תביעות בענייני סחר בינלאומי
מור ושות׳ - חברת עורכי דין

מור ושות׳ - חברת עורכי דין

להחלטות החשובות בחיים. (ולאחריהם)!

מכירת בגדי מעצבים שנרכשו באמצעות אתר אי. ביי

שלום רב!
יש ברשותי כמות די גדולה של בגדי מעצבים שנרכשו באופן פרטי מאתר אי ביי לשימוש עצמי. האם זה חוקי למכור אותם בחנות? אין לי חשבוניות עליהן.
תודה

שלום רב,

לא ברור לנו משאלתך באיזו כמות של בגדים מדובר, האם מדובר בכמות לשימוש עצמי ? (שכן ציינת כי קנית אותם לשימושך האישי), או שמא מדובר בכמות מסחרית ?

בהיעדר נתונים מדויקים אנו מעדיפים להציג ולפעול ע”פ הגישה השמרנית ולפיה ייתכן כי ישנה מניעה מבחינת היצרן לצורכי הפצת הסחורה, ועל כן רצוי לפנות ליצרן בבדיקה בעניין, ואף לשם השגת אישורו העקרוני למכירת הכמות הנדרשת. ייתכן כי תנאים אלו אף מופיעים גם באתר איביי.

ככל שהחנות מסכימה לרכוש את הסחורה, אזי עליך לדווח למס הכנסה על הרווח שיצמח לך בגין המכר, ולשם כך טוב תעשי אם תאחזרי את קבלות התשלום לאתר איביי. סביר להניח כי עותק הקבלות מצוי באתר התשלומים ששילמת דרכו, וניתן יהיה לאחזרו לפי אסמכתא כלשהי.

מומלץ לעגן בהסכם המכר עם החנות כי הסחורה נמכרת as is, ללא פגמים הידועים לך, במצבה כפי שנרכשה, מבלי שנעשה בה כל שימוש, וכאשר כל המיסים בגינה שולמו. האחריות בגין פגם במוצר תחול על החנות מיום המכירה והלאה.

אין בתוכן האמור משום תחליף לייעוץ משפטי. 
למידע מלא וספציפי מומלץ לפנות לייעוץ משפטי ישירות אצל עורך דין הבקיא במשפט עסקי-מסחרי ולקבל חוו”ד בהתאם לנתוני העניין. 

בברכה, משרד עו”ד מור ושות’.

 

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

إعانات البطالة لأولئك الذين طردوا أو إجازة بدون أجر

هل طردت من مكان عملك بسبب أزمة الكورونا؟ هل تم إخراجك للعطلة بدون أجر؟ تدفع دولة إسرائيل إعانات البطالة لأولئك الذين طردوا أو إجازة بدون أجر هام! من أجل أن تبدأ استحقاق إعانة البطالة الخاصة بك من 15 مارس 2020 ، يجب تقديم الاستمارات حتى26.3.2020 يمكنك الاتصال بمكتبنا لمور وشركاه للحصول على الخدمة. شروط إعانة

קרא עוד »

דמי אבטלה בשל משבר הקורונה

פוטרת ממקום עבודתך בשל משבר הקורונה? הוציאו אותך לחופשה ללא תשלום? מדינת ישראל משלמת דמי אבטלה למי שפוטר או יצא לחופשה ללא תשלום חשוב ! על מנת שתחילת הזכאות שלכם לדמי אבטלה תתחיל מיום ה 15.3.2020 יש להגיש את הטפסים עד ליום 26.3.2020. ניתן ליצור קשר עם משרדנו, מור ושות’, לצורך קבלת השירות. התנאים לקבלת

קרא עוד »

יום הבחירות וההשלכה על זכויות העובד/מעסיק

השלכות יום הבחירות לכנסת ישראל מבחינת דיני העבודה בפוסט זה אנו מבקשים לדון במספר סוגיות הקשורות למעסיקים וזכויות עובדים ביום הבחירות וזאת לקראת יום הבחירות לכנסת ה-23 הצפויות להתקיים ביום 02.03.2020: בהתאם לסעיף 10 לחוק יסוד הכנסת, יום הבחירות לכנסת הוא יום שבתון, אולם שירותים חיוניים כגון תחבורה, רפואה מיידית ושאר שירותים ציבוריים, נדרשים כמובן

קרא עוד »

זקוק לסיוע משפטי? חייג אלינו עכשיו 02-595-3323

לשימת ליבך

אין לראות בתכני האתר ייעוץ משפטי, המלצות או חוות דעת: למרות שמשרדנו עושה מאמצים לעדכן את תוכן האתר והבלוג, לא ניתן להסתמך על האמור ללא קבלת ייעוץ משפטי פרטני.התכנים אשר כתובים באתר ובבלוג המשפטי אינם מהווים ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי, המלצה או חוות דעת. אין להסתמך על האמור לצורך נקיטת פעולה או הימנעות מנקיטת פעולה. האמור באתר ובבלוג אינו מתיימר לכסות את מכלול ההוראות בדין או נסיבות המקרה. להפך התוכן שבאתר הינו כללי בלבד ורובו נשען על הנחות יסוד שונות שבהכרח לא יתאימו לכל מקרה ומקרה. על-מנת לקבל יעוץ משפטי מדויק אודות מקרה ספציפי עליכם לפנות לעורך דין המתמחה בתחום. המסתמך על האמור באתר ללא ייעוץ משפטי נושא באחריות המלאה למעשיו.

גלילה למעלה