון: סרטן, סוכרת, מחלות מקצוע, פוסט טראומה, ירידה בשמיעה, מעי רגיז, קרוהן, כאבי ראש, פריצת דיסק ועוד ועוד סוגי מחלות, יכול לתבוע מהמוסד לביטוח לאומי זכויות מגוונות אשר תעזורנה לו להתמודד עם המחלה או עם  הפגיעה.

כיצד פועלים מול המוסד לביטוח לאומי כאשר מדובר בתביעה הכרוכה בהתייצבות בפני ועדה רפואית?

כפי שהסברנו, יש זכויות שניתן לקבל באמצעות מילוי והגשת מספר טפסים ויש זכויות רפואיות, שאופן קבלתן כרוך בהגשת אישורים, מסמכים, חוות דעת רפואיות, התייצבות לבדיקה בוועדות רפואיות ולעמוד להכרעתה. 

 

An accident of a man worker at the construction site.

שלח את פרטיך ועורך דין ממשרדנו ייצור איתך קשר

מהן זכויות רפואיות?

זכויות רפואיות – אלו זכויות שמגיעות לאנשים שנקבעו להם אחוזי נכות או דרגת נכות ואבדן כושר עבודה ועקב כך הם זכאים לגמלה או קצבה כלשהי.

על מנת לקבל את הגמלה או הקצבה, צריך להגיש תביעה למוסד לביטוח לאומי, כל תביעה בהתאם לטופס המיועד לה אותו ניתן למצוא באתר הביטוח לאומי.

מהי הוועדה הרפואית?

כפי שהסברנו, לאחר הגשת התביעה עם כל המסמכים הדרושים, נשלח זימון להתייצב לבדיקה בוועדה הרפואית של המוסד לביטוח לאומי, סוג הוועדה משתנה בהתאם לסוג התביעה.

במהלך הדיון, הוועדה הרפואית תבדוק את התביעה, את נימוקי התביעה ואת כל המסמכים שצורפו אליה, במטרה לקבוע את אחוזי הנכות המתאימים.

בעת הדיון בוועדה על התובע להציג את מצבו הרפואי, לתאר מה קרה לו, אם הוא חלה במחלה/ עבר תאונת דרכים/ נגרם לו נזק פיזי/ נזק נפשי/ נגרמה לו נכות וכו', וכן איך המחלה או הפגיעה משפיעות על חייו ותפקודו היומיומי.

הוועדה עשויה לחקור את התובע ולשאול אותו שאלות לגבי מצבו הבריאותי, כיצד הוא מתפקד בחיי היומיום וכיצד הוא מבצע פעולות כאלו ואחרות.

כמו כן, במידה והוועדה לא מסתפקת בממצאים שעלו מתוכן התביעה והמסמכים שצורפו לה, היא עשויה לבקש מהתובע לעבור בדיקה רפואית על ידי רופא מטעמה. וכך, הוועדה תקבע את מסקנותיה על בסיס התביעה, המסמכים שצורפו לתביעה, הדיון בוועדה והבדיקה הרפואית.

זה המקום להדגיש כי בכל התביעות שהמשרד שלנו מגיש ובכל הוועדות הרפואיות שלקוחות שלנו מוזמנים אליהם, אנחנו מוודאים שעורך דין מהמשרד שלנו שמתמחה בענייני ביטוח לאומי, יהיה נוכח ויגיע עם הלקוח וייכנס איתו לתוך הוועדה הרפואית, הגישה שאנחנו מאמינים בה היא שלא נכון שלקוח ייגש לבדו לוועדה רפואית ולא משנה מה סוג הבעיה או חומרתה.

מהי בדיקה רפואית מטעם הוועדה הרפואית של הביטוח הלאומי?

כאשר מדובר בעניין רפואי, במידה והוועדה אינה מסתפקת בתביעה ובמסמכים שהוגשו, רופא מטעמה יחליט אם יש צורך בבדיקה גופנית.

הבדיקה תתבצע תוך התייחסות לכל הבעיות שהועלו על ידי התובע בתביעה ובדיון בוועדה. לדוגמה, במידה ומדובר בתביעה לנכות כללית, התובע עשוי להידרש להראות כיצד הוא מבצע פעולות יומיומיות – כיצד הוא מתלבש או מתפשט, כיצד הוא קם מהכיסא ומתיישב עליו, כיצד הוא עובר ממצב של שכיבה לעמידה וכו'.

