תביעות בענייני סחר בינלאומי
מור ושות׳ - חברת עורכי דין

מור ושות׳ - חברת עורכי דין

להחלטות החשובות בחיים. (ולאחריהם)!

מכירת בגדי מעצבים שנרכשו באמצעות אתר אי. ביי

שלום רב!
יש ברשותי כמות די גדולה של בגדי מעצבים שנרכשו באופן פרטי מאתר אי ביי לשימוש עצמי. האם זה חוקי למכור אותם בחנות? אין לי חשבוניות עליהן.
תודה

שלום רב,

לא ברור לנו משאלתך באיזו כמות של בגדים מדובר, האם מדובר בכמות לשימוש עצמי ? (שכן ציינת כי קנית אותם לשימושך האישי), או שמא מדובר בכמות מסחרית ?

בהיעדר נתונים מדויקים אנו מעדיפים להציג ולפעול ע”פ הגישה השמרנית ולפיה ייתכן כי ישנה מניעה מבחינת היצרן לצורכי הפצת הסחורה, ועל כן רצוי לפנות ליצרן בבדיקה בעניין, ואף לשם השגת אישורו העקרוני למכירת הכמות הנדרשת. ייתכן כי תנאים אלו אף מופיעים גם באתר איביי.

ככל שהחנות מסכימה לרכוש את הסחורה, אזי עליך לדווח למס הכנסה על הרווח שיצמח לך בגין המכר, ולשם כך טוב תעשי אם תאחזרי את קבלות התשלום לאתר איביי. סביר להניח כי עותק הקבלות מצוי באתר התשלומים ששילמת דרכו, וניתן יהיה לאחזרו לפי אסמכתא כלשהי.

מומלץ לעגן בהסכם המכר עם החנות כי הסחורה נמכרת as is, ללא פגמים הידועים לך, במצבה כפי שנרכשה, מבלי שנעשה בה כל שימוש, וכאשר כל המיסים בגינה שולמו. האחריות בגין פגם במוצר תחול על החנות מיום המכירה והלאה.

אין בתוכן האמור משום תחליף לייעוץ משפטי. 
למידע מלא וספציפי מומלץ לפנות לייעוץ משפטי ישירות אצל עורך דין הבקיא במשפט עסקי-מסחרי ולקבל חוו”ד בהתאם לנתוני העניין. 

בברכה, משרד עו”ד מור ושות’.

 

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

את לא לבד!

https://www.morlawoffice.com/wp-content/uploads/2020/11/את-לא-לבד.mp4#t=1 את באמת לא לבד בכל הסיפור הזה…. רבות חיות מתוך תקווה ״שיום אחד״ הכל ישתנה. הכל יסתדר. את באמת מאמינה שיום אחד בן הזוג ישתנה.  נסיון החיים מראה שזה לא כך.  יש מגוון עצום של גופים, עמותות ומרכזי סיוע. צרי איתנו קשר, נוכל לסייע לך.  מור ושות׳, חברת עורכי דין. 

קרא עוד »

Partnership Agreement Checklist

If you are thinking about partnerships, below is a checklist of steps you should take before opening your business. The following checklist is designed to be used in conjunction with your partner’s business plan, business strategy and business model. If you are already prepared to create a checklist for partnership agreements, you should pay attention

קרא עוד »

A Special Need Trust

A Special Needs Trust is a type of trust designed to protect the assets of a person with a disability. A special needs fund, sometimes referred to as a supplementary needs fund, is any trust intended to hold assets for people with disabilities or special needs. It is essentially a discretionary measure designed to preserve

קרא עוד »

זקוק לסיוע משפטי? חייג אלינו עכשיו 02-595-3323

לשימת ליבך

אין לראות בתכני האתר ייעוץ משפטי, המלצות או חוות דעת: למרות שמשרדנו עושה מאמצים לעדכן את תוכן האתר והבלוג, לא ניתן להסתמך על האמור ללא קבלת ייעוץ משפטי פרטני.התכנים אשר כתובים באתר ובבלוג המשפטי אינם מהווים ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי, המלצה או חוות דעת. אין להסתמך על האמור לצורך נקיטת פעולה או הימנעות מנקיטת פעולה. האמור באתר ובבלוג אינו מתיימר לכסות את מכלול ההוראות בדין או נסיבות המקרה. להפך התוכן שבאתר הינו כללי בלבד ורובו נשען על הנחות יסוד שונות שבהכרח לא יתאימו לכל מקרה ומקרה. על-מנת לקבל יעוץ משפטי מדויק אודות מקרה ספציפי עליכם לפנות לעורך דין המתמחה בתחום. המסתמך על האמור באתר ללא ייעוץ משפטי נושא באחריות המלאה למעשיו.

גלילה למעלה