הליך גישור ופתרון מחלוקות
מור ושות׳ - חברת עורכי דין

מור ושות׳ - חברת עורכי דין

להחלטות החשובות בחיים. (ולאחריהם)!

תניית בוררות בהסכם שותפות / הסכמה על זהות הבורר

שלום רב,

לי ולשותף שלי עסק משגשג. לאחרונה התחללו בינינו חילוקי דעות בקשר להעסקת עובדות מסוימות. קבענו בהסכם השותפות שלנו כי רואה החשבון של החברה יהיה בורר מוסכם מתי שיהיו חילוקי דעות. עכשיו השותף שלי רוצה שניגש לרואה החשבון כדי לעשות בוררות ואני מתנגד כי אני לא סומך על הבורר. האם הוא יכול לחייב אותי לגשת לבוררות אצל הרואה חשבון ?

בברכה

שלום רב,

שאלתך מעניינת ונכונה- מה קורה אם בהסכם שותפות קיימת תניית בוררות, ואחד מהצדדים אינו מעוניין כי בעת מחלוקת אכן יפנו לאותו בורר?

ראשית, הסכם שותפות הוא הסכם מחייב לכל דבר. על מנת לקבוע בורר אחר, יש להגיע להסכמה חדשה אשר מבטלת את ההסכמה המחייבת הקודמת. ברוב המקרים נקבע בהסכמים כי שינוי ההסכם ייעשה בכתב ובחתימת שני הצדדים. ללא כל ממצא נוסף, אין לנו אלא להניח כי בשלב זה מאוחר מדי לשנות את ההסכם.

ברירה נוספת היא לבחון האם מדובר בתניית בוררות ייחודית לעניין זהות הבורר, היינו, תניה שקובעת שבכל מקרה יפנו אך ורק לרואה החשבון כבורר, או שמא התניה אינה בלעדית, ואינה מחייבת כי הבורר יהיה דווקא אותו רואה חשבון. זאת יש ללמוד מנוסח התניה. מומלץ להתייעץ עם עו"ד בעניין זה.
במקרה ששותפך פונה להליכי בוררות, באפשרותך לנסות לפנות לבית המשפט המחוזי המוסמך, ולבקש להעביר את הבורר מתפקידו מהטעם שאינו ראוי לאמון הצדדים, לפי סע' 11 לחוק הבוררות, וליתן נימוק משכנע מדוע יש לעשות כן. 
כמו כן, המבחן שקבעה הפסיקה לבדיקת השאלה האם ראוי הבורר לאמון הצדדים הוא מבחן אובייקטיבי, ואין די בתחושותיו הסובייקטיביות של אחד מהצדדים כדי לומר שהבורר אינו ראוי לאמונם. יחד עם זאת, על הבורר חלה חובת נאמנות כלפי בעלי הדין (סע' 30 לחוק הבוררות), ועל כן, במידה והתגלה כי הבורר מצוי בניגוד עניינים העלול להשפיע על מהלך הבוררות או תוצאתה, ייתכן כי ניתן להגיש בבית-משפט בקשה לפסילתו.

לצערנו, לשאלתך אין "תשובת בית-ספר" פשוטה. יש לעיין בהסכם הבוררות. יש לבחון את נסיבות הפנייה לבוררות, וייתכן כי מומלץ לבחון דרכים אלטרנטיביות לפתרון חילוקי הדעות. אנו סבורים שניתן להציע ולבחון מגוון פתרונות נוספים ולהימנע מיתר מחלוקות. 

לעניין זה נמליץ לך לפנות למשרד עורך דין הבקיא במשפט מסחרי למתן ייעוץ משפטי פרטני ומקיף.

בכבוד רב ובברכה, 
משרד עו"ד מור ושות'.

 

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

תביעות ביטוח לאומי – כל מה שצריך לדעת

כל מה שצריך לדעת בעניין תביעות ביטוח לאומי מאת מחלקת ביטוח לאומי במשרד עורכ דין מור ושות׳ פעמים רבות במהלך חיינו, אנו נזקקים לשירותיו של המוסד לביטוח לאומי. כך למשל, מיד לאחר לידה, במסגרת קצבאות ילדים ובהמשך בנסיבות שונות כגון, דרישת דמי אבטלה לאחר פיטורים מעבודה או לאחר פגיעה בעבודה או חלילה בשל מחלה קשה

קרא עוד »

Eight Signs you should hire a Commercial Lawyer

Eight Signs You Should Hire a Commercial Lawyer The longer you wait to hire a lawyer, the more serious the potential legal complications are. Legal experts are not like accountants or business advisors who provide general advice. A law firm must be specialized in the field to be of value to your company. The better

קרא עוד »

محامي مطالبة إعاقة بالضمان الاجتماعي

إذا كنت تعاني من مرض، فقد تكون مؤهلاً للحصول على مخصص العجز من قبل التامين الوطني   https://www.morlawoffice.com/wp-content/uploads/2021/05/וידאו-של-ביטוח-לאומי-2-נכות-ערבית.mp4         يدفع التأمين الوطني مخصص العجز العام لمن لا يستطيعون العمل، أو الذين تضاءلت قدرتهم على العمل بسبب حالته الصحية. يمكن أن يكون مرضاً أو حادثاً أو عيباً خلقياً، عندما تتجلى الإصابة في الإعاقة

קרא עוד »

זקוק לסיוע משפטי? חייג אלינו עכשיו 02-595-3323

לשימת ליבך

אין לראות בתכני האתר ייעוץ משפטי, המלצות או חוות דעת: למרות שמשרדנו עושה מאמצים לעדכן את תוכן האתר והבלוג, לא ניתן להסתמך על האמור ללא קבלת ייעוץ משפטי פרטני.התכנים אשר כתובים באתר ובבלוג המשפטי אינם מהווים ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי, המלצה או חוות דעת. אין להסתמך על האמור לצורך נקיטת פעולה או הימנעות מנקיטת פעולה. האמור באתר ובבלוג אינו מתיימר לכסות את מכלול ההוראות בדין או נסיבות המקרה. להפך התוכן שבאתר הינו כללי בלבד ורובו נשען על הנחות יסוד שונות שבהכרח לא יתאימו לכל מקרה ומקרה. על-מנת לקבל יעוץ משפטי מדויק אודות מקרה ספציפי עליכם לפנות לעורך דין המתמחה בתחום. המסתמך על האמור באתר ללא ייעוץ משפטי נושא באחריות המלאה למעשיו.

גלילה למעלה