התובע יכול להיבדק בנוכחות עורך דין ובאפשרותו לבקש להיבדק רק על ידי הרופא ללא נוכחות חברי הוועדה.

חשוב לדעת כי הבדיקה הגופנית נעשית רק לצורך קביעת אחוזי נכות ו/או דרגת נכות ורופא מטעם הוועדה לא יכול להיענות לבקשות כלשהן של התובע או לדון במצבו, בטיפול הרפואי שניתן לו וכו'.

לאחר הבדיקה הרפואית, רופא הוועדה עורך חוות דעת לגבי הממצאים שעלו בבדיקה וכותב את מסקנותיו בפרוטוקול הוועדה, פרוטוקול הודעה חשוב מאוד כי הוא זה שמאפשר לתקוף משפטית את החלטות הועדה מעילות המשפט המנהלי

מה קורה לאחר הדיון בוועדה הרפואית?

לאחר הבדיקה, הוועדה בוחנת את התביעה, את חוות הדעת הרפואית שצורפו, את המסקנות ואת כל הממצאים שעלו במהלך הדיון בועדה וקובעת את אחוזי הנכות ו/או דרגת הנכות המגיעה לתובע, וכן היא קובעת האם התובע זכאי לנכות זמנית או קבועה ומה תאריך תחילת הנכות.

כיצד להתכונן לוועדה הרפואית?

זמן הדיון בוועדה משתנה וגמיש, אך בכל מקרה חשוב להיערך לדיון מבעוד מועד, שכן ממצאיו הם אלו שיקבעו את שיעור אחוזי הנכות של מגיש התביעה ובהתאם לכך את גובה הקצבה שתקבלו.

כדי שתגיעו מוכנים לוועדה, כדאי לכם להיערך בהתאם ולהגיע עם חוות דעת רפואית מפורטת המציגה את המצב הרפואי העדכני, עם כל המסמכים הרלוונטיים למצבכם, עם רשימת כל הבעיות הרפואיות שפקדו אתכם וכיצד הן משפיעות על התפקוד יומיומי שלכם.

עורך דין שמלווה את התהליך מסייע בהכנת כל שלביו ומנחה כיצד להיערך נכון לוועדה הרפואית.

מומלץ לסדר את כל המסמכים הרפואיים, כולל קבלות של טיפולים רפואיים ו/או אביזרים, צילומים, פענוחים של צילומים, וכל מסמך רלוונטי אחר הנוגע למצבכם וכן להביא עותקים של המסמכים החשובים במידה והוועדה תבקש מכם עותק.

יש להגיע לדיון בוועדה עם תעודה מזהה ובאפשרותכם גם להגיע עם מלווה או עורך דין שיוכל לייצג אתכם במהלך הדיון ואף להשיב על שאלות במקומכם במידה והתבקשתם לכך.

כדאי מאד להגיע בליווי עורך דין מומחה לתביעות ביטוח לאומי, בעל מומחיות בוועדות רפואיות, שידע לייצג אתכם באופן המיטבי ביותר מול הוועדה.

עורך הדין מתאר בפני הוועדה באופן מיטבי מהן הבעיות הרפואיות מהן הנכם סובלים וכיצד הן משפיעות על התפקוד היומיומי שלכם ובכך יכול למקסם ולהגדיל את הסיכויים לקבלת קצבה או מענק.

מה קורה לאחר הדיון בוועדה הרפואית?

לאחר שהדיון בוועדה הרפואית והבדיקה הרפואית מסתיימים, התובע עוזב את החדר והוועדה קובעת את אחוזי הנכות או דרגת הנכות על סמך התביעה, המסמכים, הדיון בוועדה וממצאי הבדיקה הרפואית על פי חוות הדעת של הרופא מטעם הוועדה.

כפי שכתבנו מעלה, חשוב להגיע מוכנים לדיון כיוון שאם הוועדה לא מסתפקת בממצאים שעלו בדיון ובבדיקה, היא עשויה לשלוח את התובע לעבור בדיקות נוספות או להמציא מסמכים רפואיים עדכניים על מנת לקבוע את אחוזי הנכות או דרגת הנכות, והדבר עשוי לעכב את ההליך זמן רב.

