תביעות בענייני סחר בינלאומי
מור ושות׳ - חברת עורכי דין

מור ושות׳ - חברת עורכי דין

להחלטות החשובות בחיים. (ולאחריהם)!

מכירת בגדי מעצבים שנרכשו באמצעות אתר אי. ביי

שלום רב!
יש ברשותי כמות די גדולה של בגדי מעצבים שנרכשו באופן פרטי מאתר אי ביי לשימוש עצמי. האם זה חוקי למכור אותם בחנות? אין לי חשבוניות עליהן.
תודה

שלום רב,

לא ברור לנו משאלתך באיזו כמות של בגדים מדובר, האם מדובר בכמות לשימוש עצמי ? (שכן ציינת כי קנית אותם לשימושך האישי), או שמא מדובר בכמות מסחרית ?

בהיעדר נתונים מדויקים אנו מעדיפים להציג ולפעול ע"פ הגישה השמרנית ולפיה ייתכן כי ישנה מניעה מבחינת היצרן לצורכי הפצת הסחורה, ועל כן רצוי לפנות ליצרן בבדיקה בעניין, ואף לשם השגת אישורו העקרוני למכירת הכמות הנדרשת. ייתכן כי תנאים אלו אף מופיעים גם באתר איביי.

ככל שהחנות מסכימה לרכוש את הסחורה, אזי עליך לדווח למס הכנסה על הרווח שיצמח לך בגין המכר, ולשם כך טוב תעשי אם תאחזרי את קבלות התשלום לאתר איביי. סביר להניח כי עותק הקבלות מצוי באתר התשלומים ששילמת דרכו, וניתן יהיה לאחזרו לפי אסמכתא כלשהי.

מומלץ לעגן בהסכם המכר עם החנות כי הסחורה נמכרת as is, ללא פגמים הידועים לך, במצבה כפי שנרכשה, מבלי שנעשה בה כל שימוש, וכאשר כל המיסים בגינה שולמו. האחריות בגין פגם במוצר תחול על החנות מיום המכירה והלאה.

אין בתוכן האמור משום תחליף לייעוץ משפטי. 
למידע מלא וספציפי מומלץ לפנות לייעוץ משפטי ישירות אצל עורך דין הבקיא במשפט עסקי-מסחרי ולקבל חוו"ד בהתאם לנתוני העניין. 

בברכה, משרד עו"ד מור ושות'.

 

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

Ramadan Kareem

https://www.morlawoffice.com/wp-content/uploads/2021/04/Ramadan-2021.mp4 إلى جميع أصدقائنا وعملائنارمضان كريم وصيام مقبول לכל חברינו ולקוחותינו המוסלמים, חג שמח ורמדאן מבורך מכל צוות המשרד #ramadan #Ramadan #ramadan2021 #ramadankareem #ramadanmubarak

קרא עוד »

יום הזיכרון לשואה ולגבורה 2021

אנו מרכינים את ראשינו וזוכרים את ששת המיליונים. ביום הזיכרון לשואה ולגבורה כולנו עוצרים ונזכרים במוראות התקופה ובתהומות אליהם שקע העולם.  זו הזדמנות להתרכז בנקודות האור של אלו ששמרו על עקרונותיהם ועל אמות מוסר גבוהות אפילו אל פני המוות עצמו.  מקריאת פסקי דין ניתן ללמוד רבות על הלך רוח של חברה  (Society) כך גם באופן דומה

קרא עוד »

Happy Easter

Let everything you do be done in love.
(Corinthians 16:14)

To all our Christians Friends & Clients, Happy Easter 🙂
from our Families to Your Families.

Mor & Co. Law Firm

קרא עוד »

זקוק לסיוע משפטי? חייג אלינו עכשיו 02-595-3323

לשימת ליבך

אין לראות בתכני האתר ייעוץ משפטי, המלצות או חוות דעת: למרות שמשרדנו עושה מאמצים לעדכן את תוכן האתר והבלוג, לא ניתן להסתמך על האמור ללא קבלת ייעוץ משפטי פרטני.התכנים אשר כתובים באתר ובבלוג המשפטי אינם מהווים ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי, המלצה או חוות דעת. אין להסתמך על האמור לצורך נקיטת פעולה או הימנעות מנקיטת פעולה. האמור באתר ובבלוג אינו מתיימר לכסות את מכלול ההוראות בדין או נסיבות המקרה. להפך התוכן שבאתר הינו כללי בלבד ורובו נשען על הנחות יסוד שונות שבהכרח לא יתאימו לכל מקרה ומקרה. על-מנת לקבל יעוץ משפטי מדויק אודות מקרה ספציפי עליכם לפנות לעורך דין המתמחה בתחום. המסתמך על האמור באתר ללא ייעוץ משפטי נושא באחריות המלאה למעשיו.

גלילה למעלה