contract signs windows
מור ושות׳ - חברת עורכי דין

מור ושות׳ - חברת עורכי דין

להחלטות החשובות בחיים. (ולאחריהם)!

פרסום עסק באמצעות הצבת שלט על חלון הבית

פרסום עסק באמצעות הצבת שלט על חלון הבית

שלום,

הייתי מעוניין לדעת האם ביכולתי לפרסם את העסק שלי באמצעות שלט שיוצב על חלון ביתי (אני גר באבן גבירול)
האם יש צורך באישור מיוחד או שאני יכול לשים כל שלט שאני רוצה אם בכלל

תודה מראש.

שלום רב,

תשובתנו תורכב מכמה נדבכים והמלצות. נתחיל:

ראשית, האם אתה שוכר בבית באבן גבירול? אם כן, בדוק בחוזה השכירות אם בעל הבית שלך הגביל אותך מפרסומים על גבי הבתים. ישנם בעלי דירות שלא יאהבו את זה, וישנם כאלה שאף שמרו לעצמם בהסכם השכירות, את הזכות לפרסום ע"ג החזית, כך שגם אם תקבל אישור לפרסום כזה, בעל הבית עשוי לראות בכך כבעיה. רצוי להשיג את הסכמתו בכל מקרה, כי רוב הסיכויים שלא נאמר דבר על נושא השלט בחוזה השכירות שלך.

שנית, פרסום בעיריית תל אביב מוסדר ברישיון לשילוט לפי חוק עזר לתל-אביב-יפו (שילוט), התשנ"ג-1992. חוק עזר זה קובע שלשם הצבת שילוט על החלון, עליך לקבל רישיון לכך מאת מחלקת הרישוי הרלבנטית בעירייה, וכן לשלם אגרה בהתאם לגודל השילוט. 
עניין זה מצריך בירור ופרטים נוספים. הינך מוזמן לעיין באתר עיריית ת"א-יפו.

שלישית, יש לבחון האם השלט שאתה מעוניין להציב טעון היתר בנייה. לפעמים שלטים שמהווים התקן קבוע מצריכים היתר בנייה לפי חוק התכנון והבנייה. יש אף פסק דין של בית-משפט שלום בבית-שאן שקבע כי שלט שחובר דרך קבע למקרקעין מצריך הוצאת היתר. באותו פסק דין עסקו בשלט מתכת שהיה מחובר לקרקע באופן קבוע. הנה מראה המקום של פסק הדין- תו"ב (בית-שאן) 10738-02-12 ועדה מקומית לתכנון מבוא העמקים נ' שלמה שאלתיאל (פורסם באתר נבו, 30.10.13).

רביעית, מה צפוי להתפרסם ? האם הוא עלול להכיל תוכן שעלול לפגוע באוכלוסייה כלשהי? 
אנו רואים ולמדים, כי הצבת שלט מצריכה בירורים רבים, והדין אינו מתיר הצבת שלט כך סתם. 
הדבר אינו מורכב מאוד ובהחלט אפשרי, ברם יש לפעול על פי הפרוצדורה הנדרשת ובכך להימנע מקנסות והפרת חוק.
מומלץ לפנות לייעוץ משפטי ספציפי.

שמחנו לעזור, ושיהיה בהצלחה לעסק שלך!

 

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

Social Security Claims In Israel – All you need to Know

Social Security Claims – All you need to Know  Many times, throughout our lives, we need the services of the National Insurance Institute. For example, immediately after birth, in the framework of child benefits and later in various circumstances such as requiring unemployment benefits, after dismissal from work,  after an injury at work, or God

קרא עוד »

תביעות ביטוח לאומי – כל מה שצריך לדעת

כל מה שצריך לדעת בעניין תביעות ביטוח לאומי מאת מחלקת ביטוח לאומי במשרד עורכ דין מור ושות׳ פעמים רבות במהלך חיינו, אנו נזקקים לשירותיו של המוסד לביטוח לאומי. כך למשל, מיד לאחר לידה, במסגרת קצבאות ילדים ובהמשך בנסיבות שונות כגון, דרישת דמי אבטלה לאחר פיטורים מעבודה או לאחר פגיעה בעבודה או חלילה בשל מחלה קשה

קרא עוד »

זקוק לסיוע משפטי? חייג אלינו עכשיו 02-595-3323

לשימת ליבך

אין לראות בתכני האתר ייעוץ משפטי, המלצות או חוות דעת: למרות שמשרדנו עושה מאמצים לעדכן את תוכן האתר והבלוג, לא ניתן להסתמך על האמור ללא קבלת ייעוץ משפטי פרטני.התכנים אשר כתובים באתר ובבלוג המשפטי אינם מהווים ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי, המלצה או חוות דעת. אין להסתמך על האמור לצורך נקיטת פעולה או הימנעות מנקיטת פעולה. האמור באתר ובבלוג אינו מתיימר לכסות את מכלול ההוראות בדין או נסיבות המקרה. להפך התוכן שבאתר הינו כללי בלבד ורובו נשען על הנחות יסוד שונות שבהכרח לא יתאימו לכל מקרה ומקרה. על-מנת לקבל יעוץ משפטי מדויק אודות מקרה ספציפי עליכם לפנות לעורך דין המתמחה בתחום. המסתמך על האמור באתר ללא ייעוץ משפטי נושא באחריות המלאה למעשיו.

גלילה למעלה