לאחר מכן, הוועדה תקבע את אחוזי הנכות הרפואית או דרגת הנכות של התובע, את תאריך תחילת הנכות ואם מדובר בנכות זמנית או קבועה.

בסיום כל ההליך, התובע יקבל מכתב לביתו עם קביעות הוועדה בצירוף הדוח הרפואי במידה ונערכה בדיקה רפואית.

מה עושים אם הוועדה הרפואית דחתה את התביעה?

במידה ואינכם מרוצים מקביעות הוועדה הרפואית, בין אם היא דחתה את התביעה ובין אם קבעה שיעור אחוזי נכות נמוכים ממה שאתם סבורים כי מגיע לכם, ניתן להגיש ערר על החלטותיה לוועדה הרפואית לעררים של המוסד לביטוח לאומי.

על אילו קביעות של הוועדה הרפואית ניתן לערער?

אדם שתביעתו נדחתה על ידי הוועדה הרפואית, רשאי לערער על הנושאים הבאים:

● תאריך תחילת הנכות.

● קביעת נכות זמנית.

● קביעת נכות קבועה / צמיתה

● אחוז / דרגת הנכות שנקבעה.

  אחוזי אובדן כושר העבודה.

 

מה חשוב לדעת לפני הגשת הערר לוועדה הרפואית לעררים?

לפני הגשת הערר לוועדה המתאימה למקרה האישי שלכם, חשוב לדעת שהנימוקים המוגשים במסגרת הערר צריכים להיכתב בקפידה שכן הקביעות של הוועדה הרפואית לעררים עשויים להתבסס על אותם הנימוקים.

כמו כן, הערר שהוגש לוועדה הרפואית לעררים עשוי להיות הסיכוי האחרון לצלוח את התביעה. זאת מאחר ועל החלטות הוועדה הרפואית לעררים ניתן להגיש ערעור אך ורק בעניינים משפטיים ולא בנושאים רפואיים.

לכן, כאשר מחליטים להגיש ערר לוועדה הרפואית לעררים, ניתן להיעזר בעורך דין לתביעות ביטוח לאומי. עורך דין שכזה ידע לנסח את הערר שלכם באופן מנומק, מפורט, בהתאם לדין, לפסיקה ובהסתמך על כלל המסמכים הרפואיים שלכם – בכדי שתוכלו לקבל הזכויות, שאתם שואפים אליהן.

מתי ניתן להגיש את הערר?

לכל תביעה עומד זמן שונה להגשת ערר, כך למשל בתביעת נכות כללית ניתן להגיש ערר בתוך 60 יום ובתביעה לגמלת ילד נכה ניתן לערור תוך 90 יום. חשוב מאוד לשים לב למועדים השונים ואם יש ספק אז כדאי להתייעץ עם עורך דין שמתמחה בענייני ביטוח לאומי.

על פי רוב, הגשת ערעור לבית הדין האזורי לעבודה תהיה תוך שנה מיום ההחלטה.

 

תביעות ביטוח לאומי - כל מה שצריך לדעת Hebrew facebook cover

מדוע כדאי לך להיעזר בעורך דין לתביעות ביטוח לאומי לפני הגשת תביעה?

 

זו שאלה חשובה מאוד. עורך דין מנוסה ומומחה ידע להכווין ולהדריך אתכם וכן יגיש את התביעה עבורכם וילווה אתכם יד ביד באופן הטוב ביותר על מנת שתקבלו את המגיע לכם.

ניתן להגיש למוסד לביטוח הלאומי מגוון תביעות, החל מתביעות לאחר פגיעה ו/או תאונה בעבודה ועד לתביעה עקב מחלה כזו או אחרת. ישנן תביעות ובקשות הכרוכות בהגשת מסמכים בלבד, ויש כאלו הכרוכות בזמן ובהליכים מול גופים שונים של המדינה.

בכל תביעה ישנן דרישות סף שונות והוועדות מתמקדות באספקטים שונים של המצב הרפואי והתפקודי. לכן, קל מאד להתבלבל ולהשקיע זמן ומרץ רב בנושאים שוליים או בבעיות רפואיות שאינן משפיעות על אחוזי הנכות או אבדן כושר העבודה.

