contract signs windows
מור ושות׳ - חברת עורכי דין

מור ושות׳ - חברת עורכי דין

להחלטות החשובות בחיים. (ולאחריהם)!

פרסום עסק באמצעות הצבת שלט על חלון הבית

פרסום עסק באמצעות הצבת שלט על חלון הבית

שלום,

הייתי מעוניין לדעת האם ביכולתי לפרסם את העסק שלי באמצעות שלט שיוצב על חלון ביתי (אני גר באבן גבירול)
האם יש צורך באישור מיוחד או שאני יכול לשים כל שלט שאני רוצה אם בכלל

תודה מראש.

שלום רב,

תשובתנו תורכב מכמה נדבכים והמלצות. נתחיל:

ראשית, האם אתה שוכר בבית באבן גבירול? אם כן, בדוק בחוזה השכירות אם בעל הבית שלך הגביל אותך מפרסומים על גבי הבתים. ישנם בעלי דירות שלא יאהבו את זה, וישנם כאלה שאף שמרו לעצמם בהסכם השכירות, את הזכות לפרסום ע"ג החזית, כך שגם אם תקבל אישור לפרסום כזה, בעל הבית עשוי לראות בכך כבעיה. רצוי להשיג את הסכמתו בכל מקרה, כי רוב הסיכויים שלא נאמר דבר על נושא השלט בחוזה השכירות שלך.

שנית, פרסום בעיריית תל אביב מוסדר ברישיון לשילוט לפי חוק עזר לתל-אביב-יפו (שילוט), התשנ"ג-1992. חוק עזר זה קובע שלשם הצבת שילוט על החלון, עליך לקבל רישיון לכך מאת מחלקת הרישוי הרלבנטית בעירייה, וכן לשלם אגרה בהתאם לגודל השילוט. 
עניין זה מצריך בירור ופרטים נוספים. הינך מוזמן לעיין באתר עיריית ת"א-יפו.

שלישית, יש לבחון האם השלט שאתה מעוניין להציב טעון היתר בנייה. לפעמים שלטים שמהווים התקן קבוע מצריכים היתר בנייה לפי חוק התכנון והבנייה. יש אף פסק דין של בית-משפט שלום בבית-שאן שקבע כי שלט שחובר דרך קבע למקרקעין מצריך הוצאת היתר. באותו פסק דין עסקו בשלט מתכת שהיה מחובר לקרקע באופן קבוע. הנה מראה המקום של פסק הדין- תו"ב (בית-שאן) 10738-02-12 ועדה מקומית לתכנון מבוא העמקים נ' שלמה שאלתיאל (פורסם באתר נבו, 30.10.13).

רביעית, מה צפוי להתפרסם ? האם הוא עלול להכיל תוכן שעלול לפגוע באוכלוסייה כלשהי? 
אנו רואים ולמדים, כי הצבת שלט מצריכה בירורים רבים, והדין אינו מתיר הצבת שלט כך סתם. 
הדבר אינו מורכב מאוד ובהחלט אפשרי, ברם יש לפעול על פי הפרוצדורה הנדרשת ובכך להימנע מקנסות והפרת חוק.
מומלץ לפנות לייעוץ משפטי ספציפי.

שמחנו לעזור, ושיהיה בהצלחה לעסק שלך!

 

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email
Concept of traditional Jewish celebration Passover seder

פסח כשר ושמח

https://www.morlawoffice.com/wp-content/uploads/2021/03/פסח-כשר-ושמח.mp4 יש בן חורין שרוחו רוח של עבד, ויש עבד שרוחו מלאה חירות; הנאמן לעצמיותו – בן חורין הוא, ומי שכל חייו הם רק במה שטוב ויפה בעיני אחרים – הוא עבד. הרב קוק חג פסח כשר ושמח, מכל צוות מור ושות׳, מהמשפחות שלנו אל המשפחות שלכם.

קרא עוד »

צאו להצביע

ממשו את זכותכם (חובתכם) הדמוקרטית והצביעו https://www.morlawoffice.com/wp-content/uploads/2021/03/בחירות-2021.mp4״הדמוקרטיה היא אולי שיטת משטר גרועה, אך אין משטר טוב ממנה.״– וינסטון צ'רצ'ילואנחנו נוסיף – בעוד רוב תושבי האנושות אינם חיים תחת משטרים דמוקרטיים,חיים בחרות ותחת משטר דמוקרטי הם הדבר הטוב ביותר שבן אנוש צריך לשאוף אליהם. אל לנו לקבל את הדמוקרטיה כעניין מובן מאליו. ממשו את זכותכם הדמוקרטית

קרא עוד »

#יום האישה הבינלאומי שמח

היום 08.03.2021 מציינים בעולם את יום האישה הבינלאומי, אשר שם לו כמטרה להצדיע לנשים  בעולם כאות כבוד והערכה ועד לציין את המאבק המתמשך לקבלת שיוויון זכויות.  לכל הנשים בחיינו – #יום האישה שמח.  למידע נוסף :  ויקיפדיה – יום האישה הבינלאומי

קרא עוד »

זקוק לסיוע משפטי? חייג אלינו עכשיו 02-595-3323

לשימת ליבך

אין לראות בתכני האתר ייעוץ משפטי, המלצות או חוות דעת: למרות שמשרדנו עושה מאמצים לעדכן את תוכן האתר והבלוג, לא ניתן להסתמך על האמור ללא קבלת ייעוץ משפטי פרטני.התכנים אשר כתובים באתר ובבלוג המשפטי אינם מהווים ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי, המלצה או חוות דעת. אין להסתמך על האמור לצורך נקיטת פעולה או הימנעות מנקיטת פעולה. האמור באתר ובבלוג אינו מתיימר לכסות את מכלול ההוראות בדין או נסיבות המקרה. להפך התוכן שבאתר הינו כללי בלבד ורובו נשען על הנחות יסוד שונות שבהכרח לא יתאימו לכל מקרה ומקרה. על-מנת לקבל יעוץ משפטי מדויק אודות מקרה ספציפי עליכם לפנות לעורך דין המתמחה בתחום. המסתמך על האמור באתר ללא ייעוץ משפטי נושא באחריות המלאה למעשיו.

גלילה למעלה