עורך דין המתמחה בתביעות ביטוח לאומי יוכל לסייע לכם לבצע באופן מיטבי את ההליך מול המוסד לביטוח לאומי. היעזרות בעורך דין המתמחה בתביעות ביטוח לאומי, יוודא שאתם מתמקדים בנושאים הרפואיים הנכונים ויקדם ככל הצורך תביעה באופן הטוב ביותר.

במשרדנו, מור ושות׳, חברת עורכי דין, מחלקה העוסקת בתביעות ביטוח לאומי, עורכי הדין במשרדנו ילוו אתכם בכל שלבי ההליך, תוך הקפדה על סטנדרטים משפטיים גבוים ושירות לקוחות מצוין.  

עורך דין לתביעות ביטוח לאומי בירושלים. 

אנחנו מזמינים אתכם להתייעץ איתנו בכל שאלה או עניין הקשור בתביעות הקשורות בביטוח לאומי.

לתיאום פגישה ללא כל התחייבות חייגו: 

02-500-1133

מור ושות' חברת עורכי דין, יפו 216, בניין שערי העיר, קומה 2 , ירושלים

מלא את פרטיך ועורך דין ממשרדנו יצור איתך קשר

אין לראות בתכני האתר ייעוץ משפטי, המלצות או חוות דעת: למרות שמשרדנו עושה מאמצים לעדכן את תוכן האתר והבלוג, לא ניתן להסתמך על האמור ללא קבלת ייעוץ משפטי פרטני.התכנים אשר כתובים באתר ובבלוג המשפטי אינם מהווים ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי, המלצה או חוות דעת. אין להסתמך על האמור לצורך נקיטת פעולה או הימנעות מנקיטת פעולה. האמור באתר ובבלוג אינו מתיימר לכסות את מכלול ההוראות בדין או נסיבות המקרה. להפך התוכן שבאתר הינו כללי בלבד ורובו נשען על הנחות יסוד שונות שבהכרח לא יתאימו לכל מקרה ומקרה. על-מנת לקבל יעוץ משפטי מדויק אודות מקרה ספציפי עליכם לפנות לעורך דין המתמחה בתחום. המסתמך על האמור באתר ללא ייעוץ משפטי נושא באחריות המלאה למעשיו.

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

Social Security Claims In Israel – All you need to Know

Social Security Claims – All you need to Know  Many times, throughout our lives, we need the services of the National Insurance Institute. For example, immediately after birth, in the framework of child benefits and later in various circumstances such as requiring unemployment benefits, after dismissal from work,  after an injury at work, or God

קרא עוד »

תביעות ביטוח לאומי – כל מה שצריך לדעת

כל מה שצריך לדעת בעניין תביעות ביטוח לאומי מאת מחלקת ביטוח לאומי במשרד עורכ דין מור ושות׳ פעמים רבות במהלך חיינו, אנו נזקקים לשירותיו של המוסד לביטוח לאומי. כך למשל, מיד לאחר לידה, במסגרת קצבאות ילדים ובהמשך בנסיבות שונות כגון, דרישת דמי אבטלה לאחר פיטורים מעבודה או לאחר פגיעה בעבודה או חלילה בשל מחלה קשה

קרא עוד »

זקוק לסיוע משפטי? חייג אלינו עכשיו 02-595-3323

לשימת ליבך

אין לראות בתכני האתר ייעוץ משפטי, המלצות או חוות דעת: למרות שמשרדנו עושה מאמצים לעדכן את תוכן האתר והבלוג, לא ניתן להסתמך על האמור ללא קבלת ייעוץ משפטי פרטני.התכנים אשר כתובים באתר ובבלוג המשפטי אינם מהווים ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי, המלצה או חוות דעת. אין להסתמך על האמור לצורך נקיטת פעולה או הימנעות מנקיטת פעולה. האמור באתר ובבלוג אינו מתיימר לכסות את מכלול ההוראות בדין או נסיבות המקרה. להפך התוכן שבאתר הינו כללי בלבד ורובו נשען על הנחות יסוד שונות שבהכרח לא יתאימו לכל מקרה ומקרה. על-מנת לקבל יעוץ משפטי מדויק אודות מקרה ספציפי עליכם לפנות לעורך דין המתמחה בתחום. המסתמך על האמור באתר ללא ייעוץ משפטי נושא באחריות המלאה למעשיו.

גלילה למעלה